Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy oldanad meg a hajlektalan...

Hogy oldanad meg a hajlektalan problemat?

Figyelt kérdés
Mai nap egy hajlektalan leszallt a villamosrol estefele, es nem is faradt elsetalni egy bokorba, ott kivette a f..zat es elkezdett hugyozni a megalloban! Legszivesebben fejen rugtam volna!
2015. márc. 3. 22:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezenkivul allandoan felszallnak a villamosokra retkesen mocskosan leulnek, mar en le se merek ulni meg akkor sem ha latom h nincs egy hajlektalan se, mert lehet elottem 1 megalloval szallt le, volt amikor ereztem a budos pia szagot hogy ott jart a szeken.
2015. márc. 3. 22:54
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Én is minden nap érzem a "végterméket", mikor egyetemre megyek. Állami garzonlakásokat kellene építeni, ahová akár kényszerrel is be kell költöztetni őket. Szintén államilag kellene foglalkoztatni őket.
2015. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Igazából nekik csak egy jó pszichológus/pszichiáter kéne és képesek lennének egy kis állami segítséggel saját lábra állni.


Nem úgy, mint mondjuk a svédek, akiket meg folyamatosan támogatunk ezerrel, hiába.

2015. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem lenne szabad foggal-körömmel küzdeni a természetes szelekció ellen.

Az ember ne avatkozzon bele a természet ezeréves rendjébe.

2015. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Kötelezném az ex-feleségüket hogy fizessenek kártérítést nekik amiért miattuk az utcára kerültek
2015. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

"Állami garzonlakásokat kellene építeni, ahová akár kényszerrel is be kell költöztetni őket. Szintén államilag kellene foglalkoztatni őket."


Nem szükséges kidobni egy rakás pénzt új ingatlanok építésére. Először is elég sok üres önkormányzati ingatlan van szerte az országban. Másodszor pedig RENGETEG üres, szinte eladhatatlan ingatlan van magántulajdonban; egyes kis falvakban már PÁRSZÁZEZER forintért lehet lakóépületet venni. (Az más kérdés, hogy milyen állapotúak ezek az építmények; de amelyik lakhatásra alkalmas, azaz nem életveszélyes, az még mindig jobb a semminél.)

A hajléktalanok számát tekintve ez is óriási kiadás lenne, de nagyságrendekkel kisebb az új építéseknél.

Volt már erre példa egyébként, csak nagyon alacsony létszámmal, mindössze pár embert költöztettek be egy jóformán elhagyatott falu üres házaiba, és persze önkéntes alapon.

Erről most nem találtam hirtelen linket; de egy másik kezdeményezésről igen, csak nem tudom, mi lett a vége:

[link]

Én mindkettőt járható útnak tartom.


"Igazából nekik csak egy jó pszichológus/pszichiáter kéne és képesek lennének egy kis állami segítséggel saját lábra állni."


A nagy többség nem lenne képes. A hajléktalanok jó része ugyanis nem is akar változtatni az életmódján. (Beszélgettem már olyannal, aki akkor úgy 15 éve élt az utcán; azt mondta, megszokta a "szabad életet", neki jó, hogy nem kell dolgoznia, másokhoz alkalmazkodni stb. Rokonokhoz is mehetett volna, de nem tette.)

Továbbá a hajléktalanok igen magas hányada alkoholista, így a munkakeresésben szinte esélytelenek. (A szakképzettség hiánya meg a másik...)

Plusz sokan úgy gondolkodnak, hogy minek mennének már dolgozni, ha kukázásból, lomizásból, kéregetésből stb. is meg tudnak élni...

A szociális munkások tapasztalatai szerint mindössze 1-2% az, akinek érdemben tudnak segíteni, azaz 100 hajléktalanból csupán 1 vagy 2. :(

És végül: ekkora tömeghez (kb. 30.000 fő) pedig pszichomókusok (továbbá egyéb segítők) hada kellene, szerintem erre nem is lenne kapacitás.

2015. márc. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Minden héten kétszer friss, meleg, ropogós ékezeteket osztanék nekik.
2015. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közmunkára fognám őket és akkor talán az ország is elkezdene fejlődni!
2015. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!