Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy a Jobbik a...

Tényleg igaz, hogy a Jobbik a nyugati bérek 80%-át akarja bevezetni Magyarországon, ingyen internetet és ingyen lakást akarnak a fiataloknak?

Figyelt kérdés

Ezekről eddig nem is tudtam.

Ha ez mind igaz, akkor én rájuk szavazok 2018-ban!

Ti is így gondoljátok?


2015. ápr. 13. 20:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
97%
Te tenyleg ennyire sotet vagy? Ha en meg a nyugati berek 200%-at es ingyen lovat ajalok, akkor ram szavazol? Csak annyit mondj, hogy az egyszeri vallalkozo honnan fogja kitermelni, ha hirtelen 300 ezer lesz a minimalber? Hany embert kell elbocsatania ahhoz, hogy egy ember ezt megkapja? Agyatokat hasznaljatok mar, legyszi!
2015. ápr. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 TamásTóth ***** válasza:
92%

Egyrészt nincsen olyan, hogy "Nyugat-Európai" bérek, mivel más a minimálbér Franciországban és más Németországban és Angliában, vagy esetleg Spanyolországban. Melyiknek lenne a 80%-a?


Másrészt ez ha mondjuk 1000 Eurót vbeszek alapul minimálbérnek azt jelentené, hogy körübelül a 3-szorosára kéne emelni a minimálbért. Na már most, ha én egy kis vállalakozó vagyok és foglalkoztatok 2-embert asztalosként mondjuk, az azt jelenti, hogy a költségeim máris meg 3-szorozodtak a bérek miatt. (ha eddig minimálbéren volt) Kiváncsi lennék honnan termeljem ki, ha eddig sem tudtam. Tehát 2 embernél ha 100 bruttót veszek alapul, akkor, amit a munkáltató kifizet kb 257 ezer forintot, míg ha 3-szorosára 300 bruttóra emelik (kb 1000 euró) akkor 771 ezret kéne kb fizetnie.


A másik meg, hogy komolyan gondoljátok, hogy ha ilyen egyszerű lenne a megoldás, hogy felemeljük a béreket, akkor nem tenné ezt mindenki mindenhol a világon?


A közgazdaságtan ne milyen egyszerű. Ezek csak politikusok, akik szavazókat akarnak szerezni, aztán ha tényleg meglépnék ezt összemolna a gazdaság. (A multik még esetleg kitudnák fizetni a béreket, de a kkv-k biztosan nem.)


Ezentúl a bérek alakulása a termelékenysgtől függ nagyban, amíg a németeknek 2-4-szerese a termelékenységük mint nekünk, addig ne gondoljuk már, hogy ugyanazt érdemeljük mint ők. (És ez nem a munka hatékonyságára vonatkozik.)


Már korábbi krédéseknél is leírtam, hogy gazdaságilag miért alacsony a bérszinvonal M.O-n, ileltve az árak miért "nyugatiak":


A bérekről:

1: A termelékenysége M.O-nak jóval alacsonyabb mint azokban az országokban ahol jobbak a bérek.

2: Nincsenek erős szakszervezetek, a jelenleg elfogadott közgazdasági tétel szerint a szakszervezetek erőségétől függő a bér alakulása az egyes ágazatokban/országokban (persze nem figyelmen kivül hagyva a termelékenységet).


Tehát mivel szakszervezetek nincsenek/gyengék M.O-n ÉS a termelékenységünk se a legjobb, ezért nem lesznek nyugati bérek.


Az árakról:


Arra , hogy nyugati árak vannak azt tudom mondani, hogy a szabadkereskedelem (mert az van) azoknak a termékeknek az árát, amik mozgathatóak a világpiaci ár fele tolja. Ezért van az hogy nem sok különbség van ha itt M.O-n akarsz venni 1 kg sajtot vagy NémetO-ban.


A nem mozgatható áruk ára különbözik, mivel a szabadkereskedelem erre nincs hatással (értsd ha valaki egy étteremben jobbat azonos áron vagy olcsobbat azonos minöségért add, akkor se fog az ember Németországra menni ebédelni minden nap (mert nicns rá lehetősége) Ezért van az, hogy a szolgáltatóiparban lévő árak M.O-n jóval elmaradnak a nyugatiaktól.(Hotel,nyaralás,wellness,éttermek, stb) A lakás árak is ezért jóval alacsonyabbak itt például.


