Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz érdeme, hogy az V....

A Fidesz érdeme, hogy az V. kerület ilyen kellemes és élhető hely lett?

Figyelt kérdés

2006-2014 között Rogán Antal volt az V. kerület polgármestere, 2014 óta pedig a szintén fideszes Szentgyörgyvölgyi Péter.

Megmondom őszintén, nem tudom, hogy milyen volt 2006 előtt a kerület, nem emlékszem rá, mert akkor még csak 11 éves voltam, most viszont szerintem egy nagyon kellemes kerület, ahol szívesen laknék. A többi belvárosi kerülethez képest jó állapotban vannak a házak, több a park is, azok jó állapotban vannak (kivételt képez talán az Erzsébet tér, mert azt bődületesen sokan látogatják). Igazából talán ez az egyetlen budapesti kerület, ami olyan, mintha egy nyugati városban lenne (pl. Bécsben).

Mindig is ilyen volt vagy a Fidesz-vezetésnek köszönhetően lett ilyen?


2015. márc. 27. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Inkább annak köszönhető, hogy ez a belváros belvárosa, ennek megfelelően nagyon gazdag a kerület. Rengeteg adó jön be a különböző szórakozóhelyekből, éttermekből, üzletekből. Rogán annyi csinált, hogy gagyi módon leköveztetett egy rakat utcát jó pénzért, amelyek egy évvel később már járhatatlanok, ő és haverjai viszont remekül megszedték magukat vele. Szerintem miből lenne luxuslakása a második kerületben? Aztán ahogy nemrég kiderült rendesen panamázott is az ingatlanokkal. Sajnos a lakosság javarészét még nyugdíjasok teszik ki, akiket könnyen meg tud venni a húsvéti ingyensonkával és a krumpliosztásával.


Egy helyi lakos

2015. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Demszky féle város vezetés semmit se tett 5. kerületért, pedig 25 év alatt volt az a kerület sokkal gazdagabb is!

Jelenleg kulturálisan gazdag, de a programok jelentős részét a főváros szervezi, így a bevételek jó részét is a főváros kapja.

2015. márc. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem sokat hallgatod a híreket. Vagy erősen szelektálva. A 7. kerületi Hunfalvyt lecsukták panamáért. Pedig ő Rogánnak még gyatra utánzója, kisiskolás tanítványa se lehet.

Nem barátom, az a felszín, amit te érzékelsz, és azért van, mert a külföldnek mutatni kell valamit. Rákosiék pontosan ugyanezt tették. Hogy mellesleg jó a helyben lakóknak, az nem cél, hanem hozadék. Az ne vizsgáljuk, mennyiért, mert elkeseredsz. Mintha a fagyiért, amit el szeretnél nyalni, egy fél autót adnál.

2015. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Te sem sokat hallgathatod a híreket, ha nem tudod a volt VII. kerületi polgármester nevét, ugyanis Hunvaldnak hívják.

Egyébként jól tudom, hogy milyen botrányok robbantak ki mostanság az V. kerület háza táján, de tény, hogy manapság még akkor is ez a legkellemesebb hangulatú belpesti kerület.

2015. márc. 28. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem Demszkynek köszönhetjük, hogy rommá döntötte a belvárost. Mivel már nem tudták tovább rombolni, ezért most látszólag fejlődik, de ez nem a mostani, hanem az előző város vezetés érdeme!
2015. ápr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!