Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem módosítja...

A kormány miért nem módosítja a házasságot?

Figyelt kérdés

Azért szavaztunk rá a családommal, hogy a keresztényeket képviselje és a keresztény értékeket érvényesítse.


A házasság intézményénél is reformokra van szükség.


A polgári és az egyházi házasságkötést egyesíteni kellene, vagyis, csak akkor legyen érvényes a polgári házasságkötés, hogyha azt követően Isten színe előtt is megesküszik a két fél.

Kivéve, hogyha más vallást követ az illető, judaizmust, iszlámot vagy egyebet.Viszont, nekik is.Viszont rájuk is legyen érvényes ez a törvény, csak nekik rabbival, imámmal....stb-vel.



2015. márc. 23. 12:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vallást nem kéne ráerőltetni senkire, hiszen nem tudod bizonyítani, hogy amiben hiszel az úgy is van. A hit mindenkinek a magánügye, erőszakosan hiába térítesz, igazi keresztény csak olyan emberből lesz aki saját meggyőződése miatt akar vallásos lenni.


Gondolom erre most azt gondolod, hogy akkor a nem vallásosak miért akarnak esküvőt? Gondolom azért, mert ők is szeretnék hivatalosság tenni az összetartozásukat és esküt tenni arra, hogy örökre össze fognak tartozni.


by the way, téged mit érdekel, hogy ki hogyan házasodik? A te jogaid nem sérültek, hiszen te továbbra is tarthatsz egyházi esküvőt is. Nem teljesen értem mi a problémád.

2015. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pogány vagyok.

Akkor soha nem házasodhattam volna szerinted?


És a fiunk nincs megkeresztelve, nem is lesz.

Egy ilyen undorító pénzéhes egyházhoz nem szeretnénk tartozni, mint a katolikus egyház.

A vallástól nem fogjuk tiltani, de csak annyit mondunk neki, amennyit kérdez róla, amennyi érdekli. Nem vagyunk Isten tagadók. De válasszuk már el az egyházat a vallástól. Ne egyesíteni akard!

2015. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az előző kormány a keresztényellenes, hagyományellenes embereket képviselte.

Ők sem foglalkoztak a mi érzékenységünkkel.


Ennek a kormánynak, viszont nekünk keresztényeket kell képviselni, velünk kell foglalkoznia.


Az esküvő pedig csak Isten, Jahve vagy Allah szinte előtt lehetséges és csak úgy legitim.


Aki nem hisz bennük, az ne házasodjon, hisz számukra a házasság nem sokat jelent.

2015. márc. 23. 12:54
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Még szerencse, hogy a te akaratod nem tudod ránk kényszeríteni...


És már miért lenne Isten kiváltsága a házasság? Nélküle miért nem lehet?

2015. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
85%
Az megfordult már a keresztény buksikádban, hogy attól, hogy nincs képzeletbeli barátom, még szeretnék JOGILAG is a páromhoz tartozni? Ne menjünk már vissza a középkorba...
2015. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jogilag?

Arra ott az élettársi viszony, pont nektek találták ki.

2015. márc. 23. 13:02
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is mondta Jézus? "adjátok meg a császárnak ami a császáré és Istennek ami az Istené"!


Nem kéne keverni a vallást és a politikát. Ha neked az a házasság amit Isten előtt is szentesítesz akkor tégy e szerint de légy oly kedves ne akard már megmondani másnak, hogy mit hogyan tegyen. Főleg ne vallási kérdésekben. És mielőtt azzal jössz, nem, nem vagyok ateista. Én is Katolikus vagyok...

2015. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Rókabubi válasza:
100%

Magyarorszagon szabad vallasgyakorlas van. Ami nem csak azt jelenti, hogy barmilyen vallasu lehetsz, hanem azt is, hogy nem kell vallasosnak lenned.

Te elfogadod az embereket, akik mas vallasuak, de nem fogadod el azt, aki nem hisz? Ez nem eppen egy kereszteny hozzaallas.

A masok eletebe valo beleszolasrol pedig mindenkinek le kellene szokni.

2015. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

,,Az esküvő pedig csak Isten, Jahve vagy Allah szinte előtt lehetséges és csak úgy legitim."


Ki vagy te, hogy megmondd, kinek a színe előtt lehetséges a házasságkötés? Tudtommal Isten szabad akaratot ruházott rájuk, amit senki sem vehet el.



,,Aki nem hisz bennük, az ne házasodjon, hisz számukra a házasság nem sokat jelent."


Honnan tudod, hogy számukra nem sokat jelent? Nem vagy egy közülük. Ők is összekötik társukkal magukat egy életre, s akárhogyan is nézem, ez egy jeles esemény.


Én meg vagyok keresztelkedve (habár nem gyakorlom vallásomat), azonban nagyon nem szívlelem az ilyen túlbuzgó embereket. A Biblia szerint szeretnünk kéne felebarátainkat, nem ellentéteket szítani saját magunkkal és köztük.

2015. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem, hogy csak egy gyengére sikeredett trollkodási kísérletről van szó!
2015. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!