Ajánlom a cikk elolvasását:

[link]


Az internet megvalosítható és jó ötlet, az ingyen lakás nem hiszem hogy megvalosítható lenne, bár nem mélyedtem el a témában. A bér emelés ekkora mértékben nem lehetséges. Éves szinten 5-10%-nál többet nem lehet emelni, mivel annak nagyobb lenne a negatív hatása, mint a pozitiv. (Még az 5-10% is megkérdöjelezhető lenne.)


A megoldás a többkulcsos SZJA visszahozása lenne, úgy hogy 3-4 sáv van és a legalsó sávban 0, vagy ahhoz közeli lenne az SZJA. Igy egy minimálbéren lévő embernek, aki 100 bruttót keres ez kb 16 ezer forint pluszt jelentene havonta. És emellé lehetne emelni a minimálbért minden évben 3-5%-kal.

2015. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
89%

"Ha ez mind igaz, akkor én rájuk szavazok 2018-ban!"


Na ezért tartunk most ott, ahol.

2015. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
89%

" Hiszen egy olyan országban

ahol a lakások több mint 30%-a ott

rohad le üresen ahol van ez teljesen

hihetetlen is!"


Nincs már ennyi önkormányzati lakás. Mert ugye nem a magántulajdont akarod államosítani?!

2015. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"a nyugati bérek 80%-át akarja bevezetni"


És mégis miből? És kiknek? Közalkalmazott? Állami alkalmazottak? Vállalkozók? Vagy azok alkalmazottai? Hihetetlen, hogy emberek eddig nem jutna el gondolkodásban.

2015. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 TamásTóth ***** válasza:
Ha valakinek nem tetszett a 22-es válaszban valami, akkor szivesen elolvasom a véleményét/ellenérveit. Persze lepontozni és nem mondani semmit könyebb, de úgy gondolom az lenne az építő jellegű, ha legalább le is irnánk, miért pontozunk le valakit és nekünk mi a véleményünk :)
2015. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

szokásos politikus maszlag, ugyebár ezt mindenki eljátssza valamilyen formában, mondja-mondja hogy ez meg az lesz, csak azt nem mondja hogy HOGYAN


Értem én hogy több pénz lesz a zsebünkben...de miből...

Értem én hogy jobb lesz a gazdaság...de hogyan...


Most értitek, oké, többet keresek, de mivel a pék is többet keres én majd többet kell fizessek neki ezért, ahogy az autószerelőnek is, meg mindenkinek, és végtére is pont annyi lesz a zsebemben mint korábban.


Meg ígéretektől nem lesz több pénz az államkincstárban sem...

Mire a gazdaságot meg gatyába-ráznák...hm 20-30 év legalább...ha pedig egy párt addig kormányon lenne, akkor jaj nekünk és a demokráciának...


Értem én hogy ingyen lesz az internet, de azt is én fogom fizetni, mert adózom, abból költ az állam az internetet karbantartó szolgáltatókra, abból ad a fiataloknak lakást...valljuk be, vannak reálisabb és sürgetőbb szükségletek is...pl. hogy nekem már nem lesz nyugdíjam mire odaérek...

2015. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a Jobbik akkor miert is jobboldali part? Nekem ez alapjan leginkabb kommunistanak tunik.
2015. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
85%

"Egyebkent a Jobbik akkor miert is jobboldali part? Nekem ez alapjan leginkabb kommunistanak tunik."

Az is. ÉS továbbra sem hiszem el a felét sem annak, amit ígérnek. Szánalmas, hogy mennyi naív ember van.

2015. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan az mint a fidesz meg az mszp. Mindkettő ígérgetett a választások előtt. Emlékezzetek csak vissza.

Miből akar a jobbik ingyen lakást, nyugati béreket? Ingyen internet? Hahaha a fiatalok megnyeréséért teszi ezt. Nincs pénze az országnak ilyenekre. Mszp egy halom adósságot szedett fel nekünk. Orbán meg stadionokat épített két ballábas focistáknak. Logikus, hogy teljesen képtelenség itt nyugati mintára bevezetni dolgokat, meg ingyen lakást.... megnézem azt, pláne , ha ki akar lépni az unióból. Eddig, ami fejlesztés volt az az unióból jött. Az mszp, fidesz nem ígérgetett ekkora hülyeségeket.

Én is fiatal vagyok, kellene majd lakás stb stb stb, de ezeket én nem veszem be :D

Viszlát elmúlt 25 év! Jön ennél rosszabb is!



Jó akkor én kérek egy 300m2 -es lakást, egy ingyen 100 mbps internettel. Új autót nem igértek?

2015. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!