Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A demográfiát javítaná a...

A demográfiát javítaná a következő intézkedés?

Figyelt kérdés

A demográfiai hanyatlás nem csak Magyarországot és a volt szoci országokat jellemzi, hanem a nyugat-európai országokat is, pedig azokban az országokban minden adott akár 4 gyerek normális körülmények közti felneveléséhez.

Pedig a családtámogató rendszer is kiterjedtebb, átfogóbb, mint például Magyarországon.

Mert, ez a bevándorlás nemzetpolitikai szempontból hosszútávon rossz, negatív hatásokkal jár.


A probléma a munkahelyekkel, cégekkel van, illetve az állammal, hogy nem néz a körmükre.

Azt a férfit, illetve nőt, akiknek gyermekei vannak,vagy gyermekeket szeretnének azokat diszkriminálják.



Mi lenne, ha ezt megfordítanánk?


Annak a cégnek kevesebbet kellene adóznia az állam felé, amelyik olyan embereket foglalkoztat, akiknek több gyereke van.

Így, a cégek gyakorlatilag előnyben részesítenék a nagycsaládos embereket, emiatt többen mernének több gyereket vállalni.



Én, férfi létemre találkoztam olyan esettel, hogy megkérdezte az ügyvezető, hogy van-e barátnőm, tervezek-e gyereket.Ezzel arra célzott, hogy ha igen a válasz, akkor nem látnak szívesen.



2015. márc. 2. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A demográfiát egyenlőre nem javítani, hanem erősen rontani szükségeltetik.
2015. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A szaporulat megvan, csak sajnos a rossz népcsoportnál...:D

Akik nem dolgoznak és csak segélyekből élnek 6-8 gyerek mellett (tisztelet a kivételeknek persze, még ha nagyon kevés is van)

2015. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz, mert azok akik több gyerekeseket foglalkoztatnak azok jelentős járulékkedvezményt, adójóváírást meg még a bánat tudja mit vehetnek igénybe. Tehát ez már megvan. Ezzel lehet élni, és nyilván a munkáltatónak is érdeke, hogy kevesebb adót és járulékot fizessen. Amiről te beszélsz az létezik. Csak hatékonyabban kéne működtetni.


Szerintem az megoldás lenne például, ha egy állami pénzalapon keresztül nagyon, de tényleg nagyon nagyvonalú hitelt nyújtanának azoknak, akik több gyereket terveznek és persze van bejelentett munkahelyük, nehogy véletlen csalás vagy visszaélések történjenek :)


Én úgy tudnám elképzelni, ha mittudomén 1 gyerek születik, akkor leírnak némi kamatterhet, ha kettő, elengednek egy kis tőketartozást, ha 3 akkor már kedvezőbb adózási feltételek is járnának a meglévő kedvezmények mellé.


Ahogy én észrevettem a környezetemben a barátnőim között, akikkel néha összejárkálok, van köztük fiatal házas is, 23, olyan idős mint én, de gyereket még nem vállalnak, pedig akarnának, csak felvetődnek bizonyos kérdések, mint például a lakhatás. És ahogy látom a lakhatás itt a leg sarkalatosabb pontok egyike. A lakáshoz jutást kellene szerintem jelentősen megkönnyíteni. Mégpedig úgy, hogy lenne egy előre tervezhető ív, amit már fentebb levetítettem. Lényeg, hogy azok akik friss párok és gyereket vállalnak, azokat megszabadítani bizonyos terhektől.


Én például, de lehet ez egy nagyon elrugaszkodott dolog, de a lakbért én például leszabályoztatnám. Persze akkor már diktátor lennék, aki beleszól a szabadpiacba, de ha például húzunk egy vonalat:


(PÉLDA, ILLUSZTRÁCIÓ, NE VEDD KOMOLYAN)


Mondjuk te meg a párod együttesen kerestek 200 Forintot.


Ez alapján a jövedelem alapján mondjuk nektek havi maximálható lakbér lenne 30 Forint.


