Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem tiltja ki...

A kormány miért nem tiltja ki a hajléktalanokat a boltokból, és a tömegközlekedési eszközökről?

Figyelt kérdés

A minap egy rettenetesen koszos hajléktalan nőt láttam, de annyira, hogy az elképesztő. A lényeg, hogy vásárolni akart tojást, de közben mindegyiket összefogdosta. Volt, amelyiket vissza is rakott. Közben részeg volt, magában beszélt, és azt se tudta mit csinált. Ráadásul a péksüteményes részlegnél nem volt épp senki, tehát az alatt az idő alatt simán összefogdoshatta az összes süteményt. Bár azt már nem láttam, mivel nem bírtam végignézni ahogy összefogdossa a kajákat.


Ez a nő már vagy 6 hónapja nem mosott kezet, a kinézetéből ítélve. Egy közönséges ember keze is koszos lehet, és megfertőzhetik egymást a buszon, de egy ilyen illető, aki a legfertőzöttebbek közé tartozik, hogy mehet be egy olyan helyre, ahol élelmiszereket vásárolnak? Könyörgöm, piszkos kézzel eszek. Jó, elkapok egy hasmenést, vagy megfájdul a torkom. Na de ha ez a nő összefogdos valamit, akkor nem vérhast kapok 40 fokos lázzal. Ki tudja, hogy mik tenyésztek el ezekben az emberekben. Aztán csodálkozunk, miért vannak ekkora influenza járványok. Csodálkozunk, miért köhögünk júniusban, miért émelyeg a gyomrunk a semmiért. Hát mert a városok tele vannak ilyen hajléktalanokkal. Szó szerint nap mint nap látom, hogy a házunk előtt percenként váltják egymást a hajléktalanok, sokan csapatostul vannak. Már több hajléktalant látok, mint közönséges átlagembert. Bent turkálnak a kukákban, ők a legnagyobb fertőtő gócok az országban, és beengedik közénk őket.


A kormány miért nem tiltja ki őket, ha nem is az egész városból, de legalább a boltokból és a tömegközlekedésről? Szinte minden alkalommal látok a buszon hajléktalant, akit bérlet nélkül engednek fölszállni a buszra, közben ahogy végigmegy mindenkihez hozzáér, mintha szándékosan fertőzni akarna. Büdösek, zavarják a tömegközlekedést, magukban beszélnek és szidják a körülöttük lévő embereket. Közben már azt vesszük észre, hogy tavasz van, de még mindig egy csomóan betegek. Vajon mitől. Talán mert nem kéne mindenhova beengedni őket. megfogják az élelmiszert, megfogják a buszon a kapaszkodót, aztán köhögés közben a szám elé rakom a kezem mert illedelmes vagyok, és elkapok valami nyavalyát, amiből nem tudok kigyógyulni 3 hétig.


A kormány a kitiltással nem vesztene pénzt, viszont biztos vagyok benne, hogy sokan örülnének neki, ha kitiltanák a hajléktalanokat. Ez a kormánynak is jó lenne, és nekünk is. Sajnálom a hajléktalanokat, de ha ki vannak tiltva, ha nem, ők úgyis csak a piáért meg a cigiért mennek boltba, a kaját meg kikukázzák. Ezért nem érdemes őket beengedni sehova sem. Ráadásul megfertőznek 20 ezer embert, közben lehet meg sem érik a következő telet. Az ilyeneket nem szabadna olyan helyre beengedni, ahol közösségben lehetnek más emberekkel. Nem szeretnék egy hajléktalan miatt sem szifiliszt, sem AIDS-et, sem tüdőbetegséget elkapni.


Ez a kormány olyan döntései közé tartozhatna, ami megfelel a társadalomnak, és az érintetteket sem éri kár, mert a boltokból és a közlekedésből lennének csak kitiltva. Aki meg annyira sajnálja őket, max megveszi nekik amit kérnek. Mert ez nem állapot ami itt megy, a kormány igazán tehetne valamit ellene. Mert a bűnözés után ez a legnagyobb probléma. És ez ellen még sikeresen fel is tudnának lépni, de úgy látszik a kormány nem akar se nekünk, se maguknak jót, ezért nem is foglalkozik ezzel.


