Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1% szja csökkentést akar a...

1% szja csökkentést akar a kormány. Nem lenne jobb ha azt a 120 milliárdot ez eü dolgozóknak adnánk és nem lenne 1% szja csökkentés?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
nem.
2015. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

csak 1%-kkal akarja kiszúrni a szemünket? Kösz, akkor inkább küldtek volna nekem egy ajándék öngyújtót mint a választáskor.


Azt hittem kevesebb bőr van a képükön, de tévedtem.

De nem is baj, a sok paraszt ennek is hajj de örülni fog.

2015. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem 1%-os csökkentés lesz, hanem 1 százalékpontnyi.

Nem lenne jobb, legyen ez a csökkentés, mert irreális az, hogy majd 300.000 forintot fizet ki a munkáltató azért, ha valaki mondjuk 150.000-re van bejelentve.

Ettől függetlenül az eü.-ben dolgozók bérét valóban valahogy realizálni kell, de nem ilyen gyerekded ötlettel.

2015. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Én lemondanék a javukra.
2015. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Rengeteg olyan dolgozó van, akik ugyanolyan rossz helyzetben vannak, mint az eü dolgozók, csak nekik még ilyen erős érdekképviseletük és nyilvánosságuk sincs.

Ez a pénz elveszne az eü útvesztőjében. Az egészet át kell szervezni. Nagyon nagy pazarlás folyik, miközben sok helyen hiányos a felszereltség is. Úgy rossz az egész, ahogy van. Ez a pénz nem oldaná meg a problémákat.

Ettől függetlenül az 1%-os csökkentésnek nem sok értelmét látom :S

2015. ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Bocs de a SZJA-t nem a jézuska hozza, hanem az az emberek személyi jövedelem adója. Nem a végtelen bőségszaruból osztogatják, hogy azt csak úgy ennek meg annak adjuk. Nem azért pakoljuk ezt a sok pénzt a közösbe, hogy szolidáris alapon csak úgy valakiknek jobb legyen, hanem azért igenis ellenszolgáltatást is várunk. Jelenleg meg nem kapunk.


120 milliárd ami nem tudom hogy jött ki neked nagyjából 150 ezer ft havonta bruttóra tellene ami nettó 75 ezer+, de a végzettségkülönbségek miatt a nővérek meg ilyenek kapnának úgy 20 ezer nettó pluszt.


Adtál most a szarnak egy büdös nagy pofont...

2015. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja és igen 1pont jelen esetben az pont 6,25%os csökkenés
2015. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az az 1% összeségében elég sok, kíváncsi vagyok milyen adók lesznek helyette. :(


De szerintem az állhat a háttérben, hogy ki akarják vezetni szépen-lassan ezt az adónemet, és inkább a fogyasztás alapján terhelnék az embereket(ebbe az irányba mutattak az elmúlt évek fogyasztást terhelő sarcai).

2015. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1% csökkenés 100 000 forintnál 1000 forintot jelent. Oda ne rohanjak meg vissza.
2015. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom ki rinyál állandóan, hogy a szegényeknek mennyit számít 3 kenyér ára...
2015. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!