Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnak a nyugatpárti...

Hogy tudnak a nyugatpárti "bal"oldaliak elszámolni azzal, hogy anno kormányon ugyanolyan nyitottak voltak az oroszok irányába, mint most a jobboldal?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]



Akkoriban még Kína felé is nyitottak rendesen Bajnaival az élen. Most meg negatív töltetűen Oroszországoznak, Kínáznak. Mi lelte őket, hogy ekkora pálfordulást csináltak ?


Néhány évvel, mikor Gyurcsány akarta a paksi bővítést, a Fidesz hőzöngött ellene. Most, hogy a Fidesz akarja a paksi bővítést, a baloldaliaknak nem tetszik. Emiatt akkoriban az MSZP volt az áruló a Fidesz szemében, most ez is fordítva van.



Nem tudom ki mondta, hogy az ellenzéknek nem az a dolga, hogy segítse a kormány működését. A dolga az, hogy mindig (még a jó tervezetek esetében is) ellenkezzen. Talán csak ehhoz a politikához tartják magukat ?


2015. márc. 12. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a "jobb"oldaliak, akik annó ellenzékben ugyanolyan oroszellenesek voltak, mint most a baloldal. Nem értem, miért csak az egyik oldalt vádolod elvtelenséggel.
2015. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1:


Ha figyelmesen olvastad volna a kérdést, láthattad volna, hogy a kérdésben a Fidesz elvtelenségét is említettem.

2015. márc. 12. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Az esetleg fel sem merül benned, hogy elég sokan vagyunk, akik akkor sem néztük jó szemmel, meg most sem az aktuális kormány orosz barátságát, viszont most nem Gyurcsány van hatalmon, tehát sokkal lényegesebb Orbánék szélkakasa.


Másrészt Gyurcsányék megtehették anno, mert a kelet és a nyugat akkor még nem rúgta össze a port, ma ugyanez sokkal kínosabb.

2015. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkoriban az szovcsik nem támadtak meg független országokat meg nem rabszolgának akartak minket. Ez azért nagy különbség. Akkoriban ez simán vállalható lett volna még brüsszelben is, és a fityesz akkor hogy ájvékolt, most meg átkeresztelkednének ortodoxba annyira nyalnak oda. A dzsobbik szintén. Na ez a gusztustalan.
2015. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4:

3-as vagyok. Nincs igazad, lásd 2008-as orosz-grúz háború.

2015. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az én olvasatomban ez a következőképpen néz ki:


a ha végignézed az elmúlt pár száz év történelmét, akkor mindennek benne van a sűrűjében. egyszerűen olyan helyen vagyunk, hogy bármilyen Európát érintő balhé, legyen az kelet-nyugat, észak-dél, ég és föld, a törésvonal mindig rajtunk fut keresztül. egyszerűen nem tudunk kimaradni belőle.

ehhez jön az, hogy mindig is elmaradottak voltunk. a fejlett nyugathoz képest, mindig is kevesebb ásványkincsünk (a kitermelési képességgel együtt értve), kisebb iparunk, gyengébb hadseregünk stb. volt.


az elmúlt korok vezetői ezen (kevés kivételt leszámítva) mindig úgy próbáltak segíteni, hogy oldalt választottak. csatlakoztunk valakikhez abban a hitben, hogy akkor majd jó lesz nekünk, erősek leszünk stb.

eddig mindig ráfaragtunk. vagy rossz oldalt választottunk és feldúlták az országot, vagy jó oldalt választottunk és feldúlták az országot.


Gyurcsány megpróbált valami mást. megpróbált nem oldalt választani. megpróbált kilépni a hagyományos ütköző zóna szerepből és híddá, kapoccsá válni. amikor mindenki azon vergődött, hogy mi legyen Nabucco vagy Déli-Áramlat, ő azt mondta, legyen mindkettő.

mondjuk az tény, hogy annyira nem jött be, de hatalmas károkat sem okozott és alapvetően jó gondolat volt.


Orbán ezzel szemben visszatért a régi "jól bevált" recepthez. választott egy oldalt. mi meg jól meg fogjuk szívni. szokás szerint.

2015. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az még hagyján,de az "oroszok hazaküldője",hogyan tud elszámolni saját magával?A mai illiberális,hogyan tud elszámolni az egykori liberálissal?Hiszen volt idő,amikor a Liberális Internacionálé egyik alelnökét Orbán Viktornak hívták.Pakssal meg szerintem nem feltétlenül az a baj,hogy bővítik.Sokkal inkább a mód,ahogyan döntöttek(döntött) róla.Meg persze a fene nagy titkolózás.Bár,igaz, végülis csak pár évtizedre adósodtunk el az oroszok felé.
2015. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
engem nem kifejezetten zavar... a Fidesszel sem az a bajom, hogy barátkoznak az oroszokkal, hanem, hogy ez náluk egy afféle nyugat elleni látszat-szabadság harccal párosul (közben azért zsebre-rakják az EUs pénzeket)
2015. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ellenzékben lehet oroszellenesnek lenni, mivel úgysincs semmi következménye. Kormányra kerülve azonban minden párt számára kiderül, hogy a nemzet érdeke az oroszokhoz köt minket. Így van ez most is. Nem mondom, hogy "csatlakozzunk" hozzájuk, de mindenképpen barátkoznunk kell velük, ha sikeres nemzet akarunk lenni. Különösen most, hogy a nyugat a szakadék szélén táncol.
2015. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért az,hogy a Nyugat a szakadék felé tart,a szakadék szélén táncol,haldoklik,miegymás nekem ismerős valahonnan. Jópár évtizedes "szlogen" ez.Persze,egyszer csak bejön,csak az a kérdés,mikor.
2015. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!