Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik a Paks 2-t arra használjá...

Akik a Paks 2-t arra használják, hogy dilettánsként okoskodjanak az atomenergiáról és egymásra licitálnak hogy ki tud nagyobb hülyeséget mondani, azok miért teszik ezt?

Figyelt kérdés

Sok embernek van valami kazyvasz a fejében, néhány féligazság, meg alulinformáltság, aztán ezek elkezdenekk gondolkodni.. kialakítanak valami zavaros masszát a fejükben, aztán találnak társakat, akik szintén hasonlóképp dilettánsok, aztán már kórusban nyomják.


Leginkágg az lmp-s tótumfaktumok röhejesek, meg a követőik, amikor hirdetik az ún. zöld energiát; mintha bármi sejtésük is lenne a dolgok mikéntjéről.


Mikor állnak le ezek a túlhajszolt nagyravűgyók, és az általuk kritikának vélt dolgokat nem az atomerőművekkel szemben fogalmazzák meg, hanem azzal szemben, ami ténylegesen bántja a csőrüket? Az pedig az, hogy titkosítva vannak a szerződések.



2015. márc. 2. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

lmp = greenpeace. Nem kell őket komolyan venni, nem értenek semmihez.


Paks 2 meg nem lesz. Valami 4-es blokk lesz, nem egy új atomerőmű.


PS: az atom a legzöldebb energia.

2015. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

ez nem csak az LMP hanem kb bármelyik zöld párt hátránya.

A gond ott kezdődik, hogy a politikai pártokba a mérnökis gondolkozással köszönőviszonyban sem lévő, jogászok és büfébölcsészek kerülnek be. Amíg csak lopni kell meg a segélyeken agyalni, meg a régi törvényeket átfogalmazgatni, addig senkinek fel sem tűnik de ahogy valami gyakorlati témához keverednek rögtön kiüt a hülyeségük.

De ez az egész nem csak a zöldekre igaz.

Én azt mondom, ha okos, és hozzáértő emberek ülnének ott, ezt az egész energia kérdést meg lehetne oldani úgy, hogy minimális fosszilis/atomenergia kelljen. Az önfenntartó, autonóm város egy teljesen működő, életképes dolog. Abban az esetben, ha a benne élők nem tartják fontosabbnak karácsonkor a plazmatvt hitelre, mint hogy befektessenek egy napelembe. Szóval az emberi hülyeség az, amit a témában kapcsolatban, el lehetne oszlatni. De ez senkinek sem érdeke, főleg nem a nyugati nagyvállalatoknak, amíg a fosszilis energiában ilyen nagy pénz van. Nem véletlen fejlődik ennyire lassan ez az iparág (szemben pl. a telekommunikációval v számítástechnikával). Nyílt titok, hogy nem kevés cég, politikai párt hátráltatja a zöld energia fejlődését ilyen olyan lobbival, vagy esetleg sokkal drasztikusabb módon.

2015. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Bár Paks 2 tényleg csak egy nagy lehúzás, a FIDESZ újabb szégyenfoltja és eladósodás az oroszok felé, egyet értek, hogy az nem százas aki azzal érvel, hogy az atomenergia rossz/elavult dolog. (Ide tartoznak a folytonos rettegők akik egy Csernobil 2-őt látnak benne.)


Első, ettől függetlenül az atomenergia közel sem a legzöldebb energia. A szél és a napenergia is természetkímélőbb.

2015. márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

A napelem átkozottul drága, rentgeteg az előállítási költsége mind pézben mind anyagban, hihetetlen mennyiségű szemetet termel, csak megfelelő minőségű napsütés esetén működik (errefelé meg meglehetősen hidegvan), és elképesztően alacsony a hatásfoka (jó esetben 30% az atom 80%-ával szemben).


Egy kis tanyára, szerencsés helyen lévő társasháznak okés, de pl. egy várost nem tudsz megoldani vele.

2015. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Szerintetek jól van az hogy 30 évig titkosítjuk az előkészítést és annak közbeszerzéseinek szerződéseit???!!! Most kicsit gondolkozzon aki azt fújja hogy atomról van szó, azt titkosítsák is meg a terveket, de azt minek kell hogy ki fog betonozni, honnan veszik (KÖZPÉNZBŐL!) a vasat, a cementet, a fát, a kivitelező cégeket stb!!!
2015. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A szélenergia nagyonhasonló a napenergiához: rendkívül alacsony az energiatermelésének hatásfoka (olyan 15-20%), eszement nagy az anyagköltsége, és mindenki megnyugtatására: ebben az országban ahova érdemes volt lerakni, már lerakták. Többet egyszerűen nem lehet értelmesen üzemeltetni, lévén nincs elegendő szél.


Hogy lássátok a "zöld"-ség közti különbséget:

ahhoz, hogy azt az árammennyiséget előállítsd napelemmel, vagy szélturbinával, AZ EGÉSZ DUNÁNTÚLT LE KELLENE FEDNI velük. Aztán ott se lakni, se növényzet.

