Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jövője tényleg...

Magyarország jövője tényleg az atomban van?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Középtávon igen.

Ahogy előző kérdésben is kifejtettem: Atomerőmű vízgőzt bocsát ki, hőerőműben pedig szenet/olajat égetnek ipari mennyiségben.

2015. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%

Nem. A függősége van az atomban. Csak ez kellően bonyolult ahhoz, hogy a legtöbben ne higgyék el. A jó hír az, hogy akik elhiszik, azoknak úgy is mindegy, akik meg nem hiszik el (sőt, tudják, hogy van sokkal jobb megoldás), azok meg bármilyen helyzetben fel fogják találni magukat.

Ezért a ráfázást úgy kell érteni, hogy aki érti, miről van szó, atommal és anélkül is megtalálja a módját, hogy legyen jövője. Akit meg be lehet palizni az atommal, annak úgy is mindegy. Neki jövője akkor lenne, ha hinne az okos szónk, de ezt nem fogja megtenni. Mert a hazugság hízelgőbb (de nem jobb).

2015. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Mesélj milyen sokkal jobb megoldások vannak, s miért is okoz akkora függőséget az atom főleg a többi erőműhöz képest?
2015. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Második!

Csak azt tudtam meg az írásdoból hogy aki mást állít mint te az hazudik, de hogy MIÉRT arra kíváncsi lennék. Nem kötekedni szeretnék, nem vagyok elfogult atompárti, elképzelhető hogy nem nekem van igazam...

2015. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha az ország földrajzi adottságai engednék, akkor azt mondanám, hogy vízi erőművet építsünk, de ez nem így van. Tehát az atomerőművet preferálom én is.

Persze nem így, hogy 30 évre titkosítsuk, és szétlopjuk az országot.

2015. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
A szénben (több száz éves készlet) és a makói földgázmezőkben (jelenleg Ausztrálok termelik ki)van!
2015. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

"jelenleg Ausztrálok termelik ki"


Nahát! Átfúrták a fődgolyót? Azannya ausztráljai!

2015. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pusztán bányajáradékot fizetnek nekünk, mert MI képtelenek vagyunk olyan mélyre fúrni...
2015. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Atomfegyverben, vagy atomenergiában? Mert nem mindegy.

Ha az utóbbi, akkor igen. Magyarországon a geotermikus energián kívül semmi más megújuló alternatívája nincs a fosszilis energiahordozókat használó erőműveknek, szélből nincs elég, hidrológiai szempontból nézve meg csak olyan vízi erőműveket tudnánk építeni, amik napi szinten egy-két kisebb falun kívül semmit se tudnának ellátni. Lehet hisztizni, hogy "búúú, az atomerőművek a legveszélyesebbek és egy tüsszentéstől is fel tudnak robbanni", ám ez nem változtat azon a tényen, hogy a felhasznált anyagokat nézve az atomerőművek hozzák ki a legkevesebb fűtőanyagból a legtöbbet, nem szennyezik a levegőt és amennyiben az országnak van saját karbantartó egysége, akkor még olcsón is működik. Az egyetlen probléma az, hogy Magyarország nem tudja ellátni magát elégséges fűtőanyaggal, szóval más országoktól függenénk ilyen szempontól. A mecseki urán kitermelése nagyon gazdaságtalan lenne, az oroszoktól szerintem a vodkán meg a földgázon kívül semmit se érdemes venni, így marad az EU és az USA, csak a jelen magyar kormány gőzerővel van azon, hogy elidegenítse, mind az EU-t mind Amerikát az országtól.


Az atomenergia olcsó és megbízható, amennyiben van egy kereskedelmi partner, aki jutányosan szállítja a fűtőanyagot. Azok meg, akik szerint az atomerőművek veszélyesek, sőt lényegébe időzített atombombák, azok legyenek szívesek utána nézni, hogy a közelmúltban történt atomkatasztrófák miért történtek és egyből rájönnek, hogy nem magával az erőművekkel volt a hiba, hanem az elhelyezésükkel és az őket üzemeltető kontárokkal.

2015. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Atomerőmű vízgőzt bocsát ki, hőerőműben pedig szenet/olajat égetnek ipari mennyiségben."


Az atomerőmű is kibocsát széndioxidot, de nyilván kevesebbet. És a radioaktív hulladékkal mi a helyzet? Persze kit érdekel, amíg nem az én kertem végébe rakják.

2015. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!