2015. márc. 29. 17:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
9%

"Egyébként a tömegközlekedési eszközökön az utazási feltételek, üzletekben a házirend határozza meg, hogy a hajléktalan vagy nem hajléktalan ruházatának, egészségének állapota szerint részt vehet-e az utazásban, vásárolhat-e az üzletben"


Ne nevettess, majd kiöltözök, mielőtt felszállnék a ratyi tömegközlekedésre, hogy jó koszos legyek.Meg lehet nézni, néha milyenek a buszok.És nem a hajléktalanok miatt.Hanem úgy látszik a borsos árú menetjegyek mellett sem telik takarító személyzetre.A jegyárakból a cégvezetők dőzsölnek, mi meg utazhatunk retekben, de előtte öltözzünk fel szépen.Magyarország...

2015. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
AIDS-et nem fogsz kapni, mert ahhoz le kellene feküdnöd a hajléktalannal. Tüdőbeteg pedig bárki lehet
2015. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

még AIDS-t se kaphatsz, de ebből is látszik a kérdező értelmi szintje, hiszen csak HIV-vírust kaphatja el, amiből csak akkor lesz AIDS, ha 3-8 éven át tarthat, majd a kifejlett AIDS vagyis mikor az immunrendszer összeomlik akkor az AIDS agónia 6 hónaptól-2 évig terjedhet, de ez csak akkor ha ne szeded be a gyógyszert.

Ha be szeded akkor csak hiv+ maradsz egészen életen át, de el éldegélsz öregkorig.


Egyébként HIV+ Szifilisz csak nemi úton terjedő betegségek, bár HIV vírust úgy is megkaphatod, ha tetováltatsz egy nem túl higénikus szalonban vagy vérátömlesztés útján.

2015. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Nekem ez a megoldásom a hajléktalan probléma megoldására: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__671..
2015. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Tipp:Ne menj tetoválószalonba, mert tuti, hogy egy szalmonellás hajléktalan járt ott előtted!
2015. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

# 11:


Senki nem várja el tőled, hogy öltönyben utazz, annyi az elvárás, hogy néha tisztálkodj és a ruhád ne szennyezze be a járművet, vagy a másik utas ruházatát. Az meg túlzás, hogy minden tömegközlekedési jármű ragadna a mocsoktól.

2015. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Arról nem beszélve, hogy ha az általad említett illető valóban hajléktalan lett volna, miért épp tojást akart volna venni?"


Mert bolond volt. Be volt rúgva, azt se tudja mit csinált. ha venni akart volna, akkor levett volna néhányat, vagy elvitt volna egy dobozzal, de ehelyett összefogdosta az egészet, ahogy gyakorlatilag az egész boltot összefogdossák.


Ne keverjetek össze másokkal, én liberális vagyok, és sokáig ellene voltam a hajléktalanok kitiltásának, de ha keveredik velem a vére, ha nem, attól még igenis el lehet kapni betegségeket cseppfertőzéssel. Nem csak vér általi fertőzés lehetséges, amúgy meg kb az összes nemi betegséget el lehet kapni úgy is, hogy akármilyen más testnedvével érintkezek. És akkor a nemi betegségeken kívül még 100 olyan betegség lehet bennük, amit nem is látunk rajtuk, de elkaphatjuk. Le van gyengülve a szervezetük, minden nyavalya bennük van, persze hogy fertőzőek. Ha én makk egészségesen beleinnék az ásványvizes palackodba, biztos meg lennél sértődve, és felháborodottan mondanád, hogy most belement a nyálam meg a bacim. Az is lehet, meg sem innád utána. És most képzeld el, hogy egy olyan hajléktalan fogja meg a süteményed, aki már 2 éve nem mosott kezet, és kutyaszartól kezdve, minden ráment már a tenyerére. Na? Ugyan milyen gusztusos?


És nem, nem engedném sem az öregasszonyoknak, sem a kisgyerekeknek, hogy összefogdossák a kaját, amit megeszek, és amit még megmosni sem tudok. Lásd kenyér.


