Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják tönkretenni a...

Miért akarják tönkretenni a felsőoktatást? Mitől lesz jobb ha súlyos milliárdokat vonnak el? (pl az SZTE 2010-óta közel 35%-al kap kevesebbet. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 16:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

[link]

Sztem ez az egyik oka ... A képzések ára viszont évek óta legtöbb szakon változatlan ...

2013. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

"Sztem ez az egyik oka ... A képzések ára viszont évek óta legtöbb szakon változatlan ..."


Mi is az összefüggés? Remélem nem azt hiszed, hogy mert kevesebb embert vettek fel ugyanannyi pénzt kapnak. Épp azért tudnak kevesebb embert felvenni mert kevesebb pénzt kapnak. És az, hogy a legtöbb szakon változatlan az összeg, pont az egyetem számára rossz. Sok helyen már növeltek, hogy valahogy tudják kompenzálni a veszteséget.


És kb amit belinkeltél annak nem sok köze van ehhez. A tanárokat ugyanúgy fizetni kell, fűteni ugyanúgy kell és krétát ugyanúgy venni kell.


Nem sokat értesz a felsőoktatáshoz mint látom. Remélem azért egyetemet láttál már legalább kívülről.

2013. jan. 18. 16:37
 3/37 Patrik24 ***** válasza:
Azért a te megfogalmazásod is enyhén felületes. Mit értesz a "felsőoktatás tönkretételén"?
2013. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
2010-óta 7 milliárdot vettek el a 20-ból. A létszám viszont minimálisan változik. Most is közel 30000 vannak. A te logikádat követve 17-18000 kellenének hogy legyenek.
2013. jan. 18. 16:43
 5/37 anonim ***** válasza:
Diákok száma nem növekedett az elmúlt 2 évben, a fejkvóta nem változott, így kevesebb pénzt kap az egyetem... Ismerve a tanulmányi ösztöndíjak változását, el tudom képzelni, hogy egyre több ember embert sorolnak át önköltségesre ...
2013. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

"Mit értesz a "felsőoktatás tönkretételén"?"


Az egyetemek ellehetetlenülését, bezárását, a minőség romlását, a fiatalok továbbtanulási esélyeit, stb. Ezek mind bekövetkeznek a forráselvonás miatt. Persze ha a kormányt kérdezzük szerintük minden rendben van mindenhol. Annyi bőr van a pofájukon, hogy az hihetetlen.

2013. jan. 18. 16:46
 7/37 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy az önköltséges diákoktól mennyit kap az egyetem , arról is kereshetsz számokat ...
2013. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Patrik24 ***** válasza:
A minőség nem hinném, hogy ELSŐSORBAN a pénzen múlna. Egyébként meg szerintem teljesen felesleges nagyon sok szakra az államnak akár egy fillért is költeni. Használható tudást nem adnak. Mert tény, hogy a munkaerőpiacon előnyben vannak az akármilyen szakos diplomások a nem diplomásokkal szemben, de kérdem én mi értelme van akármilyen bölcsészszaknak ha utána olyan munkakörben fog dolgozni aminek köze sincs hozzá Ezek a szakok pedig a legtöbb esetben olyan tudást adnak, amit valaki egyedül otthon könyvekből is megtanulhat, ahhoz nem kellene az államnak pénzt költeni rá, hogy a tanárok felolvassák amit ingyen is el lehet olvasni.
2013. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

"Diákok száma nem növekedett az elmúlt 2 évben, a fejkvóta nem változott, így kevesebb pénzt kap az egyetem... Ismerve a tanulmányi ösztöndíjak változását, el tudom képzelni, hogy egyre több ember embert sorolnak át önköltségesre ..."


Erre van szabály, hogy hogyan lehet átsorolni. És ennek semmi értelme sincs. Ha átrakják fizetősre nem fognak több pénzt kapni. Nem fogják majd az államtól is azt a pénzt megkapni, és a diáktól. Viszont amennyit átraknak fizetősre, a fizetősöktől annyit át is raknak államira. Ez oda vissza megy.



De egy fontos kérdés. Miből gazdálkodja ki az egyetem pl az ide több mint 4 milliárdos megvonást?? Még ők se tudják.


És itt a mérleg. Hova tudnak még spórolni?

[link]

2013. jan. 18. 16:52
 10/37 A kérdező kommentje:

ma 16:51


És kérdem én, hogy a mostani vezetők miért akarják elvenni azt a fiataloktól amit ők is megkaptak? AZ ingyenes oktatást. Sőt ők sokkal több diplomát is meg tudtak ingyen csinálni, mint most. A legtöbbjüknek olyan végzettsége van ami szerintük nem ér semmit. Miért tiltakoztak a megvonások és a tandíj ellen a mostani vezetők, mikor ők sokkal fájdalmasabb dolgokat hajtanak végre?


Hülyébbnél, hülyébb indokokat találnak ki. Lásd Hoffmann szerint azért kell a közgazdásznak fizetősnek lenni mert a végzés után elég kiemelkedő fizetésre lehet szert tenni. Viszont ugyanez igaz a mérnökökre, informatikusokra.

2013. jan. 18. 16:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!