Meg a karbantartás.

És hát füstös gyárakbanfolyamatosankéne gyártani az alkatrészeket, hegyeket kitermelni hozzá, stb.


Szembenazzalapárszáz nm-el, ami az egy Paks. Ami még a spci tározókkalis töredékébe kerül pénzben, anyagban és szennyezésben mint ugyanazt előállítani bármi mással.

2015. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

#5

Nyilván nyilvánosnak kellene lennie bizonyos alapadatoknak.


DE NEM EZ VOLT A KÉRDÉS.

2015. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezen az interjún röhögök azóta, mióta kijött :D

2015. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Csodálom, hogy senki nem jön ide kiröhögtetni magát a napelemjeivel. Jól összefoglalták előttem, a kvarcot ki kell bányászni, abból ki kell nyerni a szilíciumot, és elő kell állítani nagyon költséges és nagyon ENERGIAígényes eljárással (jobb esetben) Si-egykristályt, aminek a hatásfoka 15%-20% közötti, és ennél jobb hatásfokút nem tudunk készíteni pusztán prózai fizikai okok miatt.

Napelemet egyáltalán nem éri meg beszereltetni, csak napkollektort.


Sokakkal ellentétben én már üzemeltettem kísérleti atomreaktort a tanulmányaim során, ennélfogva elsőkézből tudom azt, hogy milyen dozimetriai viszonyok uralkodnak egy ilyen létesítmény körül. Nyilván egy Paks nem hasonlítható össze ilyen téren egy kísérleti reaktorral, de az tény, hogy az emberek sokkal kevesebb sugárzást kapnak Pakson az atomerőmű közelében, mint bárhol máshol az országban.

Ott ugyanis egyfolytában mérik a sugárterhelést sok helyen, így ha valahol kicsit megemelkedik, akkor azonnal utánajárnak az okának. Meg amúgy is elképzelhetetlen nagy hangsúlyt fektettek a szigetelésre.

A fürdőszobában lévő csempékből több sugárzás éri az embereket, mint Pakson érné.


És igen, az atomenergia tiszta, zöld energia. Bár egyesek szeretik a gőzt és a meleg vízet démonizálni, de ezek már csak ilyenek.

2015. márc. 2. 20:08
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező. bár láthatóan tanult vagy de meglehetősen szűklátókörű is.


"És igen, az atomenergia tiszta, zöld energia. "

Ez egy baromság. Remélem tanult emberként te sem gondolod komolyan, mert bajban vagyunk, ha ilyeneket engednek kísérleti reaktorokhoz.

Az atomerőmű működése során keletkezett radioaktív hulladék lebomlása többmillió év. Gondolom te se örülnél, ha kiderülne, hogy a kerti kutad alatt, ezer éve elhelyeztek pár fűtőkazettát, tehát joggal felmerül, hogy gondolhatunk, az utánunk eljövő generációkra is, nemcsak magunkra.

A zöld nem csak azt jelenti, hogy védjük a természetet, meg nem vágjuk ki a fákat. Fenntarthatóságot is jelent. Az atomenergia nem fenntartható, mivel 30 év múlva elfogy az uránium! Azt mondanom se kell, hogy fosszilis tüzelőanyag se nagyon lesz már ekkor.

A másik nagy gond, az energiafelhasználással van.

Mint írta egy válaszoló, az egész Dunántúlt le kéne fedni napelemmel, hogy az országot árammal ellássuk.

Viszont a jelenlegi, exponenciális ütemben növekvő energiafelhasználás következtében 10-20 múlva nemhogy a világ összes tüzelőanyaga, de ha lefednénk 100%-os hatékonyságú napelemmekel Európát, az se lenne elég.

És ez elég nagy gond, csak nem foglalkozik vele senki, mert a hatalomnak (legyen az kormány, vagy tőkések, világvállalatok) nem érdeke, hogy a mostani rendszer változzon. Ezen érdemes elgondolkozni.

Nyilván, lenne potenciál hatékonyabb napelemek kifejlesztésére, vagy energiatakarékos eszközök fejlesztésére, de ma a kutatás nem ilyen irányba megy. Az egyetemeknek nem erre adják a pénzt, és ez még csak a folyamat első lépcsője.

Félreértés ne essék. Semmi bajom Pakssal meg az atomenergiával, mert szerintem is, sokkal környezetkímélőbb, mint a többi fajta erőmű. És az is tény, hogy az alternatív energia még nem áll olyan szinten hogy versenyezzen vele. De nem szabad ennyire szűklátókörűnek lenni és elítélni mindent ami zöld. Ha az emberek, vállalatok tudatosan terveznék meg energiahasználatukat, ha nagyobb erőt fektetnének az megújúló energia körüli fejlesztésekbe, akkor 10-20 év alatt el lehetne érni a autonóm városok szintjét, ami kisvárosok szintjén már megválosítható most is.

2015. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!