Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem tiltja ki...

A kormány miért nem tiltja ki a hajléktalanokat a boltokból, és a tömegközlekedési eszközökről?

Figyelt kérdés

A minap egy rettenetesen koszos hajléktalan nőt láttam, de annyira, hogy az elképesztő. A lényeg, hogy vásárolni akart tojást, de közben mindegyiket összefogdosta. Volt, amelyiket vissza is rakott. Közben részeg volt, magában beszélt, és azt se tudta mit csinált. Ráadásul a péksüteményes részlegnél nem volt épp senki, tehát az alatt az idő alatt simán összefogdoshatta az összes süteményt. Bár azt már nem láttam, mivel nem bírtam végignézni ahogy összefogdossa a kajákat.


Ez a nő már vagy 6 hónapja nem mosott kezet, a kinézetéből ítélve. Egy közönséges ember keze is koszos lehet, és megfertőzhetik egymást a buszon, de egy ilyen illető, aki a legfertőzöttebbek közé tartozik, hogy mehet be egy olyan helyre, ahol élelmiszereket vásárolnak? Könyörgöm, piszkos kézzel eszek. Jó, elkapok egy hasmenést, vagy megfájdul a torkom. Na de ha ez a nő összefogdos valamit, akkor nem vérhast kapok 40 fokos lázzal. Ki tudja, hogy mik tenyésztek el ezekben az emberekben. Aztán csodálkozunk, miért vannak ekkora influenza járványok. Csodálkozunk, miért köhögünk júniusban, miért émelyeg a gyomrunk a semmiért. Hát mert a városok tele vannak ilyen hajléktalanokkal. Szó szerint nap mint nap látom, hogy a házunk előtt percenként váltják egymást a hajléktalanok, sokan csapatostul vannak. Már több hajléktalant látok, mint közönséges átlagembert. Bent turkálnak a kukákban, ők a legnagyobb fertőtő gócok az országban, és beengedik közénk őket.


A kormány miért nem tiltja ki őket, ha nem is az egész városból, de legalább a boltokból és a tömegközlekedésről? Szinte minden alkalommal látok a buszon hajléktalant, akit bérlet nélkül engednek fölszállni a buszra, közben ahogy végigmegy mindenkihez hozzáér, mintha szándékosan fertőzni akarna. Büdösek, zavarják a tömegközlekedést, magukban beszélnek és szidják a körülöttük lévő embereket. Közben már azt vesszük észre, hogy tavasz van, de még mindig egy csomóan betegek. Vajon mitől. Talán mert nem kéne mindenhova beengedni őket. megfogják az élelmiszert, megfogják a buszon a kapaszkodót, aztán köhögés közben a szám elé rakom a kezem mert illedelmes vagyok, és elkapok valami nyavalyát, amiből nem tudok kigyógyulni 3 hétig.


A kormány a kitiltással nem vesztene pénzt, viszont biztos vagyok benne, hogy sokan örülnének neki, ha kitiltanák a hajléktalanokat. Ez a kormánynak is jó lenne, és nekünk is. Sajnálom a hajléktalanokat, de ha ki vannak tiltva, ha nem, ők úgyis csak a piáért meg a cigiért mennek boltba, a kaját meg kikukázzák. Ezért nem érdemes őket beengedni sehova sem. Ráadásul megfertőznek 20 ezer embert, közben lehet meg sem érik a következő telet. Az ilyeneket nem szabadna olyan helyre beengedni, ahol közösségben lehetnek más emberekkel. Nem szeretnék egy hajléktalan miatt sem szifiliszt, sem AIDS-et, sem tüdőbetegséget elkapni.


Ez a kormány olyan döntései közé tartozhatna, ami megfelel a társadalomnak, és az érintetteket sem éri kár, mert a boltokból és a közlekedésből lennének csak kitiltva. Aki meg annyira sajnálja őket, max megveszi nekik amit kérnek. Mert ez nem állapot ami itt megy, a kormány igazán tehetne valamit ellene. Mert a bűnözés után ez a legnagyobb probléma. És ez ellen még sikeresen fel is tudnának lépni, de úgy látszik a kormány nem akar se nekünk, se maguknak jót, ezért nem is foglalkozik ezzel.


2015. márc. 29. 17:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

pl mert állampolgárok ?


Te is lehetsz hajléktalan, ne aggódj. Csak elveszted az állásodat azt kész

2015. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Használj kocsit.Én is áttértem arra.


Volt, amikor a BKV "tökéletesen tiszta" járművén majdnem beleültem valami gyanúsba.


Amúgy egyes üzletekben a biztonsági őrök szokták figyelni a hajléktalanokat.

2015. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 LazyJones ***** válasza:
26%

Te nagyon sötét vagy, ugye, tudod?

"szeretnék egy hajléktalan miatt sem szifiliszt, sem AIDS-et, sem tüdőbetegséget elkapni."

