Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma volt az RTL híradóban,...

Ma volt az RTL híradóban, hogy megemelik a magyar ápolók és orvosok fizetését.10-20 ezer forinttal. Ezt is annak következményeként, hogy fekete ruhában tüntettek. De ezt keveslik. Joggal. Miért nem terveznek sztrájkot?

Figyelt kérdés

Úgy értem teljes sztrájkot. Mint pár éve a BKV sztrájk. Hogy lehetett gyalogolni, akinek nem volt autója, biciklije. Nem volt semmi.


Ápolóknak 10 ezer forintos béremelés, meg orvosoknak 20 ezer forintos béremelés az semmi. Ezt keveselték is.


Azért vonultak fekete ruhában, hogy felhívják a figyelmet a gyászos anyagi helyzetükre. Mi ez a szaros 10-20 ezer ft? Emiatt nem fognak kevesebben külföldre menni. Sőt inkább többen, mert ez már megalázó.


De miért nem sztrájkolnak? Nem értem. Ténylegesen megállna az egész egészségügy ott ahol van és ennyi. Aki épp dolgozik, abbahagyná, átöltözne, elmenne. Aki épp nem dolgozik, az nem menne be másnap.


Szerintem azonnal kapnának egy normális béremelést. A BKV-sokkal is megegyeztek ezek után, hogy valóban nem volt több napig semmi.


És persze remélném, hogy a politikusok, vagy családtagjaik szorulnának sűrgős orvosi segítségre.



2015. máj. 8. 19:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bruttó az a 10-20 ezer. Szóval lejön még belőle 30%..
2015. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hülye vagy?! A szemét vezetők hagynának minket egyszerű embereket megdögleni, nem adnának magas béremelést.


És különben is, nem hagyhatják ott az ápolók a betegeket. Hagyják meghalni az ellátásra szoruló embereket, mondván "sztrájkolunk, majd ha béremelést kapunk meggyógyítunk"? Ezt nem tehetik, ezért kell más, ilyen módszerekhez folyamodni.

2015. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
ja a vezetők gonoszak és direkt kib×sznak az állami alkalmazottaknak... ezt te se hiszed el
2015. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"A megbecsülés nem magától jön, azt ki kéne érdemelni, én nekem nem az a tapasztalatom a magyar orvosokról hogy ezt annyira nagyon megérdemelnék. Legtöbb csak tiszteletet követel, de nincs mire.. Ha én végezném úgy a munkámat ahogy ők végzik, én egy forintot nem kapnék érte.. -.-"


Ez így korrekt. Én ezeket a henteseket már rég kihajtottam volna az országból, aztán ha már lemérgezték fél Európát kijjebb tolnám az államhatárokat. :)

2015. máj. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Annyit ér, mint mókuspisi az erdőtűzben. Persze ezt a kormány is tudja nagyon jól. Ők direkt azon dolgoznak, hogy minél több orvos vándoroljon ki, és omoljon össze az egészségügy, mert a főnökeik azt akarják, hogy minél hamarabb elfogyjon a magyar.
2015. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem egy ápolónőt ismerek többségük 120-150 ezer között keres helytől függően. Emellett még ott vannak a hálapénzek (akinek nem inge..) is. Èn abszolùt megértem, hogy nincsenek megelégedve a bérezéssel de ez a feketében sztrájkolás azért kicsit sok.. Talán a fekvőbeteg ellátás is ezért ilyen silány?
2015. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Én ápolónő vagyok, soha nem sztrájkolnék. A fekete ruhával sem értettem egyet, nagyon rossz üzenete van betegek, hozzátartozók számára... "

Gratulálok, a hozzád hasonlók miatt nem változik semmi. Gyáva, széthúzó, ostoba nép a magyar, ezért tart ott az ország, ahol. A fekete ruhával pedig nincs semmi baj. Néhány országban eleve olyan színű a munkaruha, mivel nem koszolódik úgy. Legalábbis nem látszik annyira. Mennyivel ízlésesebb egy sz*ros, véres, lehányt fehér ruha? Én betegként inkább ettől lennék rosszul.

2015. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nem egy ápolónőt ismerek többségük 120-150 ezer között keres helytől függően. Emellett még ott vannak a hálapénzek (akinek nem inge..) is."

Én sem egy ápolót ismerek. Több, mint 40-et. Max fizetés a 120, az is több évtized után vagy ha diplomás. Hálapénz pedig inkább az orvosnak jár. Néhányuknak akartak adni a betegek, de nem fogadták el.

2015. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!