Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen tartott KÁJ, mit...

Szörnyen tartott KÁJ, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A testvérem egy extra kicsi területen, láncra kötve tartja Káj keverékét. A kutya szörnyű állapotban van, csontsovány,potyognak a fogai. Kerítés kb. semmi nincs, ami van, azon lazán kiszökik, és szökött is már ki a kutya (ezért van megkötve). Szegény kutyát is sajnálom, mert nagyon rossz neki, de a környezetét is mert, szerintem mindenki tudja, egy neveletlen félkáj kutya igencsak veszélyes, hiszen gyorsan magáévá tesz területeteket, amiket utána olyannyira véd, hogy akár meg is öli azt, aki rá merészkedik.

De elsősorban a kutya miatt, mit kéne tennem, hogy elvigyék onnan? Milyen állatvédő egyesületnek szólhatok, akik foglalkoznának is vele?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 6. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok olyan viszonyban a tesóddal, hogy megbeszéljétek, hogy tegye hosszú futóláncra, kapjon normális házat, illetve enni?


Egy neveletlen láncos kutyából áltlában két perc alatt lesz kezesbárány jó kezek között, legyen az bármilyen fajta. Az ilyen kutyák nincsenek elrontva, akárhogy acsarkodik is a láncon, az többnyire semmit nem jelent.


Bigfoot Kaukázusi juhász fajtamentés

Cím: 5674 Kétsoprony, Tanya 303

Telefon: 30/ 517 24 18 v. 70/ 635 94 83

Email: kaukazusijuhaszfajtamentes@freemail.hu


[link]

2015. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért egy KÁJ-nál erős kijelentés az, h az acsarkodás semmit nem jelent.. Na mindegy.


Merre laktok?

2015. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt írtam, többnyire. Na mindegy. Nem tudom, hány láncos kutyát mentettél már, amire alapozol.
2015. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ceglédiek vagyunk.

Én is amiatt aggódom, hogy nagyon elvadul a kutya...ez meg amúgy sem élet számára.

1, ha nem fajtatiszta KÁJ is kijönnek?

Próbáltunk amúhy beszélni vele, de tojik rá magasról.

2015. jan. 6. 10:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is kimennek!
2015. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem a mentésre gondoltam, hanem ha hosszú távon láncon van az a szerencsétlen kutya és egyszer elszabadul...


Cegléden sajnos nem tudok senkit, próbáld tényleg a fajtamentőket. Nyugodtan tehetsz névtelen bejelentést is!

2015. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképp jelzek nekik!

Ilyenkor gondolom figyelmeztetik, hogy normálisan tartsa a kutyust..vagy elsőre el is viszik?

Mert felhízlalva nem lesz a kutya, tesóm magát is alig tudja fenntartani.

(Az én kis telkemen él, lakbért nem fizet, anyám fizeti szinte minden kajáját.)

2015. jan. 6. 11:08
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tervezi levenni láncról az ebet, mert fél hogy elszökik.

Mi a lényege, ha névtelenül teszek bejelentést? Ha megkérem őket, nem mondják el hogy én voltam, nem?

Ha adok adatokat, legalább tudjuk tartani a kapcsolatot,nem?:)

2015. jan. 6. 11:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelmeztetik, megpróbálják rábeszélni, hogy mondjon le róla. Ha nem teszi, idővel visszamennek ellenőrizni, akkor viszont már elkobozzák a kutyát.

De ez persze függ a kutya jelenlegi állapotától is, lehet, hogy hatósági állatorvost is kihívnak, ha nagyon gáz, akkor ha ő megállapítja, azonnal elvehetik tőle.

2015. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekik megadhatod az adataid, ők viszont nem árulhatják el, hogy ki jelentette az esetet!
2015. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!