Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok nagyobb árulót mondani...

Tudtok nagyobb árulót mondani a magyar politikában Simicskánál?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam azon, hogy volt e még egy ekkora mértékű egy személyhez köthető árulás a rendszerváltás utáni magyar politika történetében, mint amit Simicska követett el? Gyakorlatilag majdhogynem a gyerekkori játszótársát döfte hátba, nem is beszélve arról, hogy gyerekkorától szinte minden kenyerét neki köszönhette.

Ilyen elementáris, a másikat tönkretenni akaró, aljas árulásra én sem a jobb, sem a baloldalon nem emlékszem.

Ha tudtok, akkor versenyeztessük meg őket! Melyik volt nagyobb árulás Simicskáénál?



2015. márc. 11. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Orbán Viktor.
2015. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
árulás alatt azt érted, hogy előhozott egy olyan témát, amit a rendszerváltás alatt kellett volna véglegesen rendeznie a magyar politikának? ha orbán kém volt, akkor az egész ma ismert magyar politika egy színjáték 1989 óta.
2015. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

orbán egy szemfényvesztő


és azért kommunistázik annyit, mert tudatalatt látens kommunista ő maga is


kövértől kezdve smitten át pokorniig kommunista mindenki jobboldali komonisták


ja amúgy meg bayern zsoltika is elismerte simicska nélkül már 94 óta azaz 21 éve nem lenne ZSidesz, ami tkp. a szadesz ifjúsági tagozata,


(gy.k.: a szadesz meg ávósok kölkeiből jött létre, és azért utálták kádárt, meg a kádár-rendszert, mert az félreállította a rákosista ávós szülőket és nem voltak közvetlenül a politikai hatalomban...be kellett érniük a gazdasági,jogi, kultúrális és sportvezető vezető funkciókkal)

2015. márc. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Miért lenne áruló? Összeveszett a haverjával, akit ős juttatott hatalomra, mert pénzelte őt. Ebben mi az árulás?
2015. márc. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azt kérem, olyanok válaszoljanak, akik értik, Simicska miért áruló.

Ez szelektál egy rálátási képességet.

Bár Gyurcsány baloldali árulása párttársaival szemben is csatasorba állhat, de ö öncélú, nem egy régi barátja tönkretételét tüzte ki célul a leggátlástalanabb - pont a személyes bizalom miatt rendelkezésére álló - eszközökkel.

2015. márc. 11. 09:09
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Gyakorlatilag majdhogynem a gyerekkori játszótársát döfte hátba"


A hátbadöfést Orbán kezdte akkor, amikor már nem volt szüksége Simicskára. Sorra kiszórta a fontos pozíciókból Simicska embereit, aztán megszűnt a mézesbödön, és elkezdtek más cégek nyerni a közbeszerzési pályázatokon. Én csak azt nem értem, hogy Orbán komolyan gondolta-e, hogy ezt Simicska szó nélkül fogja tudomásul venni?

2015. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szóval akkor te most kérdező, viszont akarod hallani a véleményedet?


Nem. Simicska nem áruló. Orbán Viktor az áruló, mert hátba döfte Simicskát a reklámadóval. Ami utána történt, az már ennek a folytatása/eredménye.


Nem feltétlenül így, de én is hasonlóan reagáltam volna, ha az akit én segítettem hatalomra jutni, így viselkedne velem.

2015. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem áruló A Simicska! Egyfajta maffia-logika szerint természetesen az. A megnyilvánulásai és egész habitusa is olyanok, mint egy maffiavezérnek. A "maffia-becsület" alapja ui. a hallgatás. Ezt a Simicska megszegte, OV. meg nem, mert ő titokban tette régi barátját partvonal mögé, nem pedig a nagy nyilvánosság előtt.
2015. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, te nem is akarod hallani a sajátodétól eltérő véleményt. Annyira nem, hogy arra kérsz mindenkit, aki mást mond, ne szóljon, mert nem érti az árulást.

Ami nincs, azt nem lehet érteni.

Ez közönséges hatalmi harc. Simicskánál a pénz, Orbánnál a politikai hatalom. Orbán úgy látta, a pénz kezdi felülbírálni az ő politikai hatalmát, hát elkezdett elvenni Simicska pénzéből (valójában eddig odaadta az ország pénzét neki, mostantól nem akarja neki adni - hanem másnak). Simicska ezen felháborodott, és visszavágott. Ennyi. Orbán alpári módon rabol, Simicska alpári módon beszél. Az előbbi senkit nem zavar, az utóbbi úgy tűnik, igen. Pedig az utóbbit könnyebb kikerülni, mint az előbbit.

2015. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Komplikato ***** válasza:

"Azt kérem, olyanok válaszoljanak, akik értik, Simicska miért áruló."


Izé, ahogy a viccben van, azért ez úgy kezdődött, hogy valaki visszaütött, nem? Szóval a hátba szúrás stimmel, csak az áldozat nem. Nem mint ha az ügy összes simlis bűnöző érintettjét sajnálnám! Biztos az sem véletlen, hogy pont most kerülnek elő adatok pénzmosó cégekről, azok bejelentési helyéről vagy az összefonódásokról a frissen csődbe ment bróker cégekkel.

2015. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!