Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Látja még valaki rajtam kívül...

Látja még valaki rajtam kívül a fideszben a diktatúra az elnyomás lehetőségét?

Figyelt kérdés

Sokszor a dolgok picit mások mint aminek látszódnak vagy aminek mondják őket.


Jobbikot nácizza le mindenki, az mszp-s kommunistázzák le sokan.


Közben pedig a fidesz az egyetlen aki maximálisan hatalomra akar TÖRNI.


1. ki akarjék szorítani az összes kis pártot azzal a baromságukkal, hogy 2millió kopogtató a cél


2. Orbán kifejtette, hogy 15-20 évre rendezkedne be


3. Azt is kifejtette, hogy egypártrendszert akar, ők akarnak irányítani mindenki mást kiszorítva


4. Folyamatos a fröcsögés tőlük, a gyűlöletkeltés, szerintem ha egy ember egy párt mindíg csak a többi pártot szidja, akkor azzal kelt gyűlöletet.


5. Akkora energiát fektetnek abba, hogy ők jussanak hatalomhoz, hogy nem marad arra semmi erőforrás, hogy érdemlegeset csináljanak-mondjanak.


6. Ebből kifolyólag ha hatalomra kerülnek, akkor minden erőforrásunkat arra fogják fordítani, hogy megerősítsék a hatalmukat és kiírtsák azokat akik nincsenek velük?


2010. febr. 18. 11:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
68%
Én alapból Fideszes voltam, de ez miatt fogok kispártra szavazni! Ha 3 párt kerül be, akkor a 2/3-os többség elég a Fidesznek, hogy önkényesen egyedül megszavazzanak bármit! Ha már 4 párt bejut, akkor kicsit kissebb az esélyük.
2010. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

szerintem se lenne helyes ha 1 párt nyomatná bent az ipart. Nem lenne túl demokratikus.

Csak a sok elvakult nem lát mást, csak azt, hogy ők győzni akarnak és leverni az "ellenséget".

2010. febr. 18. 11:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lesz@rja Orbán hogy mi is lesz sz emberekkel, hiszen már nem számít az elszámoltatás, nem kell újratárgyalni semmit.

A jövedelem elosztásnak a mechanikája semmit nem fog változni, és csak az új arisztokrácia kialakítása a célja.

Most majd jönnek a Fideszes nagy vállalkozók és a külföldi nagytőkések, akiket ki kell szolgálni. Bér stop 5-6 éve, befagyasztott jövedelmek. Adócsökkentés ami természetesen csak a 3-400e felettieknél lesz érezhető.

A milliárdosokat támogató rendszerek " Széchenyi kártya"!

Csak a felső közép fog érvényesülni, és a kicsik, a bérből élők, a nyugdíjasok semmit nem fognak haszonként tapasztalni.


Ez nem irigység, csak értelmetlen.


Ha csak a felső 10% ot támogatják, csak a fogyasztást csökkentik. A felső 10% a legnagyobb import vásárló, aminek az árát a 90% fizeti.


Valahogy az az érzésem hogy jövőre, beleszaladunk egy éhség lázadásba, és most a változatosság kedvéért Orbán fog lövetni!

2010. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én is így gondolom.
2010. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11:41 -el tökéletesen egyetértek kiegészítve azzal, hogy ráadásul izraeli érdekek mentén, tehát lesz itt még sok sukoró ügy a Fidesz onnan szalajtott bajtársai által
2010. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A Fidesz eleve két párt...
2010. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én bevalom fiatal vagyok és nem látom át az egészet, de én jobban éltem mikor a fidesz volt hatalmon. Betudtam fizetni a csekkeket, lakáshitel sem okozott probklémát, és még utazni is tudtam. Most meg a szüleim segitenek hogy ki ne kösség a villanyt stb . és ez már a válság elött is igy ment. most már csak reménykedni tudok hogy jol döntök..
2010. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

pedig nem tartana annyira sok időbe utánanézni kire voksolsz.

ez így nagyon felületes így dönteni, hogy akkor jobban éltél. nagyot fogsz így csalódni, erre mondják, hogy azt hiszed majd kolbászból lesz a bizonyos kerítés ha a fidesz jön.

2010. febr. 18. 12:06
 9/15 anonim ***** válasza:
12:03 Én is kb. ilyen helyzetben vagyok, bár nálam perpill nem a villany, hanem a net a tét:) Van egy kis tarcsim:)
2010. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell fikázni a Fideszt. Való igaz, hogy a Fidesz alapvetően a középosztályt támogatta, de a gazdaságnak szüksége egy van erős vállalkozó középosztályra, hiszen ez adja a gazdaság fő erejét. Szükség van rá, hogy támogassuk őket, mert ők adnak munkát a kisembereknek, ők fizetik az adók nagyobb részét, magyarul ők, a kis és középvállalkozók alapozzák meg a nemzetgazdaság erejét. És ebből hosszútávon a kisemberek is hasznot húznak, mert lesz munkájuk, az erősödő gazdaság miatt idővel (4-5 év vagy még több) komolyabban növekedni fog a fizetésük, a növekvő adóbevételek miatt pedig az államnak lesz miből osztogatni a nyugdíjasoknak és egyéb beruházásokat finanszírozni stb. Ehhez képest az MSZP fedezet nélkül kezdett osztogatni a nyugdíjasoknak, meg segélyen élő felebarátainknak. Meg is lett a következménye. Most már nincs miből osztogatni, hacsak nem az IMF kölcsönből.

Nem tudom, hogy Orbán milyen áron és hogyan fogja végrehajtani ezt (valószínűleg nem hiába nem hozták nyilvánosságra a programjukat), de abban biztos vagyok, hogy jobb kezekben lesz az ország, mintha az MSZP kormányozna. (A két párt közti erkölcsi hozzáállás-béli különbségekről már ne is beszéljünk.)

Jah, a kérdésre válaszolva: azt hiszem, hogy az MSZP mindent bevetett annak érdekében, hogy hatalmon maradjon minél tovább (lásd: öszödi beszéd kiszivárgása után Gyurcsány baszott lemondani, pedig más nyugat-európai országban ennél jóval kisebb pofátlanságért is önként, égő pofával mondanak le a politikusok). Ezt is nevezhetnénk diktatúrára való törekvésnek, nem? Azt hiszem, a Fidesz ennél rosszabb már biztosan nem lehet ilyen szempontból sem.

2010. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!