Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van az, hogy az állami...

Hogy van az, hogy az állami földpályázatokon olyanok nyertek legelőt akik ki se használják és sose foglalkoztak állatokkal, míg a gazdáknak több ezer állata pusztul el és elvesztik a megélhetésüket, mert nincs legelőjük?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 22:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Vegyenek.
2015. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tényleg szerintem is inkább ők vegyenek mint azok a cégek akik soha nem is foglalkoztak földekkel, ellenben a gazdákkal. És akkor felmerül, hogy ott is az történt, hogy a szubjektív pontokkal nyertek a cégek mint sok másiknál ahol haverok nyertek.
2015. ápr. 5. 23:34
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Ezva haverok nyertek duma már uncsi. A föld bérlet határozott időre szólt. Benne volt a pakliban hogy nem ők kapják újra.
2015. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez Magyarország! Ezt teszi a kormány! Ez megy a rendszarváltás óta! Kiemberek ellehetetlenítése, csókossegűek ajnározása. De amúgy meg ezt ősszel már mindenki tudta, hogy tavasszal nem lesz hova engedni a jószágot. Ha akkor lép, nem pusztul el. Oké, hogy a megélhetése függ tőle, de ne csináljunk már Istenből bohócot, hogy inkább megdögöljön a birka, mint adjon el belőle. Nekem sincs legelőm, de ha lenne, én is fel tudnám venni rá a hektáronkénti 50 ezres támogatást, ami esetekben 100.000 is lehet. Megígérni meg tudnám, hogy lesz rajta jószág, főleg ha olyan cimbi vagyok valamelyik kutyával a Pesti Cirkuszba, amit Parlamentnek becéznek, hogy még ellenőrzés se lesz. Na nekem van jószág is, ismerős is. Ismerős megmondta, hogy itt ő se fog kapni, mert anno a rendszer tagja volt, az előző osztásnál jó helyen volt, annyit kapott, amennyit nem sajnált. Akkor még volt is bőven, senki nem foglalkozott vele. Ma meg mindenkinek kéne. Ő se kapta meg mindet, ami volt neki. Nekem esélyem se lett volna, hiába mondtam volna én, hogy veszek rá 200 marhát, vagy 3000 birkát. Úgy kiröhögtek volna, mint ha azt mondom, hogy elefántot meg zsiráfot tartok rajta. Míg a másik illető megmondta, hogy ő életébe nem fog jószághoz nyúlni, mert büdös, és kapott egy akkora darabot, hogy én az egyik csücskének a támogatásából megélnék. Évente 2-3x lekaszáltatja, mert jó föld is, jön róla 50-100.000 Ft egy hektárról.
2015. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ezva haverok nyertek duma már uncsi. A föld bérlet határozott időre szólt. Benne volt a pakliban hogy nem ők kapják újra."


De attól, hogy sokat hallani, még létező dolog. Az a szar, hogy tényleg így megy. Érdemes utána nézni ezeknek a dolgoknak. Most mert te már unod, azért mert sokat hallani, akkor olyat kell választani választásokon akik nem mutyiznak.

2015. ápr. 6. 00:12
 6/17 anonim ***** válasza:
Na akkor most képzelj el egy fordított szituációt, amikor a haverokon kívül más nem bérelhet földet...
2015. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Na akkor most képzelj el egy fordított szituációt, amikor a haverokon kívül más nem bérelhet földet..."


Most rengeteg helyen ez megy a földpályázatokon. Mit kell ezen elképzelni?

2015. ápr. 6. 01:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Miért pusztulna el az állat?

Sok gazdának addig is és ez után is bérben kellett legeltetni, ha nincs más, akkor meg száraztakarmányt adni.

Sajnos sokan úgy tekintenek az állami földekre, mint valami kötelezően nekem jár belőle. Holott ezek a földek, mindig is a kormány közeli személyeknek járt ...

Állami legelőket ki kell adni bérlegeltetésre, aki többet fizet az viheti a befolyt pénzből, pedig új területeket kell vásárolni, vagy támogatni azokat a gazdákat, akiknek nem jut bérlemény!

2015. ápr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Soha nem fogják használni? Miből gondold ezt, mert egy bulvármédia vagy aki nem jutott földhöz tél derekán arról beszél, hogy nem legeltetnek?
2015. ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Soha nem fogják használni? Miből gondold ezt, mert egy bulvármédia vagy aki nem jutott földhöz tél derekán arról beszél, hogy nem legeltetnek?"


A legszebb mikor egy stáb kiment a földekre és látták, hogy parlagfűvel borított jó ideje mert el van hanyagolva. De azért hogy olyan nyer akinek semmi köze a földműveléshez, állatenyészethez, azokkal szemben akik sok éve ezt csinálják, az azért eléggé érdekes. Most hagy ne kelljen már a mutyit magyarázni ami már az elmúlt 3 évben megy. Az érdekesség, hogy a gazdák a szakmai dolgokra sok pontot kaptak, viszont a legtöbbet a szubjektív pontok jelentették, amire a haverok mind maximumot kaptak és azzal nyertek.

2015. ápr. 6. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!