Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig zsákmányolhatják ki a...

Meddig zsákmányolhatják ki a multik Magyarországot? Előbb-utóbb vége lesz.

Figyelt kérdés

Nagyon sok multi van hazánkban akik fillérekért dolgoztatják az embereket.

Az így kitermelt pénzt pedig külföldre viszik.

Nagyon sok helyen a pihenőidőt is ledolgoztatják a dolgozókkal.

plusz még ott vannak a hétvégi túlórák is.

Aztán a főnökök meg elvárják hogy még keményebben dolgozzanak és még többet termeljenek a dolgozók (ugyan annyi fizetésért)

Ha a főnökség gondol egyet,akkor több tucat vagy több száz embert is kirúgnak a cégtől.

A szerzett szakmában,pedig sokszor alig lehet elhelyezkedni,mert vagy pályakezdő az ember és akkor nincs tapasztalata. Vagy mert 40-50 év feletti és már "öreg"

Egyetlen kiút néha a külföldre való távozás.DE akkor ki marad itthon ? Lakatos Marlonbrandó? Mikor lesz ennek vége?



2015. ápr. 18. 16:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
89%

"Hallani se akar pl. a fogadó ország vallási és nemzeti ünnepeiről és az ezekhez kötődő munkát, tevékenységet korlátozó normákról. (Vasárnapi zárvatartás miatti visítás-orkánt hallgasd csak meg.)"


A vasárnapi zárvatartás elleni visítás-orkán jobbára az átlagemberektől jön, akikkel ez egy méretes kitolás (ide egy csúnyább szót képzelj, amit nem enged át a trágárságszűrő), ráadásul a gazdaságunkra nézve is negatív hatással van, a külföldi áruházláncokat aztán abszolút nem érdekli, elvégre bizonyos szempontból még jól is járnak, hiszen kevesebb alkalmazott kell ugyanannyi vásárló kiszolgálására. Nem mellékesen Magyarország normáitól egyáltalán nem idegen a vasárnapi nyitvatartás, a nap neve is a vasárnapi vásártartásból származik, tehát ha van ősi norma azt épp a kötelező zárvatartással szegi meg imádott kormányunk.

2015. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Meg tudnád mondani, hogy melyik multinál fizetnek "jóval többet" a magyar átlagbéreknél?"

"Nézz a komáromi, győr-mosoni területekre, ahol jócskán jelen vannak. Közel olyan az életszínvonal, mint Ausztria egyes régióiban. "


Szerintem ezzel meg is válaszoltad a saját kérdésedet.

2015. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagy különbségek vannak a Magyar és a külföldi (multi) munkaadók között.



Mielőtt egy külföldi multi cégnél elhelyezkedtem két magyar munkaadónál dolgoztam. Az első egy építőipari cég volt - napi 9-10 sőt volt olyan amikor 12 órát is dolgoztunk annak ellenére, hogy 8 órában voltunk bejelentve. A főnökség a "túlórákat" fizetni nem igazán akarta azt mondták csúsztassuk le. 2-3 alkalommal sikerült is a csúsztatás de a "túlórák" nagy többsége sem kifizetve sem lecsúsztatva nem lett.


Dolgoztam egy étteremben is majdnem három évig. Egyszer el akartam menni az orvoshoz ott derült ki, hogy a munkaadóm nem fizeti a TB-ét.



Amióta egy autó ipari múlti cégnél dolgozom (5 éve) rendesen van fizetve a TB az adó stb... és a fizetés is minden hónapban időben megérkezik a számlára az esetleges hétvégi 100%-os túlórákkal együtt.



Egyik magyar cégnél sem kerestem többet mint ennél a multinál.

Persze biztosan vannak magyar becsületes munkaadók is. Eddig én még nem nagyon találkoztam olyannal.

2015. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
32%
Javaslatom a South Park - Harc a bevásárlóközpont ellen című epizódjának megtekintése. Utána folytathatjuk.
2015. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!