Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annak mi értelme van, hogy a...

Annak mi értelme van, hogy a benzinkutakon még úgy se lehet vásárolni vasárnaponként, hogy közben mégis ott van a pénztáros a benzin miatt? Tehát ott van (a tankolók miatt), az árú is ott van, de nem lehet megvenni.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 12:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

[link]


Ott van pasztmek, hogy miért és mire vonatkozik.

Szól miért is jó neked, hogy olyanról okoskodsz amit nem is ismersz? Vagy kérdezzem meg, hogy ami nem a te véleményed az hülyeség? Füleg ha a jogszabály szól máshogy...

2015. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

papíron, hogy van megoldva? A benzinkút és a bolt(egy cég) egy helyen van, a benzinkút eladóterében. Ehhez 1 alkalmazott tartozik, egy pénztárgép. A benzinkút és a cég között üzleti kapcsolat van. És hiába van az, hogy ehhez 1 eladó tartozik, tehát mást nem is kellene még dolgoztatni, az üzlet termékeit nem lehet árulni. EZ azért elég abszurd nem?


És már tényleg unalmas mint előbb is írtam,h ogy minden olyan lap ami nem a kormánynak ad igazat, az mind liberális szennylap. Abban azért egyet lehet érteni, hogy a kormány már nem egy dologban hazudott a vasárnapi zárva tartással kapcsolatban. (volt hatástanulmány, mennyien is támogatják) És akkor még van aki nekik akar hinni.

2015. ápr. 7. 13:31
 13/21 anonim ***** válasza:

[link]


rossz cikk na mindegy, de ide is idézem a liberálbolsi fejednek.



" Nem mentesíti a korlátozás alól a benzinkúton működő üzletet sem, ha abban üzemanyagot nem árulnak. Első hallásra azt hihetnénk, hogy ennek az előírásnak egy töltőállomáson könnyű megfelelni. Hát, ez tévedés.

Több kúthálózatnál ugyanis külön cég értékesíti az üzemanyagot, és külön vállalkozás árulja a shopokban kapható minden más terméket és szolgáltatást. Vagyis ha a törvényben használt „üzlet” szót vállalkozásra, azaz jogi személyre értjük, akkor rengeteg kúton olyan cég árul ételt és italt, amely nem árul üzemanyagot, így nem folytathat kereskedelmi tevékenységet szombat este tíztől hétfő hajnalig. (Hacsak nem a tulajdonos, netán annak közvetlen hozzátartozója dolgozik a kasszában.)"

2015. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

ma 13:28


De a kormány érvelésének semmi értelme ezek alapján. AZ eladónak attól kell még dolgoznia vasárnap??? Igen. És ez volt az indok, hogy miért ne lehessen kapni árút. Azt értem, hogy a törvény tiltja de mégis mi értelme van ennek? HA úgyis ott van az eladó. Ellenben sok más üzlet lehet még nyitva, ahol ugyancsak nincs együtt a család. A kormánynak az érvelése eléggé bullshit volt.

2015. ápr. 7. 13:34
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem megyek bele idológiai kérdésekbe. Tévedtél a kérdéssel kapcsolatba fogadd el, és ne gyere ilyenekkel, hogy mévanottakkorapénztáros...

Ott a jogszabály annak kell megfelelni.

2015. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

ma 13:31


NA látod pont erről beszéltem neked. Van egy cég és egy benzinkút akik között üzleti kapcsolat van. Magának az üzletnek (pl spar) nem lesz ott külön alkalmazottja aki eladó lesz, hanem a benzinkút eladója szolgálja ki a vevőket. Ezek után még mindig abszurd az, hogy az eladó azért nem adhatja el a termékeket, mert hát, hogy vasárnap van és otthon legyen a családjával (ami sok üzletre nem vonatkozik), miközben ott van az üzletben és benzint pedig adhat el. A törvényt értem, de logikai összefüggés nincs nagyon köztük. Az eladó ott van aki kiszolgálhatja a vevőket? Igen. Akkor ezek után nincs is értelme a kormány indoklásának. Max a benzinkút és az eladó jár rosszabbul, mert a kútnak nincs haszna belőle és a eladó se kapja meg azt a "prémiumot" ami az üzlet után járna neki, hisz csak a benzinkútnak dolgozik.

2015. ápr. 7. 13:40
 17/21 A kérdező kommentje:

"Ott a jogszabály annak kell megfelelni."


De annak nincs értelme. AZ egy nagy hülyeség. Hülyék voltak akik kitalálták és ebben megegyezhetünk. Itt csak egy bizonyos érdekkört akartak előnybe hozni. Azokat akik nyitva lehetnek vasárnap. És megint lásd: rengeteg CBA van ilyen.

És amit te mondtál, hogy hát az egyenlőség,hogy mindenkire vonatkozzon itt már meg is bukik. Vagy minden üzletre vagy egyikre se. Itt eléggé látszik a kivételezés.

2015. ápr. 7. 13:43
 18/21 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy te miről beszélsz. Hogy ez a törvény. DE egy marhaság ez.
2015. ápr. 7. 13:45
 19/21 anonim ***** válasza:

remekül lehet így mondjuk KATA-val adót elkerülni.. kik vannak hátrányban? akiknek erre nincs sok üzletük, hogy haszon is legyen rajta, tehát a kisboltok


tehát szerinted a multik fontosabbak mint sorsukért tenni akaró magyarok oké...

2015. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

És elő is jött a lényeg. Hogy nem is az alkalmazottak és a családokon van a hangsúly. Annak ellenére, hogy a kormány ezzel indokolta. Olyat nem lehet csinálni, hogy egy bizonyos üzleteknek engedjük és egyeseknek meg nem.

És mi lett azzal amit írtál?

"Mondjuk azt, hogy ne legyenek kivételek pont az ellenzék javasolta."

Hogyhogy megváltozott a véleményed? Mostmár mégse fontos hogy ne legyenek kivételek? Egyébként a kis magyar üzletekbe nem sokat szeretnek menni vásárolni. Mert drágák és kicsi a választék.


Én egyébként azon vagyok, hogy ne zárjanak be önkényesen egy üzletet se, de ha bezáratnak vasárnap, akkor MINDEN ismétlem MINDEN boltnak BE KELL ZÁRNIA. (mint te is írtad) Mert nem lehet az, hogy a TESCO zárjon be de Marika néni (és a CBA) kis sarki boltja nyitva maradhat. Azért a fidesz közeli CBA is eléggé undorító. Ők teljes mértékben egyet értettek a zárva tartással, ellenben ahol a törvény engedi ott mégis nyitva tartanak. AZért ez eléggé köpönyegforgató magatartás.

2015. ápr. 7. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!