Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A felsőoktatást szerintetek...

A felsőoktatást szerintetek is jobb lenne piaci alapúvá, fizetőssé tenni?

Figyelt kérdés

Jobb lenne fizetőssé tenni.

Államira meg csak olyanokat felvenni, akik elkötelezettek a Magyarországon maradás mellett.


Az emberek nem azért fizetik az adót, hogy a magyar állam külföldi országnak képezze az orvosokat, mérnököket.

Persze, egyes egyéneknek jó.De, Magyarországnak egyáltalán nem jó, hogy elfogynak az orvosok és nem lesz, aki mellrákot kezeljen például.


Így, aki eleve külföldre készül, neki legyen 100 százalékosan költségtérítéses az egyetem.Majd elmegy egyetem mellett dolgozni és abból fizetni a 200 ezer-300 ezer körüli tandíjat félévente.

Amerikában is így csinálják.Ott is csak nagyon keveseknek ingyenes.

Ott is kibírják, Magyarországon is kibírnák a hallgatók.



2015. ápr. 22. 13:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet megfordítani? Nem azért tanulok 5 évig orvosnak, ezután még 2 évig rezidensként dolgozok szarért húgyért, hogy miután 7 év folyamatos kemény tanulás után letegyem a szakvizsgámat és jobb esetben keressek nettó 200 ezer forintot. A rezidens szövetség elmondta a bér igényét. Kezdő nettó 500 ezer ami felmegy az évek során 700 ezerre. Amint ez megvalósul nem arra fogok gondolni, hogy első utam külföldre vezessen.
2015. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell azt hinni, hogy aki elmegy az örökre teszi. Nagy biznisz ám kint dolgozni majd hazajönni úgymond bagóét megvenni a családi házat meg a belvárosi lakást.

A mérnökök főleg. Mennyi a tandíjuk? 1 millió másfél? Drágább autót vesznek pályakezdőként...


Aki orvosnak tanul 30 év alatt kell 12 évet itthon dolgoznia, mi tántorítja el, hogy utána menjen el? Pont szakorvosként, amikor a legnagyobb szükség lenne rá, mert hirdetünk egy 3. világbeli programot, hogy gyertek rezidensnek. Nekem is pakisztáni orvosom volt, amikor bevágtam a hátam és bekerültem kényszerpihenőre.


A fő indok a lelécelésre egyébként nem a pénz, hanem a körülmények. Javítanak rajta igen, csak a 2007es Horváth Ágnes által beígért, majd mégsem lecserélt műszerparkot most kell lecserélni, és közben még hasonló szolgáltatást is nyújtani, mint eddig.

Ha akkor nem játszottak volna a privatizációval, akkor most nem kellene plusz még egyszer annyit az EÜbe fizetni, mint amennyibe fenntartani kerül.

Nem az orvos a drága meg nem a filléres túlóra, meg nem is a kontraszt anyag, hanem az a nagy böhöm CT meg MR gép.


Majd akkor nem fognak elmenni a fiatalok, ha beáll ez az egyensúly.

2015. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

ma 14:01

Ez komoly? Légyszi mutass linket, hogy nettó 500 ezret követelnek. Én 5 évig jártam egyetemre, nem is könnyű szakot végeztem (elte ttk fizika), és most 5 év kemény tanulás után a kezdő fizetésem 160 ezer ft és az eszembe sem jutna többet követelni.. pedig aki szerint fizikusnak tanulni könnyű, az nyugodtan csinálja utánam..

2015. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de egy orvosis félév díja inkább millió körül van, és nem nem tehetik meg a magyarok, hogy ezt munkával megszerzik egyetem mellett. Arról nem is beszélve, hogy ez a 21. század nem kényszerrel kéne itt tartani az embereket hanem élhető körülményeket kéne teremtenie a kormánynak a városonként 1 stadion jövő építő stratégia helyett. Már így is kötelezik az egyetemistákat, hogy itthon dolgozzanak annyi időt amennyit államilag finanszírozott képzésben tanultak. És ha tudni akarod a svédeknél még a külföldieknek is ingyen van az oktatás mégsincs gond a fiatalok kivándorlásával, szóval inkább a hozzád hasonlóknak meg a kormánynak kéne változtatni a gondolkodásán és utána várni, hogy az egyetemisták megbecsülik az országot, ha előtte az az ország és az ott lakók is tiszteletet adnak az egyetemistáknak és nem kell potom összegekért napi 10-12 órát dolgozniuk.
2015. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az elég nagy tisztelet nekik, hogy ingyen tanulhatnak.


Az ország ne csak akkor kelljen nekik, ha ingyen tanulhatnak.

2015. ápr. 22. 14:10
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Nehogy azt hidd, hogy ez feléjük tisztelet, az ország érdeke az ingyenes felsőoktatás különben nem lenne elég szakemberünk és 2-3-szoros áron kéne külföldről szakértőket hozatnunk. Szóval ne tegyél úgy mintha szívesség lenne, hogy az évi 2 millió helyett ingyen képezzük az orvosokat, mert különben csak a gazdagok taníttathatnák a gyerekeiket, azt meg erősen kétlem, hogy akit nagy örökség vár otthon hajlandó lenne olyan munkakörülményekkel dolgozni, amiket az egészségügyben kell elszenvedni.
2015. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem lenne jobb. Az orsóshoz hasonló patkányok is az állam pénzén tanultak, szóval mástól sem kell sajnálni. Nem az oktatástól kell elvenni a pénzt, van elég felesleges kiadás máshol is. Pl. minek stadion? A magyar focisták már régóta semmit nem tesznek le az asztalra, még azt is csodálom, hogy a labdát eltalálják. Tisztelet a kivételnek, bár ők már külföldi csapatokban játszanak.

Amerika pedig ki a fenét érdekli. Inkább a közelebbi, szomszédos Ausztriával foglalkozz. Ott sincs tandíj, mégis magasabb az életszínvonal. Talán ha emberhez méltó bérek lennének, akkor nem menne ki a képzett munkaerő. 200-300 ezres tandíjat pedig nem tudom hol álmodtál. Orvosin 1 milla/félév, normális gazdasági egyetemen is 300-nál kezdődik, de még az ápoló is van kb. 400.

2015. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Az ország ne csak akkor kelljen nekik, ha ingyen tanulhatnak."

Ennyi erővel ugyanezt el lehetne mondani pl. sok határontúli érdek magyar állampolgárról is. Nem egyről van tudomásom. Ők is a mi pénzünkön tanulnak, mégsem tesznek be semmit a közösbe. Gondolom ez kicsit sem zavar.

2015. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

az első válaszoló sok igazat mond.


Ennek ellenére én is fizetősé tenném és legyen nehéz bejutni egyetemre de aki jól teljesit ösztöndij illetve angliai tipusú diákhitel.


És fizesse ki igenis függetlenül attól hogy külföldre megy vagy itthon marad.

2015. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

"Az orsóshoz hasonló patkányok is az állam pénzén tanultak, szóval mástól sem kell sajnálni. "


"orsós" például soros pénzén tanult, ne zavarjon

2015. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!