Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a Jobbiknak?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék,én egyik pártnak sem vagyok a híve, mivel mindegyik hazudik és populista dumát löket, a Jobbikot sem tartom különbnek. Szépen hangzik a sok sallang, amit hangoztatnak, hogy mit tennének hatalomra jutás esetén, de szerintem csak azt mondják, amit az átlagember hallani szeretne, és az sajnos van olyan buta, hogy hisz is nekik, szerintem nyilvánvaló, hogy ők is csak megszedni szeretnék magukat. A magyaros máz, amit maguk köré építenek, meg plusz "szavazóbázis-növelő", a sok, életében sikertelen, elégedetlen ember, aki a "mélymagyarságban" próbál érvényesülni, és akinek szüksége van egy ellenségképre ( a legtöbb jobbikos, akit ismerek, ilyen), persze, hogy rájuk fog szavazni. Sajnos látom esélyét a hatalomra kerülésüknek, de szerintem akkor ennek az országnak végképp reszeltek.

2015. ápr. 14. 19:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%

majdnem 2 millió ember szavazna a Jobbikra jelenleg, szerintem elég buta általánosítás, amit ide írtál, az én ismerőseim között, aki Jobbikra szavazott egyáltalán nem ilyen mint amit ide írtál :D lehet hogy az ismerőseiddel van a gond? :D

egyébként azért a Jobbik erősödik, mert még nem volt hatalmon, plusz veszi a fáradtságot, hogy a fiatalokat is megszólítsa, ha megfigyeled a fiatalok szemszögéből nem igen van oylan párt, ami legalább látszólat őket képviselné, így nem is csoda, hoyg a fiatalok körében rohamosan nő a támogatottság

2015. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
70%

"Félreértés ne essék,én egyik pártnak sem vagyok a híve,"

"sajnos van olyan buta, hogy hisz is nekik"

"Sajnos látom esélyét a hatalomra kerülésüknek, de szerintem akkor ennek az országnak végképp reszeltek."


Nem érzed te itt az ellentmondást?


Vagy itt eddig az igazság és az őszinte ígéretek földje volt?

2015. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
35%

a jobbikosok ilyen sándorka25 jellegű arcok


inkább vallásosak

2015. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Annyit azért érdemes tisztázni, ma csak a populista dumának van hitele. Azt ugyan szintén nem hiszik el, de tetszik, lelkesednek kérte. Normális, problémamegoldó gondolatot itt nem lehet előadni, mert a megfogalmazójába belé fojtják a szuszt. És nem az ellenzék,a tömeg.

Aki nem hiszi, emlékezzen 2013 október 23-ára. Nem az a lényeg, hogy baloldali volt-e az összejövetel, vagy se. Az a lényeg, hogy a tömegnek nem tetszett egy-két ember, nem érdekelte, van e mondandójuk, lehurrogta. Ezt kapja itt az, aki nem populista. Ezért jönnek Jobbikok és más hataloméhes társaságok. Nem megvalósítási lehetőség kell nekik, hanem konc. Aki tud is valamit, az nem szólal meg, mert rögtön bemocskolják. Rögtön a családját is, hogy biztos legyen a dolog. És kevés embernek van ezek között vastag bőre.

De nem baj, majd mindenki örül a Jobbiknak. Hátha csinál valamit. Akik ezt gondolják, arról fogalmuk sincs, hogy hátha-politika nem létezik. Csak a kemény erő létezik, és az a kérdés, hogy aki győz, milyen mentalitású. Vona is hatalmat akar mindössze. Ha kell, szépen mosolyogva, harcostársat nyilvánosan megtagadva (de otthon kebelre ölelve), de ha kell mocskos módon. Most az előbbinek kedvez a légkör, de volt ő már csúnyább is. Most még a szavazás előtt állunk, nem szabad. Orbán is így tett. Mennyien koppantak. És mennyien fognak még.

2015. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Kedves első,ezért mondom többek között, hogy populista, mert a fiatalok dőlnek be nekik leginkább :-) Hogy ez most negatív-e vagy pozitív, azt döntse el mindenki a saját belátása szerint, de szvsz inkább az előbbi. A sok elkeseredett ember ugyanez a kategória, csalódottságában, elkeseredettségében az ember akaratlanul is az felé húz, aki a legjobbat ígéri neki, ilyen az emberi természet, csak gondolkodni kellene tudni mellé.
2015. ápr. 14. 19:45
 6/35 anonim ***** válasza:
69%
Leírod a saját, szubjektív véleményedet, aztán ebből "nyilvánvaló", hogy úgy van... Érveléstechnikából úgy buknál, hogy meg se állnál hazáig.
2015. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
33%

Az emberek nem értenek a politikához, társadalomtudományhoz és a közgazdaságtanhoz, ezért lehet őket beetetni a populizmussal.

Jóska elmegy reggel dolgozni, este hazaér kidögölve és esetleg megnézi valamelyik híradót. Ennyi a nagy tudományuk ilyen téren. Egyszerűen nincs ideje mélyen beleásni magát, ha pedig mégis lenne, akkor sem tenné, mert "ezek a tudományos izék ilyen sznob burzsuj szokások és ilyet nóóórmális magyar embör nem csiná!"


Ennyit erről.

2015. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
59%
érveléstechnikának lassan tényleg érettségi tárgynak kéne lennie XD
2015. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
40%
Én fiatal vagyok, mégse érzem úgy, hogy a jobbik képviselne. Miért lehet ez? Mondjatok már legalább egy dolgot amit a fiatalokért tesznek? Persze azon kívül, hogy a korral járó általános lázadást átvezetik spontán trianonozásba.
2015. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
51%

A magyar társadalom még mindig ott tart, hogy annak van igaza, akinek a legerőszakosabban és legakaratosabban van a legnagyobb pofája és nem annak, aki higgadtan próbál vitázni és érvelni, mellette nem akarja belefojtani a másikba a szuszt.


Aztán meg persze csodálkozik a sok okos, hogy miért nincs Magyarországon normális élet.

Na vajon miért? Mert nem tisztelitek egymást, csak a gyűlöletre futja.

Ja, hogy csak nektek legyen jó, a többi pedig akár meg is dögölhet? Na igen, ennyit az átlag magyarról.


https://www.youtube.com/watch?v=8frMnSqbQ-4

2015. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!