És ez a kereseti viszonyokkal arányosan nőne. Aki 400 forintot keres, az fizet 60-at, aki többet többet.


Én rezsitámogatást is adnék a fiatal családoknak, mittudomén 5 évig 10-15%-al olcsóbb közüzemi díjak.


Ezzel meg lehetne alapozni azt, hogy a családoknak ne arra mennyen el a bevételük nagy része és ne azon kelljen aggódni, hogy mennyi a rezsi meg a többi. Így pénz szabadulna fel náluk, amiből több gyereket is vállalhatnak.


Tehát a munkavállalás, illetve a munkába való visszatérés például a nők esetében az csak az egyik dolog a sok közül. Amit én mondtam az a másik. És még van egy pár. Ez egy összetettebb dolog.

2015. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A felhozott példa mutatja, hogy nem kell keverni a szezont a fazonnal. A gyerekvállalás a magánember szintjén dől el, az államnak nincsen gyereke, de támogathatja (vagy gátolhatja) a majdani adófizetők számának a fenntartását vagy növelését annak érdekében, hogy a közkiadások finanszírozhatók legyenek. Mindezt azonban nem kell keverni a termelő tevékenységet folytató vállalkozások gazdaságos működtetésének törvényszerűségeivel. Tökéletesen érthető, hogy a cégek, sőt a közszféra intézményei is a stabil, megbízható munkaerőre tudnak támaszkodni a tevékenység zökkenőmentes fenntartása érdekében. Az állam nincs abban a helyzetben, hogy kevesebb munkaadói járulékot kérjen a nagycsaládos emberek után, hiszen akkor honnan származna a kieső bevétele ? Ezzel az eszmefuttatásoddal egyébként önmagadnak mondasz ellent, hiszen nyilvánvaló, hogy egy nagycsaládos ember ismert okok miatt talán kevésbé stabil és kevésbé ugráltatható munkaerő, azaz feltehetőleg kevésbé hasznot hajtó, márpedig akkor kevésbé gazdaságos az alkalmazása.

Hogy tőled "férfi létedre" megkérdezte az ügyintéző, hogy tervezel-e gyereket, nyilván félreértetted és félreértelmezted.

2015. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A borzasztóan rossz és szörnyű 30-as évekbeli Németországban ezt a problémát úgy oldották meg, hogy a családoknak például kedvezményes hitelt adtak a lakásvásárláshoz, amit ha gyerek született, akkor negyedeltek. Tehát négy gyereknél lenullázódott a hitel.


A munkáltató és munkaadó viszonya pedig totálisan más volt, mint most. Ott felismerték azt, hogy sem munkás, sem vezető nélkül nincs a másik; tehát így álltak egymáshoz. Egy olyan, amit te most leírtál, akkoriban elő sem fordulhatott volna. Sőt a gyár valószínűleg még támogatást is adott, ha gyereked született (vagy ha nem ő, akkor az állam).


Igazából az a nevetséges az egészben, hogy a vállalatok is meg fogják ezt a hanyatlást érezni 50 éven belül. Pont a népesség azon része nem "szaporodik", amelyik a jövőben fizetőképes keresletet tudna előállítani (illetve sok sikert majd a képzett munkaerő felkutatásához; már most is sok problémájuk van például itthon).

2015. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:

"van-e barátnőm, tervezek-e gyereket"


Lehet rosszul értelmezted. A cégek szeretnek gyerekes pasit alkalmazni, mert van vesztenivalója, nehezebben lép le és kevesebbet kell neki fizetni anélkül hogy átmenne a konkurenciához.

2015. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlodDrunk ***** válasza:

Így is már durván túl van lépve a föld eltertó képessége,szóval nem kell több ember.


Egyetlen egy ok van itt magyarországban amiért kevés a gyerek.

Egyszerűen egy átlagember nem TUD fenntartani egy családot átlag fizetésből,csak nélkülözéssel,úgy meg ki akar gyereket nevelni.

SZóval körülményeket kellene teremteni,utána lennének boldog családok,több gyerekkel.

2015. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!