Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene csinálni a Déli pályaudvarral?

Figyelt kérdés

Rövidtávon szükség van rá.


De, hosszútávon, szerintem bontani kellene és helyette egy átmenő főpályaudvart kellene építeni Budapestre.Valami olyasmit, mint ami Bécsben is nemrég épült.



2015. márc. 5. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Amikor megláttam a kérdésedet, pont én is azt akartam mondani, hogy valami olyant kéne építeni mint az új bécsi pályaudvar.


Csak ilyenre a kormánynak két stadionépítés között nincs sajnos pénze.

2015. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:
9%
Le fogják bontani valami buta ürüggyel, hogy a haverok kezére jusson olcsón egy jó kis ingatlan panama biznisz céljából. Pont ezért akartak bedarálni kórházakat vagy a Pethő intézetet, mert túl értékes a telek és kell egyeseknek, akik mindent megkaphatnak.
2015. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem szabad lebontani az épületet! Az a hazai modern építészet egyik legjobb alkotása, inkább fel kellene újítani.


A pályaudvarra meg természetesen szükség van, aki át akart szállni a 4-es metróra Kelenföldön, az átszállt, de így is tömegek jöttek tovább a Délibe, akiknek ez sokkal jobb. Arról nem is beszélve, hogy Kelenföld nem is bírja el ezt a forgalmat, milliárdok kellenének ehhez pluszban.


Az átmenő főpályaudvar meg jó ötlet, csak hát ahhoz a Duna (és az egész Belváros) alatt kell fúrni alagutat is, ami rengeteg pénz. Töredékéből rendbe lehetne rakni a 3 nagy pályaudvart, a budapesti vasúthálózatot, új megállókat építeni a külvárosokban.

2015. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem szabad bezárni! Persze, hogy megint valami pláza vagy irodaház épüljön a helyén, a vételár meg eltűnjön a költségvetés fekete lyukában...

Azért megnézem, amikor majd Kelenföld elbánik a vasárnap esti balatoni forgalommal egy forró júliusi hétvégén. Persze, meg lehetne úgy oldani, hogy Kelenföld átvegyen minden feladatot... de mégis miért kéne megoldani, ha egyszer már van egy kész, jól működő pályaudvarunk?

Csak azért oldjunk meg egy már megoldott problémát, hogy valaki kapjon egy jó telket? Nemár...

2015. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


végül is ez is lehet a terv, az épületet pedig nem feltétlenül kell elbontani (mondjuk a mellék épületeti kritikán aluliak, nagyon lepusztultak) beépíthetők ha csinálnak oda valamit

2015. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lebontani és stadiont a helyére!

Na jó, ha annyira ragaszkodtok az épülethez, akkor a kormányzati negyed miatt a várból kiköltöző Széchényi Könyvtár új tágas helyének pont jó lesz.

2015. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megszakadna a szívem, ha lebontanák. Mióta az eszem tudom, meghatározó épület az életemben, hisz mindig onnét utaztam nyaralni a Balatonra. Tetszik a modern stílus amiben épült, hogy nincs lefedve és szép a kilátás a váróteremből nézve, csupán a közelében lévő ósdi lakóházak nem illenek a környezetébe. A Kelenföldig tartó szakasz az alagúttal pedig gyönyörű. Bezzeg a Nyugatit meg Keletit senki nem piszkálja, pedig ott aztán végleg nem lélekemelő lenni. A Déli pályaudvarra csupán egy kis felújítás kell ahol szükséges, de kívülről semmit nem kéne változtatni rajta, hisz egyedülálló színfoltja a városnak. A másik két pályaudvarhoz sem akarnak nyúlni, mert műemlékek is egyben. Egy világvárosnak kell, hogy legyen modern kinézetű fejpályaudvara is, így is a kelleténél jóval több az elavult épület.
2015. ápr. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!