Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Valaki elmondaná?

Fideszesek! Valaki elmondaná?

Figyelt kérdés
Vagy leírná?Hogy mi a jó a Fideszbe? Egyszerűen annyira utálom már hogy valaki segíthetne megérteni hogy lehet őket követni, és szeretni..Teljesen tönkre tették a családom..Átlagosból, annyira szegények lettünk hogy mindennapos gondot jelent az étkezés stb..Pedig fél éve még aránylag jól éltünk..
2015. márc. 9. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit bővebben, hogy mégis mitől romlott ennyire az életminőségetek fél év alatt?
2015. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Fél év alatt csak úgy romolhatott le az életszínvonal, ha egy (vagy mindkét) szülőt kirúgták. Arról pedig nem a Fidesz tehet többnyire (vagy bármely más párt, csak itt a Fidesz volt a kérdés).
2015. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Birkát soha ne kérdezz arról, miért jó pont abban a nyájban lenni!

[link]

és ez minden nyáj minden tagjára érvényes, nem csupán a FIDESz nevűre!

2015. márc. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elküldtek a munkahelyemről a vasárnapi boltbezárás miatt..Elötte teherbe estem amit nem akartam a 12.hétig elmondani, de akkor már késő volt, szerintem rájöttek vagy nem tudom, de elsők közt voltam akit 2 év után kirúgtak..A jelenlegi állapotomba esélyem sincs új munkahelyet találni..A párom nagyon nagyon jól keresett, erre most vmi tavalyi apeh tartozás miatt amit kifizettünk 1.300.000 ft kamatot számoltak fel ami vonnak a fizetéséből..Így keres most 120.000ft-ot ami a számlákra sem elég..A baba már meg kell hogy szülessen, amúgy is 4 évet vártunk rá, az össze félretett pénzünk a lombik programra ment el, ( azért jöttek rá vhogy szerintem a melóhelyen, mert látott egy ismerős kijönni a kaáli intézetből) és most itt vagyunk, keressük a kiutat, egyszerűen totál reménytelen..
2015. márc. 9. 14:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatom feltétlen a fideszt, de ez a késedelmi kamat szerintem teljesen abszurd..Itt ülök és keresem a kiutat, keresem a lehetőségeket, agyalok, és egyszerűen az összeomlás szélén vagyok..Nem tudom mit fofok kezdeni a Babánkkal mikor kettőnkre se futja a fizetés..Az orvosok nincsenek megfizetve, ezért ha nem adok vmennyi hálapénzt olyan ellátást kapok ami a legrosszabb ellenségemnek sem kérnék..Sokat jártam dokihoz így tudom..Ezek meg dobálják a milliókat stadionokra, meg szétlopják az országot a nép pedig éhenhal..
2015. márc. 9. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Biztos sok mindenben igazad van. Na de attól még az adót be kell fizetni bármilyen kormány is van . Olyan nincs hogy vmilyen tartozás kamata . Ha nem jogos akkor miért fizeted?
2015. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem fizetjük ezt viszik..Volt egy vállalkozásunk tudatlanul csináltuk megbüntettek minket..Jogosan..Aztán tavaly sikerült kifizetnünk..Nem volt egyszerű, de sikerült 5 év alatt összeszedni..Nekünk soha senki nem beszélt késedelmi kamatról..Erre megint csapolják a fizut..Most megpanaszoltuk,most várunk, közben vonják a fizuból, és egyre mélyebben vagyunk..
2015. márc. 9. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Én is nagyon rühellem a Fideszt, nem nagyon tudnék egy pozitívumot sem említeni tőlük, negatívumot viszont annál inkább.

Viszont kedves kérdező, a konkrétan leírt problémáddal nem nagyon értem meg. A vasárnapi bezárás az oks, nem arról beszélek. De tudatlanul vállalkozásba kezdeni felelőtlenség. A könyvelést ki csinálta? Hogy lehet az, hogy nem tudtátok, hogy adót kell fizetni? És a késedelmi büntető kamatról is szerintem mindenki hallott már. (Amúgy a mindenkori jegybanki alapkamat kétszerese.) Nagyon régóta görgethetitek azt a tartozást. Amikor kiderült, hogy kell fizetni, kértetek részletfizetési lehetőséget, fellebbeztetek? Megállapodás után már nincs büntetőkamat, ha jól tudom. Ezt most is megtehetnétek talán. Valami itt nagyon sántít. Azért azt remélem, tudod, hogy kell nyugtát adni, mert bünti lehet, ha lebuktok, meg nem csak azért!


Tényleg baromira rühellem a Fideszt, de az igazságot és az objektivitást viszont fontosnak tartom. Az esetetekben (mivel a férjed nagyon jól keresett, te meg gondolom átlagon alul) jóval kevesebb mint 40%-ban okolható a Fidesz az életszínvonalatok csökkenéséért.


Tény viszont, hogy nem könnyű egy megszokott életszínvonalról rosszabba átszokni. Meg kell tanulni spórolni, mások is vannak, akik hárman élnek 110.000-ből. Nem látom, hogyan éltek, nem török pálcát a fejetek felett, de sokan meg tudnak lenni kocsi nélkül tömegközlekedéssel, hogy egyet mondjak. Nem akarlak spórolásból kioktatni főleg kéretlenül és látatlanul nem.

Igazat adok, hogy nehéz és kellemetlen, de sokan vannak nálatok rosszabb helyzetben is.

És hidd el, hogy minél szegényebb valaki, annál nagyobbat rúg bele a Fidesz.

2015. márc. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!