Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a kivándorlást tervezik...

Akik a kivándorlást tervezik az aktuális vagy jövőbeni kormány miatt miatt, miért sértődnek meg, hogyha azt mondják nekik, hogy "jó utat, Isten veled"?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például arra, hogy sokan a Jobbikot vizionálják a Fidesz váltójának.


A szimpatizánsok általában azt mondják azoknak, akik állításuk szerint egyből kivándorolnának ,hogyha ez a párt jutna hatalomra, hogy "Isten veled.Jó utat.Vigyem a bőröndödet?"

Erre viszont, akiknek mondják, nagyon megrökönyödnek , sőt sokszor ki is akadnak.


Valószínűleg olyan válaszokat várnak, hogy "Maradj, ne menj te szegény, akkor nem szavazzuk meg....stb"Tehát azt várják, hogy sajnálják őket.



2015. márc. 24. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem aki - alapos mérlegelést követően - úgy dönt, hogy külföldön szeretne élni és dolgozni, annak illik jó szerencsét kívánni.

Miért kellene sajnálni bárkit is? Felnőtt ember, ő dolga. Senkinek semmi köze hozzá.

2015. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a konkrét eseményt, viszont úgy gondolom, hogy a magyar kivándorlás nem egy boldog történet. Én nem élek kint nem tudom, de aki ismerősöm kint él, nekik fáj, hogy a hazájában nem boldogul, fáj, hogy a munkaerejére, a tehetségére nincs itthon szükség. Kint sose lesznek teljes értékű polgárok, csak bevándorlók. Mégis meg kell tennie, mert itthon nem él meg.


Erre pedig azt a választ adni, hogy "vigyem a bőröndödet?" ... azt hiszem ez a cinizmus.

2015. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez inkább pszichológia. Áldozatot játszik és elvárja, hogy sajnáld őt. Nem kell az ilyeneket komolyan venni, ha el is megy, nem a Jobbik miatt fog.
2015. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem sértődöm meg.

Azonban akik mondják, azok szoktak megsértődni, mikor azt válaszolom, hogy:

"Ez a ti döntésetek, de akkor zárjátok is le a határokat, nem ám utánunk jönni, hogy ott is elrontsatok mindent!"


:-)

2015. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha a jobbik ámokfutna itt egy kicsit, akkor lehet le is kéne zárni, mert elfogyna alóluk az ország:D
2015. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:)

Engem azért elgondolkodtat, hogy mennyire "magyar" a mentalitás ebben a kérdésben is. A helyett, hogy a demográfiai átrendeződés megakadályozására törekedne a nemzeti összetartás (vagy a konszezus, vagy a tanács, vagy a lelkület... vagy mit tudom én már) inkább még ezen is egymást szapulják az emberek...

2015. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki mosogatóként akar karriert befutni a lassan muszlim többségű nyugaton, miért tartsam vissza? Ha nekik bejön majd az iszlám törvénykezés, akkor hajrá!
2015. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki sértődik meg? Igazából nekem tök mindegy, melyik lesz a következő párt, Magyarországot az utóbbi 10-20 évben annyira szétcseszték, hogy akkor is legfeljebb már csak az unokáimnak lehetne ott jó élete, ha valami csoda folytán egy normális miniszterelnök kerülne hatalomra a következő választás után. Lassan már mindenkim kint lesz, szüleim nem élnek, tesóm kijött, már csak egy-két barátom él otthon, de ők is csak addig, amíg össze nem szednek elég pénzt a költözéshez. Nekem már nincs otthon semmim, nem sértődök meg, ha azt mondják, hogy maradjak kint nyugodtan :D


"Ha valaki mosogatóként akar karriert befutni a lassan muszlim többségű nyugaton, miért tartsam vissza? Ha nekik bejön majd az iszlám törvénykezés, akkor hajrá!"


Itt még csak reggel 10 óra van, de máris sikerült egy jót röhögnöm, kösz :D Imádom azokat, akik úgy okoskodnak, hogy még soha nem is voltak kint.

2015. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!