Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jobb lett...

Szerintetek is jobb lett volna, ha stadionok helyett magyar űrprogramra költenék a milliárdokat?

Figyelt kérdés
Gondoljatok bele, mekkora hosszú távú előnnyel, és haszonnal járna egy hazai űrprogram Magyarország gazdaságára, és oktatására nézve. Az űrprogram rengeteg új munkahelyet teremtene, olyanokat, amik világszerte vonzanák a magas képzettségű szakembereket, és a leendő asztronauták már fiatal korukban letelepednének ide, és a hazai nívósabb egyetemeken tanulnának, ha azok megfelelő eredmények után könnyebb bejutást biztosítanának a NASA hazai megfelelőjénél való elhelyezkedésre.
2015. ápr. 9. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerinted be tudtunk volna férkőzni a 3 űrnagyhatalom közé - függetlenként?
2015. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Több száz stadiont építhetne még Orbán, az is kevés lenne egy űrprogram beindításához. Értelmetlen dolog lenne.
2015. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
töredékére sem lenne elég egy stadion ára
2015. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kicsi a bors, de erős. Svájc egy kicsi, független ország, és el tudta érni, hogy két világháborúban semmilyen atrocitás ne érje. Ha a hozzád hasonló, pesszimista gondolkodásmódú emberek irányították volna Svájcot, egyből azon gondolkoztak volna, hogy melyik oldal fog nagyobb eséllyel győzni, és ez alapján kivel kössenek szövetséget.

Ha nagyon akarnánk, lehetne magyar űrprogram. Van rá pénz, csak a források rossz helyre mennek...

2015. ápr. 9. 18:37
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

te belelatsz az allamkasszaba, hogy tudod, hogy kepes lenne finanszirozni egy urprogramot? egyebkent Svajc egy teljesen mas teszta, de most ne kezdjunk ebbe bele, hogy ott miert mukodnek a dolgok, otthon meg miert nem.

NEM vagyok a stadionok epitese mellett, de egyebkent azok is teremtettek uj munkahelyeket. ( mondjuk ezzel ki is fujt az elonyuk)

ha mar mindenkeppen valami hasznosra koltottuk volna a stadionok arat, akkor lehetett volna korhazakra vagy az iskolak fejleszteseire is szanni az osszeget.

2015. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Vannak most is kutatók akik ilyen témakörben dolgoznak Magyarországon.

2015. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az egészségügybe kellett volna.
2015. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a program célja, menete. Egy tudományág biztosan jobb mint a stadionépítés, de ez az összeg nagyon kevés. Az általad leírt célok, hogy asztronautákat HASZNÁLJUNK (tehát, hogy felmenjünk) az építkezések árának rengetegszerese. Egy magyar állam által támogatott űrprogram még az ESA eredményeit sem közelítené meg, nem ám a NASÁ-ét.


[link]


A NASA költségvetése forintba átszámolva: 4 billió 714 milliárd 200 millió

A magyar állam teljes költségvetése: 16 billió 500 milliárd

2015. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A stadionoknál bármilyen hülyeség jobb lett volna, mert a magyar foci csak a szégyenről szól.


De én inkább az egészségügyre költöttem volna azt a rengeteg pénzt. De ez csak az én jómeglátásom

2015. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Svájc egy kicsi, független ország, és el tudta érni,Svájc egy kicsi, független ország, és el tudta érni"

- én is mindig meghatódtam Svájctól, milyen békés, független. Azután mondták, ott tartják a világ gazdagjai a pénzüket. Azóta nem vagyok annyira meghatódott.


Viszont van MASAT meg Puli ! ezekkel ott vagyunk a fedélzeten.

[link]

[link]

2015. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!