Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért vált árulóvá?

Orbán miért vált árulóvá?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért árulta el azt ahonnan jött. A szegény magyar családokat, akiknek a gyereke ugyan tehetséges, de nincs pénzük taníttatni. Nincs lehetőség önerőből meggazdagodni, felkapaszkodni, egyetemre menni. :(

2015. ápr. 11. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%
Nem árulta el.
2015. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

"Nincs lehetőség önerőből meggazdagodni, felkapaszkodni, egyetemre menni"


Ez marhára nem igaz. Magyarországon úgy lediplomázhatsz a legjobb egyetemen hogy egy forintot nem kell költened. Persze nagyon pengének kell lenni hozzá, de önerőből megteheti akárki. Ezt nagyon kevés országban tudod meghúzni. Amerikában egy rakat zseni gyerek dolgozik a mcdonaldsban érettségi után 1-2 évig hogy kifizethesse a tandíjat. Az én osztályomban 30-ból vagy 25-en mentünk továbbtanulni és mindenki államilag finanszírozott képzésre ment, pedig egy sima "mezei" középiskola volt, nem a Fazekas.

2015. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Orbán világ életében szégyentelen hazug volt, aki jól tudott az elégedetlen csalódott emberek lelkére hatni (mint amilyennek te is tűnsz így elsőre kérdező)


És mivel az ország legtöbb embere csalódott volt mint te, így ezt keményen ki is használta, így lett teljhatalmú uralkodó. De azelőtt is egy romlott skizofrén ember volt mielőtt megválasztották 2/3-ad, ezt ős is elismerte egy régebbi beszédében.

2015. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Orbiék csak először voltak szegények.

A papa utána nagyot akasztott a pártban, aztán több lett a zsé.

2015. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

Az Orbán-család nem igazán volt szegény.

Főleg Viktor tizenéves korában és a húszas évei elején gazdagodott meg a kedves papa.

2015. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


Sajnos tévedsz, rengeteg helyen, pl. az én szakjaimon sincs már állami hely. Nincs ösztöndíj sem, semmi.

Nem tudok pénzhez jutni.


Állásom sincs mert baromi nehéz munkához jutni, ráadásul már vasárnap sem tudok dolgozni mert azt a lehetőséget is elvette tőlünk Orbán.


Évről évre rosszabb helyzetbe kerülök, annak ellenére hogy nagyon jól tanulok. Sajnos egyre kevésbé hiszek benne hogy valaha is emberhez méltó életet tudok majd élni.


És sajnos ezzel azt hiszem nem vagyok egyedül...

2015. ápr. 11. 22:02
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

2-es: Ez nem teljesen igaz. Valamiből fizetni kell az utazást, a kollégiumot, ha nem laksz annyira messze, akkor az albérletet. Ezek súlyos pénzek. És mivel erről az országról beszélünk, még ilyen egyetemista melót se lehet találni már.


Akkor mégis hogyan menjen az főiskolára (vagy egyetemre), akinek a szülei nem tudnak segíteni, és a gyerek csak 3-4-es között van? Vagy az menjen kőművesnek éhen halni?


Lehet akkor nem is a végzettségszerzéssel van itt a probléma, hanem, hogy ebben az országban akinek nincs diplomás végzettsége, azt nem fizetik meg. Pedig máshol se tanítanak nekik többet (mármint akiknek nincs diplomájuk), mégis megtudnak élni, mert kapnak normális fizetést.

2015. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

2: Tényleg?

Én 20 éve jártam, de akkor is már belekerültek félévente a tankönyvek, fénymásolások, beiratkozási díj, diákigazolvány díja, BKV bérlet 60-70 ezer Ft-ba.

2015. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6: Ez egy teljesen korrekt társadalomkép. Így igaz.
2015. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

# 6, # 7, # 8


Jaj már ne szórakozzatok.. Nyilván majd az egyetem mellett az állam fizesse a buszbérletet meg a kajádat. Nem ebben a világban éltek ha emiatt háborogtok. Egy egyetemi félév százezres vagy milliós tétel, igen sok ember számára nyit meg kapukat hogy Magyarországon ingyen lehet tanulni. (és ez most független orbántól mert 10 meg 15 éve is így volt és most is így van).


Kérdező: ha egy szakon nincs állami hely annak az az oka hogy nincs igazán szükség olyan szakemberre. Pl. jogászképzés nem igazán van már államin mert túl sok van belőlük. Ez logikus, nem? Minek fizessünk ki adóból munkanélkülieket? Nyilván azokat a diplomákat kell támogatni amiből az országnak haszna származik.

2015. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!