Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmus után született...

A kommunizmus után született első generáció ha eléri a felnőttkor végét (45-50 éves) és ők hozzák a döntések nagy részét, az milyen lesz?

Figyelt kérdés

Az első olyan generáció, amelyik a kommunizmus után született olyan lesz, mint amilyennek a szüleik nevelték ha már ők lesznek az ország irányítói, vagy akkor már az új szabályok fognak érvényesülni?


Másképpen fogalmazva, melyik effektust gondoljátok erősebbnek, azt, hogy az a bizonyos első generáció az előző generáció elveit, szokásait, viselkedésmintáit, mondatait viszik tovább, vagy azt, hogy amikor ők lesznek koruknál fogva a legmeghatározóbb döntéshozók, akkor át fog billenni a dolog, és hiába őket még kommunizmusban nevelkedett emberek nevelték fel, ők már, lévén, hogy immár ők a döntéshozók, ennélfogva megtehetik, már az új elvek szerint fogják a döntéseket meghozni?


Ide lehet érteni politikát, kultúrát, társadalmat.


Mit gondoltok?



Bennem két ellentétes irányvonal merült fel és nem tudok dönteni. Az egyik, hogy a szülő neveli fel a gyereket, így az erényeket és a hibákat is megtanítja neki, és ebből nagyon nem könnyű kiugrani, sok minden mellett például a szülő iránt érzett tisztelet miatt, vagy pedig amiatt, hogy nem is olyan könnyű észrevenni, hogy mik a hibák, hiszen a hibákat nem úgy tanították a szülők, hogy azok hibák, hanem úgy, hogy azok is helyes dolgok, tehát azt úgy kellene észrevenni, hogy hiba, hogy közben meg arra a tudásra alapozva lehet egyáltalán megismernie a világot a gyereknek, amely tudáson belül van a hiba is.


A másik, egy ennél puritánabb megfigyelésem és egy kis statisztikai reménykedés egyvelege, mégpedig, hogy amikor körbe nézek és látom azt a generációt, akikből lesz majd az a bizonyos generáció, akikről beszélünk, tehát az első felnőttkor végét elérő olyan generáció, akik a kommunizmus után születettek, azokon azt látom, hogy ő bennük megvan az új lehetőség csírája, de nem alkalmazzák azt, és elfogadják a régi dolgokat, szokásokat, mondatokat, tehát jelenleg nem aktiválódott bennük, de folyamatosan az a benyomásom, hogy ők már mások és itt jön be a statisztika, hogy ők lesznek az elsők, akik a kommunizmus után születtek és elérték a felnőtt kor végét, döntéshozók lesznek, tehát már nem lesznek ott a szüleik, hanem magukra lesznek hagyva és talán akkor aktiválódni fog ez a jelenleg szunnyadó másság.


2015. márc. 28. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Természetesen olyanok lesznek, mint eddig.

Nem az a lényeg, hogy kommunista-e vagy sem, hanem az, hogy mennyire gonosz.

A magyarok pedig elég gonoszak és ez igaz a fiatalabb generációra is.

2015. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Totális államcsődhöz fog vezetni. Magyarországon kezdetét veszi az éhínség és a pusztulás.
2015. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
szerinted pontosan mikor ert veget Magyarorszagon a soha nem letezo kommunizmus?
2015. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Biztos más lesz, mert nem látták/láttuk azt, ami előtte volt, nem abban nőttünk fel. De hirtelen változást nem várnék. Szerintem nagyon fokozatos lesz az egész és hosszú. Mert nincs előttünk példa. Lehet azt mondani, hogy vegyük a nyugati országokat, de ők nem kommunizmus után álltak át a kapitalizmusra (politikai értelemben), máshogy alakult ki, mint itt, erre szerintem nincs precedens.
2015. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem tévedés, ha bárki azt hiszi, hogy bármilyen változás fog történni. Kérdező, te is úgy írsz, mintha a következő vezető generációt nem az előző, szocializmusban hatalomhoz jutott generáció nevelte volna fel.


Gyakorlatilag olyanok lesznek, mint az elődeik, max kicsit modernebbek.

2015. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Van még kérdés?

2015. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Tulajdonképpen ha magam példáját vesszükk, a családunk balos volt, én most 24 leszek, de nekem érdekes élmény volt a 2006-os év.


2006-ban elkezdett győzködni a helyi kántor asszony, aki hittan tanárom volt, hogy milyen szemetek a MSZP-SZDSZ kormány, hujujuj, aztán valahogy fidesztől elpártoltam, elkezdtem tanulmányozni a jobbikot, meg szent-korona tant, végül 2009-ben abból is kiábrándultam, jött az LMP akikkel olyan 2011-ben ismerkedtem meg, majd 2013 szakítás után maradtam PM-tag.

2015. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: De a PM gyakorlatilag olyan, mintha az MSZP-re szavaznál, nem?
2015. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Én most vagyok 37,leginkább külsőségekre emlékszem.

Vannak 55-60körüli munkatársaim és bizony a legtöbb akit ismerek nagyon egyszerű.Ha ma lennének 20-30évesek éhen halnának.

2015. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon sose volt kommunizmus, még Rákosi alatt se, egy demagóg, paternalista rendszer volt itt végig. Kádár azonban beleégette a komplett magyarságba azt a hozzáállást, hogy felesleges megkérdőjelezni bármit is, majd a rendszer gondolkodik helyetted, te csak végezd a munkádat. Ez a mentalitás a mai napig megvan, pedig János bácsi már a föld alatt van egy jó ideje.

"bennük megvan az új lehetőség csírája, de nem alkalmazzák azt, és elfogadják a régi dolgokat, szokásokat, mondatokat" - erről beszélek, ez Kádár hagyatéka, ez kvázi annyit tesz, hogy: "kussoljál el, ne pattogj, ne ellenkezz, fogadj el mindent és akkor a rendszer szeretni fog téged". Ha a kommunizmus után születettek alatt a rendszerváltás után születetteket érted, akkor el kell keserítselek, nagyon messze van még az az idő, ahol ők lesznek a vezetői réteg, ergo lehetetlen megjósolni, hogy mit és hogyan fognak megtenni.

2015. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!