Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Mit gondoltok erről a cikkről? Szerintem érdekes, főkép már az ereje.

Figyelt kérdés

[link]

az eleje is már érdekes és tényleg gy van, hogy sokaknak elképzelésük sincs, miért:


"Az előző cikkben szerepelt egy olyan gondolat, hogy egy szenior fejlesztő fizetése az kb ugyanott van, mint egy pénzügyi vezetőé. (Most eltekintve a béren kívüli juttatásoktól, ahol a CFO biztosan nagyságrenddel vezet)


Tehát adódik a 100 forintos kérdés: miért van ez, és mennyire reális ez a kép?



Elsőre nagyon meglepő lehet, hogy egy beosztott annyit keres, mint egy felsővezető. Valahol azt érezzük, hogy ez irreális. Különösen annak érezhetik ezt azok, akik nem informatikusok – tehát azok, akiknek sokat kell dolgozni és jól be kell osztaniuk a fizetésüket, akiknek sok-sok év munka és alkalmazkodás után adatik meg az a fajta pénzügyi függetlenség, ami egy programozónál természetes.


De miért van ez így?"


2015. márc. 2. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát le van írva, hogy miért van ez így. Nincs új a nap alatt. Ez az élet rendje és ezért nem segít semmin az, ha felemelik a minimálbért. Minél nehezebb pótolni valakit, annál többet ér a munkaerőpiacon.


Például egy jó CNC-s szakember is - aki sok vezérléstípushoz ért - szintén jól meg van fizetve (például faterom is bőven nettó 200k fölött keres + juttatások és még érettségije sincs); pótolni pedig nem, vagy csak borzasztóan nehezen tudnák. A megyében az átlag mediánbér meg talán 90-100k körül lehet...

2015. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:D

Hosszú ideig voltam bérkontroller egy multinál; de ilyen idillt én még nem láttam. A jó szakembert megfizetik, ez igaz, de: minden pozícióhoz van egy központi keret rendelve, ami az esetek 99.999999999%-ban a policyban is szabályozva van (pozi, évek száma... stb.).

A kezdő informatikus ma sem kap kb. net180-200-nál többet sehol (ami lehet, hogy a duplája egy szabolcsi raktáros havi fizetésének, de infós körökben kb. alap) és bizony hosszú évek és léptetések sora kell a nettó 400-500e -Ftos bér eléréséig. De ez sem plafon nélküli, mivel ha eléred a limitet (pozició/dep.budget) és el akarsz menni, akkor hoznak helyetted mást. Nagyon szép ez a pótolhatatlan techguy illúzió, de senki sem pótolhatatlan. :D Nekem ez a véleményem.

2015. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Techguy lehet pótolhatatlan, ha elég "sajátosan" írja a programjait :D


Na de komolyan. IT húzóágazat, abban van pénz, ezen felül, itt a legkönnyebb nemzetközi piacra dolgozni, így a cégek bevétele is jóval magasabb, amiből aztán bőven meg tudják fizetni a programozókat.

2015. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 8.

Te mást tapasztaltál én mást tapasztaltam. Ennyike.


Olyat még nem láttam, aki pótolhatatlan (csak a filmeken, meg a "haver haverjának a haverja" kezdetű mesékben).

Azt tudom, hogy volt olyan srác aki vitte volna a programjait, mire olyan pert akasztottak a nyakába, hogy a "programja visszaadása" (full specs és implementation project - természetesen) mellett az "okozott kárt" talán kifizeti 2020-ra. :P

Mindent levéd a munkáltató a munkaszerződésben... ez a valóság.


Álmodozni persze lehet; irány az IT szakma!

De azért az tetszik, hogy az elhelyezkedni nem tudó IT szakikre ráhúzza a "hozzá-nem-értő" titulust a cikk írója... :) - tehát: óvatosan az álmodozással!

:D

Tudtad, hogy Románia a legnagyobb techguy exportőr?

2015. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!