Ha már ennyire félsz a tüdőbetegségektől, miért kell két, nemi úton terjedő betegséget is ideírni? Hacsak nem kevered a véred az övével, és nem bújsz vele ágyba, se szifiliszt, se aids-et nem fogsz kapni.


Amúgy meg ha kitiltod, hol vegyen magának enni? Nem mindegyik hajléktalan kukázik, és kétlem, hogy CSAK kukázásból meg tudna élni. Arról nem beszélve, hogy ha az általad említett illető valóban hajléktalan lett volna, miért épp tojást akart volna venni? Azt se megfőzni, se megsütni nem tudná, hamar romlik, nyersen meg nem valami kellemes étel...

BTW amikor kertet rendezek, az én kezem is szutykosnak fog kinézni, bármennyire is nem szeretném, és van olyan, hogy bizonyos koszfoltok nem jönnek le egy puszta kézmosástól.

2015. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Ausztriában az ilyeneket hajléktalanszállókba tessékelik és ételt és segélyt adnak nekik.

Itthon meg dögöljön éhen? Tudom, hogy nincs pénz semmire mert itt mindent ellopnak, ráadásul a legmagasabb adókat is mi fizetjük, de itt a korrupció miatt nincs pénz csöviszállóra, de azért ők is emberek

2015. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a cikket miért nem válaszként írtad NOL-os Rab László cikkére?


[link]


Egyébként a tömegközlekedési eszközökön az utazási feltételek, üzletekben a házirend határozza meg, hogy a hajléktalan vagy nem hajléktalan ruházatának, egészségének állapota szerint részt vehet-e az utazásban, vásárolhat-e az üzletben, amit nem a kormánynak, hanem a tömegközlekedési eszközön a vezetőnek, üzletben az alkalmazottaknak, biztonsági őröknek kell betartatni.

2015. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%

Ők is emberek, még ha nem is olyan szerencsések, mint te.De nekik is ugyan olyan joguk van használni a közterületeket, vásárolni, élni, mint neked!!!

Próbálj ki csak egy pár napot hajléktalanként, okostojás, meglátnánk, te mennyire lennél józan, tiszta, illatos!

Egyébként nem mindegy neked, ki fogdossa össze azt a tojást, amit a tyúk kiszart?!Normális esetben azt megmossák, mielőtt megfőzik.De ha te héjastól, mosatlanul eszed, akkor -talán- megfosat.

Én inkább azt mondom, az ilyen lelkileg-szellemileg szennyezett egyéneket nem lenne szabad a közéletbe, főleg felelős pozíciókba engedni, mint pl politika, szociális ügyek! Mert pont ezek termelik a sok szerencsétlen hajléktalant, aztán persze nem tetszik nekik amit elfuseráltak és próbálnák besöpörni a szőnyeg alá (értsd kitiltani őket a világból is).

Egyébként nyugodj bele, nem csak a hajléktalan fogdossa össze bacis kézzel a péksütidet!Gondolom öregasszonyokat nem szoktál látni, akik megnyalják az ujjukat és utána jól belenyomják a kenyérbe, péksütibe, mintha így jobban látszana, puha-e?! Vagy kisgyerekeket, ahogy végigfogdos mindent, amit elér, ki tudja melyik likában bányászott előtte a kis tisztának látszó kezecskéjével.Ezt ugye nem figyeled??!Mert ez a te "tiszta" társadalmad....

A probléma a hozzád hasonlóaknál kezdődik és hajléktalanokban végződik.A kormánynak tennie kéne valamit:Valós munkát teremteni, normális fizetéssel és ha már erre nem képes, mert nem akarja, legalább emberi körülményeket biztosítani a hajléktalanoknak.Mert itt úgy élnek valóban, mintha állatmenhelyen lennének.Míg normális külföldi országokban a hajléktalan szálló és ellátás egy itteni átlagos szálloda színvonalával egyezik meg!Nosza, biztosíts nekik, ha így nem tetszenek!

2015. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%

Neked van egy szempontod. Oké. Azt várod, hogy tiltsák be a szempontjaid szerint élőket. Oké.

Nekem is van egy szempontom. Én is ezt várom. Miért is vagy te még itt?

2015. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Majd 2018-ban a Jobbik megoldja!
2015. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Megnézném, mekkora lenne a szád, ha hajléktalan lennél és csak ezért kitiltana a boltból a biztonsági őr! Ilyen embertelen világot eddig sosem éltünk!Undorító, ami ebben az országban van.Úgy nézni valakire, csak mert szegény, nincstelen, mintha gyilkos lenne, közben a koszos tolvajoknak a fenekét kinyalják, mert rajtuk 100 ezres öltöny van. Ez a társadalom szánalmas!
2015. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Te "sajnálod" a hajléktalanokat...Látszik!
2015. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!