Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jöhetne létre Magyarországon...

Jöhetne létre Magyarországon olyan párt amivel az emberek 80% azonosulni tud?

Figyelt kérdés
Jó politikával mennyire lehetne javítani az életszínvonalt és az ország, illetve a nemzetünk jövőképét?

2015. márc. 29. 19:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Én az Mszp és a Dk politikáját valami agyhalálnak látom, egyszerűen érthetetlen, logikátlan döntéseket hoznának mindig. Én azzal biztos nem tudok azonosulni, a baloldaliak is olyan zagyvák mint a képviselőik?"

Nem tudom, mire gondolsz konkrétan, de valamennyire igazad van. Azonban a Fidesznél én konkrétan agyhalált látok, Orbán gondosan vigyáz arra, hogy a kulcspozíciókban nála szerényebb képességű fenéknyalók legyenek a pártjából, és így nincs is soha veszélyeztetve az ő pozíciója. Viszont megújulás sincs náluk, ő sem egy lángész, sőt. Szerintem van egy kis mentális defektje, és ezt én nem gúnnyal, nem elfogultan, hanem szomorúan írom. Sajnos ez a döntésein is meglátszik.

A gazdaság, szociális politikájuktól (beleértve a családtámogatástól kezdve a nyugdíjon át az egészségügyig mindent) kezdve a és oktatási, politikájuk igazságtalan, fenntarthatatlan. Rettenetesen korruptak, stb.


A Jobbiknál is rengeteg eszement dolog van, következetlenek ők is, több ellentmondás és rengeteg agyament dolog van a "programjukban", ami csak ígérgetés, mert gazdaságilag megvalósíthatatlan.


Az LMP fényévekkel jobb a Fidesznél és a Jobbiknál, bár sok dolog alapján arra gondolok, hogy befeküdtek a Fidesznek, álellenzékiek, igaz, időnként mondanak valamit a látszat kedvéért. Szerintem azzal lettek volna hitelesek, ha a kétharmad megdöntéséért mindent megtesznek, és ha nem is tudják támogatni a baloldali pártok által támogatott valóban független jelöltet, legalább nem indítanak senkit. Viszont számukra fontosabb volt a pártérdek akármilyen okból is, mint az ország érdeke, ugyanis az ország érdeke a kétharmad megtörése, ők meg esélytelen jelöltjükkel veszélyeztették a legesélyesebb ellenzéki jelölt sikerét.

2015. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

,,Az LMP fényévekkel jobb a Fidesznél és a Jobbiknál, bár sok dolog alapján arra gondolok, hogy befeküdtek a Fidesznek, álellenzékiek, igaz, időnként mondanak valamit a látszat kedvéért. Szerintem azzal lettek volna hitelesek, ha a kétharmad megdöntéséért mindent megtesznek, és ha nem is tudják támogatni a baloldali pártok által támogatott valóban független jelöltet, legalább nem indítanak senkit. Viszont számukra fontosabb volt a pártérdek akármilyen okból is, mint az ország érdeke, ugyanis az ország érdeke a kétharmad megtörése, ők meg esélytelen jelöltjükkel veszélyeztették a legesélyesebb ellenzéki jelölt sikerét.''


De az LMP kommunikációja nem valami jó, nem tudnak az 5-6% ból kitörni, s a másik hogyha tegyük fel robbanás szerűen megerősödnek, akkor fel fognak venni valószínűleg egy csomó embert, aminek az lesz a következménye, hogy a párt fele esetleg a bukott pártoktól jön át, és lopást ott folytatja, vagy ha új arcokat vesznek fel akkor meg lesz egy csomó tapasztalatlan, köztük rengeteg butával, akik rossz politikát folytatnának, és ha nem is annyira de ezek miatt a végén ők se húznák sokáig (szerintem).

2015. ápr. 3. 19:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy én a legnormálisabbnak a PM-et tartom. Igaz, hogy kis párt, de annál hatékonyabbak. A hatékonyság az erőforrás és az eredmény arányából jeleníthető meg.

A Fidesz hatékonysága a leggyengébb, aztán a jobbik (itt nem a népszerűségről beszélek).


Jó politikával jelentősen növekedhetne az életszínvonal, a közbiztonság, fejlődhetne az egészségügy, stb. de nem máról holnapra: Pl. Orbán "két hét alatt rendbe tesszük a közbiztonságot" ígérete hazugság volt, éppúgy mint a megvédjük a nyugdíjat, megvédjük az egészségügyet, stb. Eddig minden, amit "megvédtek", tönkrement, így inkább szeretném, ha az engem érintő dolgokat nem védenék meg.