Illetve nem, nem engednék fel olyanokat a buszra, aki büdös, aki miatt nem tudok normálisan meglenni, aki mellett legszívesebben kiugranék az ablakon, aki húgyfoltot hagy maga után az ülésen, aki beszólogat a buszon lévő embereknek.. egyszóval a hajléktalanok 90%-át nem engedném fel. Jó, lehet hajléktalan. De lehet lakása is. Mindegy. A lényeg, hogy ha valaki zavarja az utasokat, és foltot hagy az ülésen, akkor ott valamit kéne csinálni. Pl megmondani neki, hogy ha nem képes úgy utazni a buszon, hogy ne zavarja embertársait, akkor szálljon le. Azaz szívesen viszontlátjuk, ha megfürdött, és kijózanodott. És attól hogy valaki hajléktalan, még lehet tiszta a keze. Igen. De akár hajléktalan, akár nem az, aki rongyos ruhában mászkál, 10 méterről érezni a szagát, és rossz ránézni, annyira piszkos, akkor akár lehet egy gazdag üzletember is, akkor sem engedném be a boltba, mert az állapota nem olyan. Igenis, egy rossz állapotban lévő ember ne menjen olyan helyre, ahol elvárás a higiénia. És igen, nem engednék be ilyen hajléktalanokat a szülészetre sem, és nem engedném, hogy simogassák az újszülött gyerekeket. Vagy akkor simogassák, hiszen úgyis az anyja pinájából jött ki. Mi? Ugye? Akkor meg miért ne dughatná bele a hajléktalan ember a lábujját az újszülött szájába? Nyugodtan... Miért ne fogdoshatná össze a kajámat? Nyugodtan. Mert közénk tartozik, és mert attól, hogy 3 éve kukázik minden nap, nem fogok tőle elkapni semmit. Valószínű. Akkor akár a tenyerét is lenyalhatnám, ugyan miért ne tisztítsam meg a hajléktalanok tenyerét a nyelvemmel? Úgysem lesz semmi bajom, mert én is az anyámból jöttem ki. Tényleg, komolyan mondom, hihetetlen dolgokra hivatkoztok.

2015. márc. 29. 19:19
 18/27 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ez már valami paranoia nálad, kezeltetni kellene.

Neked van lakásod, munkahelyed, ahol el tudsz menni wc--re ha kell és nem muszáj ott pisilned/szarnod, ahol rád jön.A hajléktalan sajnos nem teheti meg, hogy ha rájön a szükség, akkor igyekszik haza a wc re, de hugyozni csak engedtessék már meg neki? Vagy azt is tiltsuk meg? Ha nincs wc-je, a közösségi területekről kinézik, kitiltják, akkor hol végezze el a dolgát?Marad neki a bokor, meg a busz ülés, nem logikus?

2015. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Bárki összefogdoshatja a kajákat. Egy nem hajléktalan is lehet igénytelen. Megoldás ha pékségben vásárolsz, ahol az eladó kiszolgál a pultból. A tojásokat meg megmosod otthon, de a héját amúgy se szokás megenni. Tömegközlekedés ugyanez, nem tudhatod, ki milyen beteg vagy milyenek a higiéniás szokásai. Erre meg az a megoldás, hogy kezet mosol minél gyakrabban.
2015. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igazad van, de én azt is szoktam csinálni. Kezet mosok minél gyakrabban. és az is igaz, hogy bárki lehet fertőtő, ahogy bárkinek lehet piszkos a keze is. És erre a megfelelő megoldás az lenne, hogy ha valaki megfog egy árut, amit fogyasztás előtt már nem lehet megmosni, akkor azt vegye is meg. De ezek után is még mindig igaz, hogy ha egy ember kibírhatatlanul büdös, a teste és ruhája minden része fertőző, akkor ne menjen be a boltba, és ne szálljon föl a buszra, hanem esetleg a kormány gondoskodjon róluk, mondjuk külön buszmegálló, külön busz, és olyan szállóhely, ahol etetik őket. Bár tudtommal van ilyen, a többségük mégis inkább a kukázást választja.
2015. márc. 29. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!