Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a vasárnapi...

Mi értelme van a vasárnapi zárvatartásnak? Kinek van haszna ebből, miért jó ez?

Figyelt kérdés

Volt ugyebár a trafikmutyi, hogy csak a politikusok haverjai nyerhettek, többiek akiknek nem volt csókosa, csak 10-20 éve ezzel foglalkozott, az tönkrement.


De most így velük is kiszúrtak, nem?


Az átlag lakosság közül sem hallottam egy embert se, aki ennek örült volna, mindenki baromságnak tartja.



2015. ápr. 6. 02:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
A magyar kiskereskedőket segíti. Mert csak a nagy boltok vannak zárva. A kisboltok nyitva.
2015. ápr. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

1. CBA-t helyzetbe hozzák

2. belepofázzanak az életünkbe

3. figyelemelterelés, hogy ezen rágódjanak az emberek

2015. ápr. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Igaza van a másodiknak. Az csak mese, hogy a kisboltokat hozzák helyzetbe.

Egyrészt, a kisboltok drágák, nagyon kapható választék, és nagyon kevés az a tulaj, aki dolgozik vasárnap. Nem éri meg nekik néhány kiló kenyérért és pár üveg borért nyitva tartani.

2015. ápr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

A kisboltokat juttatja előnyhöz, mint ilyen egy nagyon is jó intézkedés, csak elkésett. Akkor meg kelett volna lépni, amikor a multik bejöttek, és akkor talán nem tudnak annyi családi vállalkozást tönkretenni.

Az a baj, hogy ez az ország tele van síkhülye idiótákkal, akik odáig jutnak, hogy a knyelműk fontos, de a hosszútávú következményeket nem nézik. Na ők azok akik nyávognak, és bele se gondolnak abba, hogyha csak a multikhoz mennek, amik külföldi tulajdonban vannak, akkor saját magukat szivatják meg, mert ugye a pénzük megy külföldre. Míg ha Rózsi nénihez mennek vásárolni, akkor, akkor Rózsi néni nemfog külföldre menni a pénzzel, hanem itt költi el, és a helyi gazdaságot élinkíti.

2015. ápr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

Tudod a trafikmutyi arra is jó volt hogy a nagy külföldi multik ne vigyék ki az országból a cigipénzt.

Én inkább a nyitvatartásit korlátoztam volna.

2015. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Elsősorban a magyar embereknek jó.
2015. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Ha lenne a kisboltoknak forgalma, akkor nem brutális áron árulnának, de nincs forgalma, még ha jobb terméket árulnak mint a Tacskó, s kedvező áron, akkor is a tacskóba mennek, mivel több mindent megtalálnak ott. Szóval igen, jó dolog a vasárnapi zárva tartás. Igen velünk is kiszúrtak, de így legalább felkeressük a kisboltokat is. Én kifejezetten örülök ennek, mivel társtulajdonos vagyok egy kisboltba. A forgalom vasárnap több, mint a 3x jobb, mint eddig bármikor.
2015. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

" Ha lenne a kisboltoknak forgalma, akkor nem brutális áron árulnának"


Egyetértek, ezért van tömeg szombat este a teszkóban, az ember előre fog tervezni minthogy a kétszer olyan drága kisobltban/CBA-ban vásároljon be.

2015. ápr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

#4

Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy miért csak nekünk, fogyasztóknak kell hosszútávon gondolkozni?

Oldja meg az állambácsi, hogy ne a tacsiban legyen a legnagyobb a választék, ne kapjam meg ott olcsóbban a külföldi tejet.

2015. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem üzleti szempontból nem igazán van jelentősége. Annyi változik, hogy az emberek többet vásárolnak szombaton.

Elvileg a családi kisboltok profitálhatnak a vasárnapi nyitva tartásból, de valószínűleg jellemzőbb lesz, hogy az emberek inkább szombaton megveszik a multiknál, ami kell.


Ennek inkább ideológiai oka van. A Kereszténydemokrata Néppárt beleállt ebbe a kezdeményezésbe, hogy a vasárnap ünnepnap, az emberek ne a vásárlással foglalkozzanak (hanem menjenek inkább templomba, bár ezt nem merték így kimondani).

2015. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!