Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz ez a vasárna...

Miért olyan rossz ez a vasárnapi zárva tartás?

Figyelt kérdés

A múltkor meginterjúztattak egy plázában dolgozó fiatal hölgyet, aki egyetértett vele, pedig ő sem fog dolgozni vasárnap.


Azt mondta, hogy egyetért vele, mert vasárnap ne plázázzanak a családok, hanem sétáljanak a parkokban, járják a természetet.Ne az legyen a vasárnapi program (is), hogy plázázunk.


Az én családomban, mi nagyon ritkán megyünk boltba.

Vasárnaponként étteremben étkezünk.

Hiszen, erről szól a vasárnap, a pihenésről.Emiatt nem főzök vasárnap, hanem elmegyünk valahova.


A pihenés vasárnap kijár a nagyáruházaknál dolgozó embereknek.Akik tudják, hogy mi megy az ilyen Tesco meg Auchan áruházakban, azok egyetértenek ezzel az állítással.


A magyarok többsége abszolút nem képes megszervezni az életét.


Egyetértek a vasárnapi zárva tartással, pedig nem vagyok semelyik pártnak a szimpatizánsa.



2015. márc. 9. 18:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az én családomban, mi nagyon ritkán megyünk boltba vasárnap.
2015. márc. 9. 18:16
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

1) HAZUDSZ. Ijen intrjúalany nem volt.


2) Miféle parkok? "Természet" meg legközelebb 30 km-re van.


3) Mert ha eddig 7 napra vettem fel személyzetet, most csak 6-ra kell. Tehát a 7. napon ellátott munka megszűnik, oda dolgozó többet nem kell, így valakit ki fogok rúgni.


4) Megszűnik a vasárnapi pótléka a dolgozónak.


5) Ha kifogy a kenyér, a virsli mega sör a buli közepén, nem fogok tudni leugrania bótba anyagér'.


6) Ha minden be van zárva, nincs hova kimozdulni.


7) Nem igaz hogy "minden" be lenne zárva. Az egésza korrupcióról szól, mert mérföldes lista van a kivételekről (akik mind OV rokonai).


8) A boltokban így is hosszú a sor. Ha az egyik nap tömegét sikerül átcsoportosítani máshova, akkor a sorok csak nőnek.


9) megvan az oka miért mennek a népek vasárnap vásárolni. Nem tudják átszervezni máskorra, azért mennek akor és nem jókedvükből.


10) a "pihenés" miért nem jár a tulajdonosnak, OV-nak és sleppjének, meg a papnak?

2015. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért rossz, mert a szocializmusban nem volt nyitva semmi sem szombat déltől hétfő reggelig. És ez a világtól, termékektől, szabadságtól való elzárás rányomta a bélyegét az egész társadalomra.

Nem véletlenül mentek el annyian nyugatra.


A rendszerváltás a szabad(abb)ságot és igen a fogyasztói társadalmat hozta el nekünk.


Ez a törvény visszalépés egy olyan világba, amiben az állam akarja jobban tudni, hogy mi kell a polgárának.

Ez rossz.

2015. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

"Az én családomban, mi nagyon ritkán megyünk boltba.

Vasárnaponként étteremben étkezünk.

Hiszen, erről szól a vasárnap, a pihenésről.Emiatt nem főzök vasárnap, hanem elmegyünk valahova. "



És a szerencsétlen szakácsokra nem gondolsz? És a pincérek?

Nekik nem jár a pihenés?

Látod, ennyire álszent az érvelésed.

2015. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Az RTL club híradójában pont most beszélt egy bolti eladónő arról hogy éves szinten kilencvenezer Forintal fog kevesebbet keresni a vasárnapi zárvatartás miatt.


Én sem örülök neki, ez egy degenerált rendelet.

2015. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te egy tipikus újgazdag ember vagy. Vasárnaponként étteremben esztek? Szerinted hány magyar család engedheti ezt meg magának?


Aztán ott vannak a dolgozók, akik ez miatt elveszítik az állásukat. Nekik kenyérre sem lesz pénzük... Nem baj, majd mennek fotoszintetizálni a parkba.


Én nem értek vele egyet és nem azért, mert a vasárnapjaimat ott tölteném. Hanem azért, mert ez durva beleszólás a szabad piacgazdaságba. Pont mint a traffikos ügylet. Miért nem hagyják, hogy az üzlet maga döntsön arról, hogy bezár-e, vagy nyitva marad?

2015. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

És miért kényszerítenek szabadnapon lenni pont vasárnap?


Miért fáj az vkinek ha én a szerdai pihenőnapot szeretem?


Vagy miért nem szombat? Vagy péntek? Elvégre ha már vallási alapon keresnek szabadnapot. Nem lehetne rögtön mindhárom?

2015. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos azért tartunk itt, mert vannak ilyen emberek, mint a kérdező. És nem is kevesen.

Ha képesek lennének gondolkodni, akkor tudnák, hogy nem kevés olyan ember van, aki hétköznap dolgozik, szombaton pedig szakképzésre jár. Csak az én osztályomban 54-en. Csak a vasárnap szabad, akkor érnek rá bevásárolni. Akár a plázában. Ugyanis hadd döntse már el az ember, hogy mivel tölti a hétvégéjét. Eddig sem jártam templomba, ezután pedig főleg nem fogok. Mozogni pedig mozgok eleget.

A pihenés pedig nem jár ki külön az áruházi dolgozóknak. Max akkor, amikor az ápolóknak, mentősöknek, tűzoltóknak, gyári munkásoknak.

Csak a vakok/értelmi fogyatékosok nem látják, hogy valójában miről is szól ez az egész. A Fidesz érdekeltségű cba (direkt kis betű) nyereségének növelésére, illetve a normális boltok kiűzésére. Tudom, hogy vannak kisboltok is, de majd akkor vásárolok háromszor annyiért, ha fagy. Én nem vagyok gazdag, vasárnaponta étteremben ebédelős úrinő.

2015. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
És külön köszönöm, hogy hétfőnként szombati, sokszor száraz zsömlét kell majd ennem.
2015. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Megint egy csomó ember fog kevesebb fizetést hazavinni! Annyira átlátszó, arra hivatkozni, hogy a családdal legyenek együtt vasárnap.Aki vasárnap dolgozik, annak hétköznap van szabadnapja és akkor van együtt a családdal.És mi lesz az egészségügyisekkel, mávosokkal, stb?ők nekik nem muszáj vasárnap a családdal maradni?

És miért van megszabva, hogy vasárnap milyen termékeket rakhat ki a boltos a placcra?!Mi köze a csokinak és az üdítőnek, ásványvíznek a vasárnaphoz?!Ez a rendelet megint messzire bűzlik a hátsó szándéktól!

2015. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!