Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez megoldaná a cigányproblémát?

Ez megoldaná a cigányproblémát?

Figyelt kérdés

Ha feljavítanánk az oktatást, Magyarország kedvező hely lenne munkavállalási szempontból és sikeresebb lenne a bűnüldözési rendszerünk, akkor az javítana a cigányproblémán?

Így a beilleszkedni akaró cigányoknak sokkal könnyebb dolguk lenne, aki pedig beilleszkedésre nem hajlandó, az menne innen, mert kemény börtön várna rá, ha csinálna valamit.


Nálunk például nemrég két fiatal cigány kifosztott egy háztartást, ahol egy idős nő és a fia él, elvitték egy motoros fűkaszát, egy elektromos biciklit és egy láncfűrészt, a rendőrök megtalálták náluk otthon és bevitték őket valami egy-két napra, aztán hazaengedték őket, hiába tudták, hogy ők a tettesek. Egyébként már régebben is volt velük baj, ismerték őket a zsernyákok.


Ilyenért rájuk kéne sózni jó pár évet, nem tökölni velük, hogy beviszik őket, aztán pár nap múlva hadd kezdjék újra. Ennek mi értelme?


2015. ápr. 12. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Kitelepítéssel lenne megoldható.
2015. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kitelepíteni nem lehet őket.

Amit én javasoltam, az megvalósítható.

2015. ápr. 12. 16:30
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

ez a lényeg : ___beilleszkedni akaró cigányok____


azok akik akarnak be tudnak illeszkedni.

2015. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy megkönnyítené a beilleszkedni vágyó cigányok dolgát, nem azt, hogy most nem tudnak beilleszkedni. Csak ha könnyebb jó útra térni, akkor valószínűleg többen vállalkoznak rá.


Talán nem kellene kiforgatni az ember szavait.

2015. ápr. 12. 16:36
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem megvalósítható.


Akkor lenne valami, ha a rendőrség olyan kemény lenne, mint rendszerváltás előtt.

Akkoriban féltek a cigányok, nem is volt velük annyi baj.

2015. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Esetleg elmondanád 5-ös, hogy a te véleményed miben különbözik az enyémtől?

Azt írod, hogy az enyém nem megvalósítható, erre írod, hogy keményebbnek kellene lennie a rendőrségnek, közben pedig én is ezt írtam.

Akkor most lényegében miről is van szó?


Itt mindenkinek ennyi esze van?

2015. ápr. 12. 16:43
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

6#


Azért, mert EU tagként, EU jogharmonizáció miatt, nem tudod megvalósítani.

Egyből azt mondanák, hogy "terrorizálják a rendőrök a kisebbséget".

2015. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Miért terrorizálnák?

Mert lecsukják őket, amikor lopnak?

2015. ápr. 12. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Akik be akartak illeszkedni be tudtak, közeli faluban is van olyan család akire egy semmi rossz szót nem lehet mondani, nem lopnak, dolgoznak, becsületesek.

De sajnos a 99%-uk egyszerűen nem is akar beilleszkedni, jó nekik ez a rendszer, kapják a sok támogatást, ráadásul még a törvény is védi őket, bármikor előjöhetnek a szokásos rasszizmus szöveggel, ha velük bármi történik, szóval ők nyugodtan tehetnek bármit, ha meg valaki megunja és esetleg tesz ellenük valamit, akkor még az jár porul jobban.


A megoldás az lenne: Aki be tudott illeszkedni az maradjon, amelyikek meg nem, fel is út, le is út.

2015. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen, ha a rendőrség normálisan végezné a munkáját és a cigányokra is "ugyan azok a törvények lennének érvényesek, mint bárki másra", akkor szerintem jobb lenne a helyzet. Az oktatásügy feljavítása és a munkalehetőség viszont nem elég, aki be akar illeszkedni, az most is megtalálja a helyét (több ilyen embert ismerek), a legjobb megoldás az lenne, ha a kormány nem azt az életstílust támogatná, hogy ha csinálsz 10 gyereket és egész nap nem csinálsz semmit, akkor is ugyan úgy megélsz mint aki napi 8 órát dolgozik (vagy még jobban). Persze nem azt akarom, hogy a rászorulók ne kapjanak semmilyen támogatást de sokkal jobban odafigyelhetnének, hogy kinek mennyit adnak.
2015. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!