Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz e azzal, hogy...

Egyetértesz e azzal, hogy jogászok ne lehessenek politikusok?

Figyelt kérdés

Az ügyvédi munkakör sajátossága, hogy az igazság elveszti a fontosságát, elsősorban az ügyfelek érdekeit képviselik. Ez köztudottan egyfajta gerinctelenséghez vezet náluk, amit természetesen átvisznek a képviselői szerepkörbe is, ahol már a pártérdek váltja fel az ügyfelek érdekeit, ahelyett hogy a választók érdekeit tartanák szem előtt.

A bírók pedig hírhedtek az igazságtalan ítéletekről, és a jogszabályok saját szájízük szerint való értelmezéséről is, tehát nem pártatlanul ítélkeznek.

A törvényhozás lényege az igazságosság lenne, de aki csak vaskos jogszabálygyűjteményeket és szakkifejezéseket lát, az sajnos bele van veszve a szakmába.

Ebből kifolyólag csak a szakmai szempontokat tudja figyelembe venni, hogy összhangban legyen ezzel, azzal meg amazzal.... de a társadalmi igazságérzetnek nem fognak megfelelni. Valamennyire figyelembe veszik most is, de véleményem szerint két félnek kéne összerakni a törvényeket: az egyik fél ért a joghoz, a másik nem. Aki nem ért hozzá az lenne a képviselő, ő képviseli a társadalmat ( nevében is benne van hogy képvisel). A másik fél, aki ért is hozzá, ő ne legyen képviselő hanem csak annyi legyen a dolga hogy szépen elkészíti utasítás szerint a törvény szövegét. Ha valami nem jó, akkor szól és megvitatják.

Ha már itt tartunk, a lakosság hogy tartson be olyan törvényeket, amelyeknek nem érti a szövegét? A nem jogász képviselőknek ez is lenne a szerepe hogy nem fogadhatna el olyan szövegű törvényt amit nem ért. Tessék szépen, egyszerű szavakkal megfogalmazni, hogy az egyszerű emberek is megértsék!

Az élet többi területén is szakértőkre támaszkodnak a törvényhozók, akkor miért pont a jogászok domináljanak a törvényhozásban???


2015. ápr. 16. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Akkor is találnak kiskaput.
2015. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem , hogy az igazságszolgáltatásban meg valami esküdtszék-szerű intézmény képviselhetné a társadalmi kontrollt.
2015. ápr. 16. 11:49
 3/18 tetro ***** válasza:
95%

' Ez köztudottan egyfajta gerinctelenséghez vezet náluk'


Na innentöl komolyan vehetetlen a kérdés

2015. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

"Ebből kifolyólag csak a szakmai szempontokat tudja figyelembe venni,"


Jó reggelt, azt is kell neki! Így helyes!


"de a társadalmi igazságérzetnek nem fognak megfelelni."


Ja adjuk oda a döntés jogát a csőcseléknek, az a francia forradalom idején is működött, csak úgy röpködtek a fejek jobbra-balra.


"Ha már itt tartunk, a lakosság hogy tartson be olyan törvényeket, amelyeknek nem érti a szövegét?"


Mutass nekem valakit, aki nem tudja mondjuk megérteni a büntető törvénykönyv valamelyik paragrafusát. pl. itt a népirtásról szóló:


"143. § (1) Aki a lakosság elleni átfogó vagy módszeres támadás részeként


a) emberölést követ el,


b) a lakosságot vagy annak egy részét olyan életfeltételek közé kényszeríti, amelyek azt vagy annak egyes tagjait pusztulással fenyegetik,


c) a lakosságot vagy annak egy részét jogszerű tartózkodási helyéről kitelepíti,


d) emberkereskedelmet követ el, vagy kényszermunkát végeztet,


e) mást személyi szabadságától megfoszt, vagy fogva tartását jogellenesen tartja fenn,


f) mást szexuális erőszakra vagy annak eltűrésére, prostitúcióra, magzat kihordására vagy magzatelhajtásra kényszerít,


g) másnak súlyos testi vagy lelki sérelmet okoz,


h) politikai, nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nemi vagy más ismérv alapján meghatározható csoportot vagy annak tagját a csoporthoz tartozása miatt alapvető jogaitól megfoszt,


bűntett miatt tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő."


Ezen mit nem lehet érteni? Egyszerű, egyértelmű, hova akarsz még ennél is egyszerűbb paragrafusokat? A KRESZ sokszorta bonyolultabb, pedig elvileg abból egy rakás embernek van vizsgája, ja, hogy ahhozz azért értenek mert az kell a jogsihoz, hát bocsánat, olvasgassák a Btk-t és Ptk-t és akkor nem fognak pofáraesni.

