Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem alkalmaznak kínai vendégmunkásokat?

Figyelt kérdés

Kínában olyan gyorsan elkészül minden.


Magyarországon meg olyan sokat totojáznak mindennel, egy sima vasútvonal felújítása is évekbe telik.

Kínában meg ennyi idő alatt 1000 kilométeres 320 km/h-val járhatót csinálnak.


Hívni kellene jó pár ezer kínai vendégmunkást, hogy segítsék az ország fejlesztését.


Hihetetlen ez a lassúság, ami Magyarországon van.



2015. máj. 1. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Még a saját állampolgárainknak sem tudunk munkát adni, nemhogy külföldieknek.
2015. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a "lassúság" mert itt nem a teljesítményük alapján fizetik a melósokat, hanem napszám vagy órabér szerint. Szóval, azt az időt "hasznosan" is el lehet tölteni, pl. dohányzással és piálással
2015. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Kínában meg úgy tudom, rizzsel fizetik őket.Úgyhogy én sem értem, miért nem hívnak kínai munkásokat, hiszen itt sem szeretik megfizetni a melóst!Vagy a rizs is drága?
2015. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hívsz be kínai kulikat, ha a munka szervezettsége alacsony szintű vagy épp nem is létezik. A munkás csak annyit tud, hogy a neki megtanított munkafolyamatot elvégzi. Ha nincs alapanyag, szerszám, hiányzik az engedély, esetleg még a munka megkezdése előtt ellopták az összes erre szánt pénzt, állhatnak sorban milliószámra is a melósok, munka abból nem lesz.
2015. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!