Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az MSZP-re szavaznak,...

Akik az MSZP-re szavaznak, azok meg is tudják indokolni, értelmes, "kézzelfogható" érvekkel alátámasztani, hogy miért szavaznak rájuk?

Figyelt kérdés
A kérdés adott.
2010. febr. 18. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy tudják!
2010. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Mert azt hiszik hogy a jobbik fasiszta rasszista pedig


NEM

2010. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elsősorban mszp-seket várok ide.

Kíváncsi vagyok, hogy milyen érvekkel, indokokkal állnak elő...és nem csak azzal, hogy "há mer a szomszéd is"...

hanem valami komolyabb érvekkel.


És kérlek titeket, hogy a kérdésre válaszoljatok, és ne menjetek át máshová.

A kérdés az mszp, és szavazóiról szól, nem pedig a fidesz/jobbik...stb...pártokról.

A kérdésre válaszoljatok mszp-sek !

2010. febr. 18. 16:54
 4/16 anonim ***** válasza:
Utálják a világban a jót.Irtóznak a jobb léttől,maradiak és azt hiszik mindenki hülye aki nem majmolja a az ő pártjukat.Sajnálom őket!Ők az a tipikus nézet képviselői,nem baj hogy nekem se jó,de inkább dögöljön meg a fityisz meg a nem biztos hogy jobbik,meg az mdfos meg aki élteti őket.Más épp elméjű magyarázatra kíváncsi vagyok!De ne abból áljon hogy ezek ezt meg azt nem csináltak,csináltak,mert attól van a dudor a könyökömön!Emlékszem a volt munka helyemre,mikor megnyerték a 2004-es választásokat,jöttek a főnökök a vigyor a fülükig ért élljen a párt,meg az új kormány,eljő a jobb világ!Most meg...Ősz haj(de teljesen)a cég a tönk szélén,nevetséges fizetéssel(ugyan annyi mint nyolc éve)én meg felmondtam egy hónap múlva mert akkor tudtam mi lesz!Most azt mondom én bárhova elmehetek dolgozni amíg kezem,lábam,akaratom van,de ők a seggnyalásból élnek és sehova nem kellenek a szakmájukban,csak a maguk által fényezett,dicsőitett,mások lovéjából maguknak összeharácsolt fizetésük,lenyúlásuk,jutalom fizetéseik,bebeszélt jólétük dédelgetésükben örömködnek:Hahahaha!Most sírnak ha leváltja valamelyik a bálványokat?
2010. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 X. Maté ***** válasza:
32%

Hasonló kérdés már rengetegszer volt és általában nem tudják pontosan megmondani az emberek, hogy miért az MSZP-re, vagy a FIDESZRE stb.-re szavaznak. Amelyik párt a kormányon van, azt mindig ellenségeskedés fogja körbevenni, hisz ilyen az ember. Semmi se jó neki.


Én még nem vagyok biztos abban, hogy kire fogok szavazni, de pillanatnyilag az MSZP a favoritom.


A többi pártban is látok 1-2 jó ötletet, sőt még a JOBBIK programjában is van. PL.: Multiknak kevesebb teret adni a Magyar vállalkozókkal szemben.


Én most fogok először szavazni és azért az MSZP a választottam, mert úgy gondolom, hogy egy ország működéséhez kellenek azok a megszorítások, amik vannak. Bár én sem értek mindel egyet. De mindenki csak kapni szeretne, az a baj. Az MSZP felmerte vállalni azt, hogy legyenek munkanélküliek és minden rosszat, de az állam adóssága ne fokozódjon tovább. Tudom sokatok szerint ők tették tönkre az országot, de tévedtek, mert menj a rendszerváltás előtti időszakra. A Kádár korszakban adósodott el nagyon az ország...


Még egy ok: Ne a FIDESZ nyerjen. Nem akarok olyan embereket, akik semmit nem tesznek az előrehaladás érdekében, csak azért, nehogy megutálja őket valaki.


(köszönöm előre a lepontozást, bár nem értem, ha valaki normálisan elmondja véleményét, mint most szerintem én tettem miért pontozzák le... :D Bár annyira nem is érdekel)

2010. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 X. Maté ***** válasza:
80%
A többi válaszolónak meg annyit, hogy nem ez volt a kérdés, de mindegy, ha kicsit lassan fogjátok fel a dolgokat, szóljatok... :)
2010. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

17:14


Nincs lepontozás.

Ez legalább egy normálisabb fajta indok volt. De sajnos a szoci szavazók 90%-a tényleg csak azért szavaz az mszp-re, mert ott van a kedvenc politikusuk, vagy mert a szomszéd is...

Egy lakótelepen lakom Tatabányán, amely város köztudottan erősen mszp szennyezett, szóval én már csak tudom, hogy mifélék-kifélék szavaznak az mszp-re, és miért...hát értelmes indokot egyik sem tud adni..


Amúgy 8 év azért elegendő kellett hogy legyen, hogy helyre rakják ezt az országot...hiába NEM IS AKARTÁK helyrerakni. Szépen megtömték a zsebüket, hazudoztak össze-vissza, és tessék? Itt járunk most...most pedig jön a fidesz majd. Megszerzi a szavazatok 55-60%-át (többet sztem nem fognak)...és ők fognak lopni tovább...

2010. febr. 18. 17:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A többi válaszolónak meg annyit, hogy nem ez volt a kérdés, de mindegy, ha kicsit lassan fogjátok fel a dolgokat, szóljatok... :)


Miért is kellenének a megszorítások? Nem értem?


Ha nincs elég pénzed, és nem is dolgozol eleget?

Akkor az a megoldás hogy nem eszel iszol, csak spórolsz hogy kifizetsd a számlákat? Nem az lenne inkább a cél hogy többet keress és a többől fizess? Ennél maradibb felfogást nem is hallottam még! Erre büszkék a neoliberális Bokrosféle közgazdászok?


Jön a megszorítás, aztán még kevesebb a bevétel " már most látszik 180milliárd hiány amivel túltervezték a bevételekkel" most akkor jövőre még nagyobb megszorítások lesznek? Akkor meg még kevesebb bevétel lesz..... addig amíg 1 Ft lesz a kasszába már csak?


Nem az ösztönzéseket kellene támogatni?


Ja hogy ez béremeléssel járna? Ami a nagy tőkénel nem kedvez?


Lesz@rom a nagytőkét mert nem fenntartható rájuk támaszkodni.

2010. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát sajnos van benne igazságod!Mindig várjuk a jót,ezek a szemetek meg ráfogják,gazdasági világválság miatt ment tönkre az országunk!Persze,az előtt míg az nem jött mi volt?Semmi.Csak a rizsa.Tűnjenek el a közéletből!Ja akkor nem lehet lopni?Dehogynem,csak sokkal-sokkal kisebb értékeket(fa gallyak,víz,napsugár,csók)
2010. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert nekik van egyedűl gazdassági programjuk.
2010. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!