2015. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
És csak egyre nagyobb és nagyobb a sötétség...
2015. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha nem lehet jogász, mert jogilag nem tiszta, akkor ne lehessen gazdasági végzettségű sem, mert az is mindenhol a kiskaput keresi, nem? Meg ne lehessen orvos sem, mert az eleve korrupt a hálapénz miatt. Ne lehessen informatikus, mert az csak gépesítene mindent. Ne lehessen kőműves, mert az süketel meg vakol... Ne lehessen senki, csak a nyócelemis, meg az éreCCSégis.
2015. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden jogász ügyvéd...
2015. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na, látom engem is annyiba néznek mint én az eddig válaszolókat! semmi baj, legalább a kölcsönösség elve érvényesül.

Köszönöm annak, aki a népirtás elleni törvény egyszerűségére felhívta a figyelmet! Ez egy nagyon hasznos és a hétköznapi életben gyakran előforduló jelenségre hívja fel a figyelmet, pl. én ma pont gondolkodtam azon hogy kitelepítsem a lakosságot valahonnan de most így emiatt nem fogom. Pont egy olyan példát hoztál amit ha kéne akkor nem alkalmaznak pedig helye lenne, ha meg nem kéne akkor alkalmazzák, attól függően hogy ki haver és ki ellenség? Hát köszi....


5-ös számú gondolom rám értette, nem akarok személyeskedni. 3-asra is ez érvényes.


6-os, én értem hogy mit mondasz, de én csak azt próbálom megvilágítani, hogy minden törvény esetében ott vannak azok is akikre vonatkozni fog a törvény a hétköznapokban, de nem szakemberek. Pl.: egészségügyi törvény. Jó, hogy kell jogász a szövegalkotáshoz, jó hogy kellenek orvosok is hozzá de a betegeket hol hallgatják meg? Remélem így már jobban érthető.

7-es, nem minden jogász ügyvéd. Tényleg, valóban? Nem mondod..... Hűha, azta! Ráadásul nem minden rovar bogár de minden bogár rovar! WOW! Én se csak az ügyvédekről hanem a bírókról is beszéltem, többi jogász nem tudom hogy konkrétan mit dolgozik, max ügyész lehet még róluk meg nincs véleményem. Azért a legtöbb jogász a 3 közül valamelyik.

2015. ápr. 16. 12:51
 9/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Pl.: egészségügyi törvény. Jó, hogy kell jogász a szövegalkotáshoz, jó hogy kellenek orvosok is hozzá de a betegeket hol hallgatják meg?"


Pl adótörvények: a népet hol hallgatják meg? Ha meghallgatnák, akkor melyik barom nem mondaná azt, hogy még az állam fizessen adót neki? Szóval persze, meg kell hallgatni az egyszerű ember véleményét (beteg, adózó), de ne a beteg/adózó határozza meg a törvényt, mert ő még annyit sem ért a gazdaság működéséhez, mint egy orvos/jogász/közgazdász. Pl a beteg nyilván azt szeretné, hogy 20 másodpercen belül érjen ki hozzá a sürgősségi autó, ha melléfújt a déli szél, és még pizzát is vigyen neki ajándékba.

Már egy kisebb cég ügyeinek az intézése, vezetése sem egyszerű dolog, azon kívül, hogy valamit olcsón vegyél és drágán adj el. Egy ország irányítási pláne nem egyszerű feladat. Még az okosnak tekintettek sem igazán bírkóznak meg vele (nem, ez nem magyar sajátosság), az egyszerű emberek által irányított állam szerintem egyenesen életképtelen. Lásd devizahitelek: mennyi egyszerű embernek volt óriási lehetőség? És mennyi bukott bele?

2015. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem tetszik a népirtásról szóló paragrafus, mert ritkán követik el, na akkor csak a te kedvedért itt a rablásról szóló:


Rablás


365. § (1) Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből


a) valaki ellen erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, vagy


b) öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helyezi,


bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Rablás az is, ha a tetten ért tolvaj a dolog megtartása végett erőszakot, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz.


(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást


a) fegyveresen,


b) felfegyverkezve,


c) csoportosan,


d) bűnszövetségben,


e) jelentős értékre,


f) hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során,


g) a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére


követik el.


(4) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást


a) különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre,


b) jelentős értékre a (3) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon,


c) hivatalos személy, külföldi hivatalos személy vagy közfeladatot ellátó személy sérelmére, hivatalos eljárása, illetve feladata teljesítése során a (3) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon


követik el.


(5) Aki rablásra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Nem tudom, nekem nem okoz semmilyen problémát ezeknek a pontoknak a megértése, pedig nem vagyok sem jogász, se 150-es IQ-m nincs, hogy megértsem ezt a "bonyolult" szakszöveget. Ha azon problémáznál, hogy nehéz az integrálszámítás még egyet is értenék veled, de ne haragudj meg nagyon butának kell lenni, hogy egy ilyen egyszerű szöveget ne tudj értelmezni.

2015. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!