Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A HVG és az Index országszerte...

A HVG és az Index országszerte népszerű hírportálok, vagy inkább csak Budapesten olvassák ezeket?

Figyelt kérdés

Csak mert én úgy vettem észre, hogy a hírek nagyobb része szól Budapestről, mint vidékről.

Nem arra értem, hogy mondjuk ha történik valami a parlamentben, arról beszámolnak, mert az egyértelmű hogy ugyan Budapesten zajlik, de az egész ország számára érdekes lehet, ellenben az egyéb hírek közt szerintem túlsúlyban vannak a budapesti hírek, pl. Moszkva tér felújítása, egyéb felújítások, budapesti fejlesztések, stb, míg mondjuk egy vidéki felújításról, stb szerintem ritkábban esik szó.

Mondjuk az érthető, hogy egy budapestit annyira nem feltétlenül érdekel, hogy mi történik pl. Kaposváron, ahogy egy debreceni lakost se feltétlenül érdekel, hogy mi zajlik Budapesten, de az Index és a HVG azok inkább budapesti olvasótáborral rendelkeznek vagy országos szintűek?


2015. ápr. 15. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Budapest vonzáskörzetében közel 3 millió ember él. Miután egy budapesti átalakítás az ország gyakorlatilag egy harmadát érinti nyilvánvaló, hogy beszámolnak róla.
2015. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az olvasótáboruk nagyrésze nem, de a szerkesztőségük nagyrésze budapesti illetőségű.Ebből adódóan a budapesti hírek felülprezentáltak.Ez van. :P
2015. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert vidéken vannak különböző helyi lapok, néhol még online hírportál is, beszámolnak ők az ottani történésekről. Mellesleg Budapesten és környékén él azért Magyarország lakosságának harmada, most egy Pesti leszarja kb. hogy mi történt Békéscsabán.
2015. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!