Fel kell ismerni, hogy minden politika, és mindenki befolyásolja a politikát nem csak a politikusok vagy a pártaktivisták és az állampolgárok sem csak választáskor, szavazáskor: akár azzal is, hogy hazai terméket vesz, vagy külföldit, biot vagy nem biot... Persze a mostani rendszerben ez nehezebben mutatkozik meg, de egy ideálisban nagyon is.

2015. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Élő vita, de jó! :D


Nem is írtam, hogy az LMP a legjobb, csak hogy fényévekkel jobb a Fidesznél és a Jobbiknál, de hozzátettem, hogy szerintem sokan befeküdtek a Fidesznek.


Nem is az volt a kérdés, hogy milyen a kommunikációja egy pártnak, az csak a csomagolás, politikai marketing, bár tény, hogy sokan az alapján fogadnak el egy pártot, de ezen a téren nincsenek egyenlő esélyek. A körülményeken pl pénz, megjelenési lehetőségek is sok múlik, nem csak azon, hogy van-e mondanivalójuk, vagy nincs, fel tudják-e valamivel hívni a figyelmet vagy nem. A cigányozásra sokkal többen nyitottak, mint pl. a szélerőművekre, pedig az utóbbi nyilván hasznosabb, mint a gyűlölet, hogy egy sarkos példát mondjak.


A PM-et tartom az eddigiek közül a legjobbnak, de ők sem képesek most önállóan kormányozni, mint ahogyan az LMP sem. Lehet azonban bizonyos pozíciókba szakértőket invitálni, nem kell feltétlenül párttagnak lenni. Arra is volt példa az MSZP-SZDSZ kétharmados idejében, hogy több minisztérium irányítását az ellenzéknek "átadták", bár ezt azóta mindenki elfelejtette. Nocsak mégsem volt mindig olyan hataloméhes az MSZP! A kétharmados törvények is csak akkor jött létre, ha 4/5 támogatta, de távol álljon tőlem, hogy agyondicsérem őket, csak összehasonlítom a Fidesszel.


Az LMP és a PM alacsony népszerűsége mint írtam, nem a munkájuk minőségéből adódik, hanem a lehetőségeikből. Egy szegény párt nehezen tör ki az adott helyzetéből, nem lehet összehasonlítani a Fidesszel, vagy a Jobbikkal nem csak a pénz miatt, hanem az ismertség és népszerűség miatt sem: mindkettő gyakorlatilag a rendszerváltás óta létezik (természetesen tudom, hogy a Jobbik mikor alapult, de az gyakorlatilag a MIÉP 2.0 és ezt nem maró gúnnyal írom, ahogy az LMP-t SZDSZ 2.0-ták: rengeteg MIÉP-es politikus a Jobbikban folytatta országgyűlési képviselőként, nem akarok arányt mondani, hogy a képviselők hány százaléka volt miépes, a miép szavazótábora 100%-ban jobbikos lett a MIÉP megszűnését követően... Volt tehát pártirányítási tapasztalatuk a kezdetekkor, az LMP-nek a kezdetekkor nem volt. Mostanra nagyjából kialakult a politikai helyzet, új pártoknak kevés esélye van bekerülni, bár jelennek meg napról napra kamupártok, amik mind a Fidesz érdekét szolgálják (az ellenzéki szavazatokból vesznek el).


Az LMP kormánykritikus pártnak pozicionálja magát, szerintem helyesen: nem is tudna most kormányra kerülni, ha csoda történne, valóban baj lenne talán, de erről a veszélyről szó sincs csak az a kérdés, hogy egy kormánykritikus oldal mennyire legyen erős (ezt a szót azért fenntartással kezelném, mert harmadszor írom, hogy szerintem befeküdt a Fidesznek, és nem azért mert nem mindent zsigerből ellenez, amit én még erénynek is tartanék, hanem sarkalatos és támadható dolgokra gondolok).


A PM valóban baloldali zöldpárt, de újbaloldali, nem összekeverendő azzal amit az MSZP, DK, stb. képvisel, mert az maszlag. Nem értek egyet a jobboldal baloldal, liberális szavak szitokszavasításával sem.

Nekik még kevesebb lehetőségük van a megnyilvánulásra, de ami van, azt általában nagyon jól kihasználják.


Szerintem ha valami csoda folytán a Fidesz kinyírja magát és megeszi a rák a gazdatestet (orbánizmus a Fidesz pártot) akkor nagy eséllyel jön a Jobbik, ami egy nemzeti tragédia lenne, és meglehet, hogy egy egész ciklust sem tudnának véghez vinni, vagy az emberek totál kiábrándulnának belőlük, de vagy egy még erősebb politikai rezignáltság lesz az emberekben vagy el kezdenek új pártot keresni (én az is-is-ben hiszek)

2015. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!