Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vasárnapi boltbezárás...

A vasárnapi boltbezárás igazából még jó is a multiknak?

Figyelt kérdés

Nem kell vasárnap is fizetni az alkalmazottakat, ha ki akarnak rúgni egy csomó embert, akkor ráfoghatják a kormányra, ellenben az embereknek így is meg kell venniük amire szükségük van és szombatonként úgy bevásárolnak, mintha közeledne a harmadik világháború.

Csak a hozzám hasonló átlagember, az szívja meg de nagyon.



2015. márc. 22. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

nem teljesen, ugyanis a sok cba nyitva lehet és így elvesznek tőlük egy adag bevételt.

Ez megint egy újraelosztás maffia módszerekkel.


Én mondjuk nem vagyok hajlandó cba-ban vásárolni, inkább előre bevásárolok, de sokan be fognak majd zombulni a cba-ba vasárnap.

2015. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

"ugyanis a sok cba nyitva lehet"


- Sorold azt a rengeteg CBA-t, ami nyitva lehet. A közelemben egy ilyen sincs.


Egyébként ennyi erővel mindenkinek jó a vasárnapi boltbezárás, mert mindenki bele tud magyarázni valami előnyöset.

2015. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Egy csomó Reál meg CBA üzlet nyitva lesz mert 200 négyzetméter alatti, és családi vállalkozásként működik.


Egyébként bírom, hogy sokan mondják hogy például a Tesco-ba milyen rossz minőségű termékek vannak.

Ehhez képest a CBA-ba is simán kirakják a penészes, lejárt szavatosságú terméket a polcra. Savanyú tejet is sikerült már venni CBA-ba ( nem is egyszer ).

Sőt van hogy a Tesco Value terméket átcsomagolják, és úgy adják el.

És még drágább is mint a Tesco, pedig ezt a minőség nem indokolja...

2015. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivel vasarnap bonyolitottak a legnagyobb forgalmat, amely most eltolodasra kenyszrul szombat-DE NINCS AUGMENTACIO A FOGYASZTOK SZAMABAN-, ezert nem nem realis a a feltetelezes, melyben az az allitas szerepel, miszerint ez avantazs lenne szamukra- a vasarnapokon is dolgozok berenek kifizetese sem volt szamulra nagy teher a multiknak..Az viszont 100%-osan megallja a helyet, hogy a normalis emberek cse...sznek ra a legjobban!...
2015. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
Természetesen. Ez minden embernek jó.
2015. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Én arra lennék kíváncsi, hogy a vasárnap bezárás miatti adóbevétel kiesést honnan fogja a kormány beszedni?

Az NGM által készíttetett, de mos letagadott hatástanulmány szerint ez elég komoly összeg. A 15.000.- állását vesztettnek pedig munkanélküli segélyt kell adni.

Ez valóban tiszta haszon az államnak. (és az adófizetőknek)

2015. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"nem teljesen, ugyanis a sok cba nyitva lehet és így elvesznek tőlük egy adag bevételt. "


Magamból kiindulva teljesen másért járok a teszkóban mint a cba-ba (egész pontosan a cba-hoz hasonló üzletekbe). A teszkóba nagybevásárlást csinálok, a kisboltba a napi dolgokért járok. Szóval az én bevásárlásaimból nem fog jobban élni a cba (és tsai), mint korábban. És szerintem ezzel sokan vannak így.

2015. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Az egybites tömeget ez nem érdekli: a CBA magyar , tehát jó. A multik nem magyarok, tehát rosszak. Ennyi a tudás. Nem számít, hogy a CBA-ban vásárolt pick szalámi ugyanaz, mint a Tescoban, csak utóbbi 100 forinttal olcsóbban adja.

"biztos azért, mert ott sunyulás van, a tescoé rosszabb."


Tudod ki szívja meg?

Azt hiszed, hogy te meg én, meg az átlagember. Valójában a CBA fogja megszívni hosszú távon, mert én eddig sem vásároltam náluk(ár/érték arányban a legalja), ezután sem fogok és ezzel nem vagyok egyedül. Inkább megyek szombaton vásárolni.


Egyébként a multik mindig jól járnak. Egy nappal kevesebbet kell fizetni az alkalmazottaknak és szombaton emelhetnek árakat, az emberek úgyis megveszik(még ekkor is olcsóbb, mint a CBA és társaik).

2015. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenkitől elnézést kérek, hogy nem a kérdésre válaszolok, de a válaszokban keletkezett CBA-s vitához egy tárgyszerű adalékot mellékelek.

A 2., 10:50-kor megjelent válasz írója eleve túlzóan reagált, ugyanis, az általa is idézett szövegben „sok” szerepel, ő pedig, bizonyításul, „rengeteg” felsorolását kérte. Bár, megítélés kérdése, és egyenetlen az eloszlás, de országosan, különösen a teljeskörűen bezárásra ítélt hálózatokhoz képest, sok van nyitva. Az más kérdés, hogy valakinek ez elérhető távolságot jelent-e, illetve, hogy ha igen, akkor él-e ezzel a lehetőséggel.

Ez a [link] linken tehető láthatóvá, ha a „Vasárnap is nyitva” szöveg négyzetébe kattintás után a „keres”-re kattintunk.

Bár több üzlet csak 11 óráig volt nyitva, a „most nyitva van” – „keres” esetén is jónéhány üzlet található.

Mégegyszer, elnézést kérek, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de annyiban nem lógok ki a sorból, hogy egy válaszban felmerült kérést teljesítettem.

2015. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na már miért lenne jó? Miért ne legyen zárva minden hétfő kivételével? Mindenkinek rossz, kivéve azok szerint, akik a vérkeresztény szavazótábort népesítik.


"ráfoghatják a kormányra", attól még ki fognak rúgni egy csomó embert. Az pedig egyáltalán nem jó.

2015. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!