Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön a fővárosokban felhőkarcolók épülnek, itthon meg semmire sincs pénz?

Figyelt kérdés
Néztem pár képet Litvániáról és láttam h a főváros körül felhőkarcolók vannak, pedig a Szovjetunió rész volt... Magyarországon meg a villamost is 25 év után vezetik át a hídon... Kérlek ne írjatok hülyeségeket!

2015. ápr. 27. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Budapesten geotechnikai okai vannak, hogy nincsenek felhőkarcolók, ha megfelelő talajadottságok lennének akkor már sorra építenék a felhőkarcolókat Orbán haverjai állami pénzből.
2015. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem biztos, hogy azért nem épül felhőkarcoló, mert nincs rá pénz, sokkal inkább azért, mert nincs rá igény (ha lenne igény meglenne a pénz is, ugyanis a tőke keresi az útját).


Fura, hogy pont a villamossal példálózol, miközben Európa egyik legjobb (ha nem a legjobb) tömegközlekedése Budapestnek van (ár/érték arányt nézve).

2015. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Héé, csapj a szádra!

Bp.-n pl. a gurppama arénát építették.

2015. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, mert egy felhőkarcolónak baromi mély alap kell, a laza pesti talajba nem egy élmény, persze lehet rongyrázni, mint a Burj Kalifa, csak ez nem Dubaj. A Budai oldal meg hegyvidékes, oda meg azért nem éri meg.
2015. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem azért nem lehet építeni pesten Felhőkarcolókat mert szar a talaj, vagy mert nem lenne rá igény, esetleg nem lenne rá pénz.


Hanem mert budapesten 55m magas építési korlátozás van rá. Méghozzá azért mert tontja pest látképét, (ezzel magyarázzák)..


Nem tudom Londonban/Berlinben is megfér a múlt és a jövő. Csak nálunk nem, nálunk minden régen jobb VÓT.. :D

2015. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már azzal is elégedett lennék, ha betömnék a kátyúkat az utakon.


Mondjuk pont Litvániához ne hasonlítsuk magunkat...az EU legdinamikusabban fejlődő gazdasága...no korrupció, együttműködés, szolidaritás stb. Ott 25 éve tényleg a fejlődés érdekében dolgoznak...más van a fejekben.

2015. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell elcsúfítani Budapest képét, így szép, ahogy van. Budapesten 3 épület (a Parlament, a Szent István Bazilika és a Budai Vár) a legmagasabb, ezek egy szintben vannak.
2015. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

ma 16:22


Mert nem a belváros közepére kéne építeni, hanem új negyedet létrehozni.


De csak hőbörögjél.

2015. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Prágában sem épül, Münchenben sem ilyen épületek uralják a tájat.


Moszkvában épülnek, de ott megvan rá a hely meg a pénz.

2015. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehet leszóltok, de szerintem a városképbe se illenének a felhőkarcolók. És ráadás még a talaj se megfelelő hozzá, nem hinném hogy lenne értelme ebbe pénzt ölni.
2015. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!