Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kivándorlók között...

A magyar kivándorlók között miért van ekkora "kontraszt"? Miért nem ismerek senkit aki az úgymond középrétegbe tudott elhelyezkedni odakint?

Figyelt kérdés

Pedig nagyon sok ismerősöm van úgy alapvetően, és rengeteg embert ismerek aki dolgozik/dolgozott külföldön, szóval van viszonyítási alapom.


Viszont azt vettem észre, hogy kint nyugaton valaki vagy alja kulimunkát talál (pl. mosogatás, takarítás, éjszakai árufeltöltés) vagy elitnek számítót (informatikus, orvos, mérnök).

Olyat viszont egyetlen egyet sem ismerek aki tipikus közepesnek számító munkát végez (pl. pedagógus, óvónő, jogász, közgazdász)


Egyetlen kivétel a "közepes" munkára az egészségügyi dolgozó, de az is csak olyan munkát kap amit egy nyugati nem hajlandó megcsinálni. Ilyen éjszakai ügyelet, cserélgetni az ápolásra szoruló öregemberek ürülékét kórházakban stb.


2015. máj. 5. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert a középréteg nem vándorol ki. Az aljaréteg azért megy ki , mert itthon is nyomorogna, akkor már jobb Londonban nyomorogni, mint Kiskunhalason. A magasan képzett réteg, pedig azért, mert a napsütötte nyugaton ezeket igencsak megbecsülik. A középréteg pedig itthon jól elvan, kint viszont csak nyomorogna.
2015. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem ismersz elég embert. Én pl. csupa ilyen "kivándorlót" ismerek.
2015. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
úgy értem, én is ismerek sok diplomás kivándorlót, de azok kint nem a szakmájukon belül dolgoznak, hanem melósok.
2015. máj. 5. 00:23
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért kell cserélgetni az öreg emberek ürülékét?
2015. máj. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én csupa olyan diplomás "kivándorlót" ismerek, akik tanulmányaiknak megfelelő munkakörben vagy ahhoz kapcsolódó munkát végeznek. Senki se mosogat meg ilyenek.
2015. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem több mint 70%-ban azok mennek ki akik nem tanultak az életben, ergo nincs végzettségük; akinek van az itthon simán elvan, nem megy ki, de aki már a 200 ezredik műkörmös meg fodrász meg a faszom tudja mi az persze hogy nem talál munkát vagy ha igen akkor 80-ért melózik. Aki tanul, tud nyelveket, magyarán szánt időt arra, hogy képezze magát az vígan elvan itt is.
2015. máj. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

En a nemet viszonyokat ismerem, errol tudok neked meselni. A tanari vegzettsegekkel itt nem nagyon lehet mit kezdeni ha a szakmaban akarsz elhelyezkedni, mert amennyire en tudom, nem ismerik el a magyar vegzettseget. Meg aztan hogyan tanitson egy magyar tanar full akcentussal nemet gyerekeket peldaul nemetre? Ovodaban mar vannak kulfoldiek, de ott sem ovonokent, hanem kisegitokent dolgoznak, azert mert itt is baromi keveset fizetnek.


A magyar jogi vegzettseg szinten hasznalhatatlan kulfoldon. Kozgazdaszok viszont vannak boven, akik a sajat teruletukon dolgoznak, csak az a problema hogy ebben a szakmaban baromi nagy a verseny, ha van ra megfelelo tapasztalattal rendelkezo nemet, akkor magyarkent nemigen rugsz labdaba.


Amugy meg erzesem szerintem az orvos, mernok, informatikus az meg boven a kozepreteg Nemetorszagban, annak is az alja.


Az igazi kozepreteg a kos es kozepes vallalkozok, cegtulajdonosok, ok sokkal jobban elnek mint az alkalmazottak, legyenek azok barmennyire hianyszakmaban is.

2015. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 6/7


Valojaban pedig a kivandoroltak kozott sokkal magasabb aranyban vannak a diplomasok.


[link]

2015. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az informatikus, orvos, mérnök, ha alkalmazottként beszélünk róluk, tipikus középosztálybeli szakmák, nem számítanak elitnek, ahogy a jogász, közgazdász is, ott persze a tanár is, nálunk az nem. Szóval én nem érzek semmi kontrasztot, sokan mennek mosogatni, sokan mennek szakmunkát végezni, és sokan mennek diplomás állásba is.


Ahogy más már leírta, a második csoport jobban ország specifikus, ezért mennek azokból a szakmákból kevesebben.


Egyébként az én környezetemben sok minden van, de többségében diplomások és a szakmájukban helyezkedtek el. Közgazdász is akad köztük. Meg olyan is van, aki a kormány felsőoktatási "reformja" elől menekült el, és most azért mosogat, hogy ott tanulhasson, szerintem hosszútávon jobban fog járni az ott szerzett diplomával.

2015. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerek olyat, aki mosogatna vagy alja munkát végezne kinn. Laborvezető, informatikus, orvos, ápoló, közgazdász, pincér, pék, szakács. Az ápolót, szakácsot, péket és a pincért direkt nem az alja munkához soroltam, mivel csak itthon nem veszik őket emberszámba. Pedig érnek annyit mint sok büfészakos diplomás vagy egy háromszor újrafelvételizett, 2-sel végzett mérnök egy nevesincs egyetemről.
2015. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!