Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jogos volt, hogy...

Szerintetek jogos volt, hogy KÖTELEZŐEN kellett forintosítanunk a hitelünket, egy általuk megadott magas árfolyamon?

Figyelt kérdés

Azóta sem volt ilyen rossz a forint, mint amilyen árfolyamon forintosítottak..

[link]



2015. máj. 8. 14:16
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

Esetleg ha egy CHF-HUF görbét mutogatnál akkor kicsit hitelesebben kérdezhetnél. A devizahitelek nagy többsége ugyanis CHF alapú volt.

[link]

Mondjuk durva, hogy ~3 nappal a forintosítási árfolyam rögzítése után a svájci jegybank elengedte a frankot...

2015. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Azóta sem volt ilyen rossz a forint, mint amilyen árfolyamon forintosítottak.. "


A megadott kép tanúsága szerint meg azóta sem volt olyan gyenge a forint, mint amin rögzítették... Tehát ponthogy a forint azóta folyamatosan erősebb (az euróhoz képest), ami persze hátrányosan érinti azokat a devizahiteleseket, akiknek euró alapú hitelük volt. Kissé kevered a szezont a fazonnal.

2015. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért nem hiteles a kérdésem?

Az hogy a svájci frankosok jól jártak, az engem miért vigasztaljon??

Ez most oylan, mintha tőled elvennének 100 ezer forintot, megkérdeznéd, hogy ez jogos-e, és azt mondanám, hogy nem hiteles a kérdésed, mert alig vagytok páran, akitől elvették a 100ezer ft-t, legtöbben kaptak 100 ezret..

Téged vigasztalna, hogy te vagy kisebbségben, és még választásod sem volt, hanem kötelező volt?

2015. máj. 8. 14:46
 4/11 A kérdező kommentje:

ma 14:44

Miért is?

Nagyon magas árfolyamon átváltották forintra a hitelünket, most is alacsonyabb az árfolyam

2015. máj. 8. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kellett mindent kötelezően forintosítani! Aki külön kérte az maradt a CHF vagy EUR alapon.

Másrészről a forintosításról nem 2015-ben született döntés, hanem még tavaly a Kúria döntése nyomán. A végül kiválasztott 256Ft-os CHT és 309Ft-os EUR árfolyam a tavaly júliusi és novemberi árfolyamokból meghozott átlag volt.

2015. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem szóval a válaszok tanulsága szerint, ha erősödik a forint az egyik devizához képest, akkor pofa be, mert jól jártatok, ha meg gyengül a devizához képest, akkor pofa be, mert azzal is jól jártatok? :D mi ebben a logika?

Rengeteg embert kötelezően forintosítottak, és most emiatt ahogy változnak a devizák, a mesterségesen magas érték mellett kell már végig törleszteniük, holott az a tendencia hogy sok deviza esetén szép lassan csökkent ovlna a törlesztő részlet..

A nehezén már túl voltak, utána meg maradjon minden a legnehezebb szinten?? ez komoly?

2015. máj. 8. 14:50
 7/11 A kérdező kommentje:

ma 14:50

azt az értéket jelöltem be a grafikonon!

és én próbáltam felebezni a forintosítás ellen, mert közgazdász ismerősömmel átbeszéltük, és az én esetemben ezzel nem járok jól, de elutasították a kérvényemet

2015. máj. 8. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a törvényhozóknak volt a legtöbb haszna ebből, de ezt már megszokhattad volna az előző 25 év kormányzása alatt.
2015. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:

ez is beillik az újkori Magyar történelembe.

rúgd ki a ruszkikat,válts rendszert!-bezártak az állami cégek majd privatizálták őket,nem volt hol dolgozni.

csinálj vállalkozást!-agyonnyomtak a rengeteg adóval,csődbementél.

vegyél fel devizahitelt svájci frankban!-ez európa legerősebb valutája,borítékolható volt hogy a bankok jól fognak járni.

forintosítsd a hiteledet!-lásd a kérdező kiegészítését a kérdés alatt.

és még a politikusok (politológusok)csodálkoznak hogy erősödnek a szélsőségek hangok.más országban már a fán lógna az összes politkus.itthon meg kiskirályok akik tökéletes biztonságban érzik magukat.ez nem is csoda hiszen Pesten a mai napig tömegek éljeneznek meg tapsolnak a fidesz meg mszp naggyűlésein.

szóval kérdező Magyarországon nem kell csodálkozni ha ki_asznak az emberrel.

2015. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már az 5-ös válaszoló megjegyezte, nem kellett kötelezően forintosítani a hiteleket. Utólag kérvényezni a "mégsem forintosítást" olyan, mintha azt kérvényeznéd, hogy hadd töltsd ki újra a múlt heti lottószelvényt.

Horvátországban meg pont azért tüntetnek, hogy ott miért nem "kunásítottak" úgy, mint a magyarok. Sehogy sem lehet nektek jót tenni.

A svájci frank 33 forinttal drágább most a rögzített árfolyamnál, az euró 7-tel olcsóbb. Szerintem elég jól jártunk. Az árfolyamok előrejelzésére még Orbán Viktor sem képes - a forintosítás kockázata lényegesen kisebb volt a devizában maradás kockázatánál, ennyit lehetett megállapítani, és ezért csinálták, amit csináltak. A svájci franknál ez a vártnál jóval nagyobb nyereséget hozott (a váratlan banki döntés miatt), az eurónál kis veszteséget. De ha nagy betűvel írod, akkor sem volt KÖTELEZŐ a forintosítás, nem is lehetett volna, mert nem mondhatod meg valakinek kötelezően, hogy mit csináljon a pénzével. (Pedig néha nem ártana...)


Egy év munkával a teljes bankszektorral való iszapbirkózásban kialkudnak egy megállapodást, és ezért is csak kritikát kapnak, mert igaz, hogy több tízezer adósnak százezres-milliós tételeket mentettek meg, de VALAKI rosszul járt. Ha én lennék a kormány, ezek után tényleg nem csinálnék semmit, szenvedjen mindenki a saját hülyesége miatt.

2015. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!