Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Wass Albert...

Mi a véleményed Wass Albert idézetekről?

Figyelt kérdés
Nem haragszom soha az emberekre, ha másképpen vallják a dolgokat, mint én, mert tudom, hogy az ő igazságuk is éppen olyan igazság a maguk szempontjából, akár az enyém. Az élet sok apró igazsága között talán nem is az igazság a fontos. Hanem a békesség, mellyel megszorítjuk egymás kezét az igazság fölött.
2010. febr. 20. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem ismerem különösebben Wass-t, de szép a gondolat.

Csak hogy azt el kellene kezdeni, és nem értem hogy miért a Jobb oldalnak? 20 éve egy rossz irányt követünk és mindenhol érződik a hatása, a kultúrától a gazdaságig, a nemzeti öntudattól a kűlföldel való kapcsolatunkig.

Azt senki nem tagadhatja hogy a balos mainstreem uralkodott.

Akkor most miért nem tudja azt mondani a bal hogy, most próbáld meg te, mert hátha jobb lesz a jobbnak és a balnak, az országnak, a nemzetnek is!


Nem értem?

2010. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Engem a versei nagyon meghatottak. Érzelmileg mélyenszántóak. A regényi milyenek?

Érdekes h ilyen művek kimaradnak az iskolai könyvekből. Nem is értem ez a pasi h lehetett románok gyilkosa. Kicsit zavar a dolog. De a verseit mindenkinek el kéned olvasni!

2010. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Előző, nem nagyon értem, hogy mit értesz azalatt, hogy román emberek gyilkosa volt... Románia csak ezzel VÁDOLTA, de nem hiába nem adta ki Romániának az USA. A románoknak Wass Albert nagyon szúrta a szemét, üldöztették is... Ha szereted a műveit, ajánlom neked a Halálos köd Holtember partján című könyvet.


Tudod, nem kell mindent elsőnek elhinni, amit hallasz.

2010. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

"Nem is értem ez a pasi h lehetett románok gyilkosa."


A román komcsik és a szekuritáte az összes erdélyi magyar értelmiségit megpróbálták besározni Tőkéstől Sütőig. Wass Albert nem gyilkolt meg senkit, pláne nem románokat, egész egyszerűen ki kellett találni egy koholt vádat, hogy a műveit és olvasóit üldözni lehessen.

2010. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az idézet tipikus közhelyes ökörség Wass Albitól, a huszadrangú dilettáns írócskától.
2010. febr. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az idézet tartalmát akkartam kiemelni de sajnos sokan Wass Albert nevénél lemaradtak. A folyton egymás torkának eső politikai ellenfeleknek szántam, A költő munkássága nem a nemzet megosztására készült.
2010. febr. 22. 00:43
 7/7 anonim ***** válasza:
01:18 Te biztosan jobban díjazod Spiró Györgyöt.
2010. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!