Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma volt az RTL híradóban,...

Ma volt az RTL híradóban, hogy megemelik a magyar ápolók és orvosok fizetését.10-20 ezer forinttal. Ezt is annak következményeként, hogy fekete ruhában tüntettek. De ezt keveslik. Joggal. Miért nem terveznek sztrájkot?

Figyelt kérdés

Úgy értem teljes sztrájkot. Mint pár éve a BKV sztrájk. Hogy lehetett gyalogolni, akinek nem volt autója, biciklije. Nem volt semmi.


Ápolóknak 10 ezer forintos béremelés, meg orvosoknak 20 ezer forintos béremelés az semmi. Ezt keveselték is.


Azért vonultak fekete ruhában, hogy felhívják a figyelmet a gyászos anyagi helyzetükre. Mi ez a szaros 10-20 ezer ft? Emiatt nem fognak kevesebben külföldre menni. Sőt inkább többen, mert ez már megalázó.


De miért nem sztrájkolnak? Nem értem. Ténylegesen megállna az egész egészségügy ott ahol van és ennyi. Aki épp dolgozik, abbahagyná, átöltözne, elmenne. Aki épp nem dolgozik, az nem menne be másnap.


Szerintem azonnal kapnának egy normális béremelést. A BKV-sokkal is megegyeztek ezek után, hogy valóban nem volt több napig semmi.


És persze remélném, hogy a politikusok, vagy családtagjaik szorulnának sűrgős orvosi segítségre.



2015. máj. 8. 19:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer felmondtam egy munkahelyen. Az igazgató magához hivatott és azt mondta megemeli a fizetésem öt ezer forinttal. Mondom anyádét emeld meg. Legalább a dupláját kéne ennek kifizetni, ahhoz hogy bárki itt maradjon.
2015. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 szántóvető ***** válasza:
remélem elindul egy általános sztrájk-hullám az összes szakszervezettel.nem az utcán kell divattüntetéseket csinálni mert az nem ér semmit.magas árak,alacsony bérek a jellemzőek még mindig.itt vannak cikkek jócskán: [link]
2015. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A Fidesz átírta a sztrájk törvényt is, nincs mód törvényesen sztrájkra.

Legalább duplájára kellene emelni a béreket. De a politikusokat nem érdekli, mert ők magánorvoshoz, magán kórházakban kezeltetik magukat, vagy a Kútvölgyiben, ahol jó az ellátás.

2015. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

"A Fidesz átírta a sztrájk törvényt is, nincs mód törvényesen sztrájkra. "


Sztrájk esetén ki a fenét érdekli, hogy még törvényes is legyen? Ilyen szinten a fidesz adott egy pofont a kakinak.

2015. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Én ápolónő vagyok, soha nem sztrájkolnék. A fekete ruhával sem értettem egyet, nagyon rossz üzenete van betegek, hozzátartozók számára...

nem gazdagszom meg a fizetésemből, annyit osztok be, amennyi van. De nem fogom senkinek azt mondani, hogy most nincs tiszta lepedő, mert sztrájkolok.

2015. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

"Én ápolónő vagyok, soha nem sztrájkolnék. "


Te tudod. De akkor ne csodálkozz ha kiszúrják a szemed százezer forinttal.

2015. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bécsben is keveslik az orvosok a 3000 ezres rezidensi és a 6000 ezres bruttó fizetést. (1500 nettó és 3000 nettó)

Sehol sem számít annak az elugró fizetésű foglalkozásnak.


Amíg a BKVnál csak nem jön a busz addig az eüben jó meghal valaki ha nem megy be az orvos...

2015. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
14%

Kedves 19:39!


Köszönöm.

2015. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
kedves 6, nem csodálkozom. Sose voltunk anyagilag megbecsülve. Tudod mit, azon az áron, hogy cserébe kevesebb jut az ellátásra, ne is legyünk. Nem kapok kenyeret a hálás köszönömért a boltban, de nem érdekel. Nekem elég lenne, ha nem engem gyűlölne a beteg a várakozásért...
2015. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
én egyszer megbetegedtem és 4 év volt mire kiderült mi bajom közbe 32 orvosnál jártam, mindegyik pökhendi volt, egoista és nagyképű az utolsó kivételével mindegyik félre gyógyszerezett és amikor nem tudta pontosan mi bajom, nem volt hajlandó beismerni, hogy nem tudja, helyette hülyeségeket hitettek el velem, és gyógyszerekkel mérgeztek... A megbecsülés nem magától jön, azt ki kéne érdemelni, én nekem nem az a tapasztalatom a magyar orvosokról hogy ezt annyira nagyon megérdemelnék. Legtöbb csak tiszteletet követel, de nincs mire.. Ha én végezném úgy a munkámat ahogy ők végzik, én egy forintot nem kapnék érte.. -.-
2015. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!