Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tíz éve még jobb hely volt...

Tíz éve még jobb hely volt magyarország?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 03:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2000 előtt meg még jobban az volt.már a 80-as évek is gyötrelmes volt.
2015. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egy kicsit talán kevésbé volt pofátlan a közélet.


Életszínvonal akkoriban volt a csúcson, most kezdünk elérni a 2000-es évek elejének szintjére.


Meg ugye én is 10 évvel fiatalabb voltam, még több lehhetőség volt előttem, és kb. 20 kg-gal könnyebb voltam :D

2015. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ja. De már akkor is tudtuk, hogy meg fogjuk fizetni az árát.

(Legalábbis azok, akik tudtak számolni.)

2015. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Számomra biztosan jobb hely volt. Akkor végeztem sulival. Új melóm lett ahol a mostani 1,5 szeresét kerestem kevesebb munkával. Voltak terveim, lehetőségeim.

Aztán jött a válság és kipukkant az életem.

Azóta nagyjából helyreállt a helyzet de sokkal kevesebb lehetőségem van; kisebb a mozgásterem és nem olyan jó a melóm sem (de legalább van).

2015. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Akkor még hülyének nézték azt, aki szerint egy szélsőséges párt képes lenne bejutni a parlamentbe. Most pedig, nem elég, hogy bejutottak, Tapolca az ő kezükön van. :( Mi lesz itt 2018-ban, te jó ég.
2015. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9%

Annyira nem. Csak érdekességképpen bemásolok ide ebből a topikból egy 2009-es kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__167..


Attól mert a mostani kormány rossz, ne higgyük hogy az elődje jobb volt. Lehet, hogy ez kicsit off topic, de sokan beleesnek ebbe a csapdába, hogy biztos előtte jó volt. 2005-ben hitelekből finanszíroztuk a növekedést, de már akkor is burjánzott a korrupció, csak az emberek hajlamosak felejteni. Aztán persze a hiteleket előbb-utóbb vissza kell fizetni. Már 2005-ben is csak illúzió volt a növekedés, és ez 2006-ban a választások után ki is derült, amikor is az akkori kormány megszorításokba kezdett. Lehet, hogy az átlagembernek jobb volt, de még is csak eljött az idő, amikor ez a fajta növekedés nem volt már fenn tartható, aztán megszorítás megszorítás hátán, tömeges elszegényedés... A rendszerváltás utáni kormányok legnagyobb bűne, hogy nem tudták úgy növekedő pályára állítani az országot, hogy a növekedést tényleg valami értékteremtő tevékenységből, és ne hitelből finanszírozzuk. Ennek hosszútávon meg is lett az eredménye sajnos.

2015. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2015. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

,,Igen. Akkor még hülyének nézték azt, aki szerint egy szélsőséges párt képes lenne bejutni a parlamentbe. Most pedig, nem elég, hogy bejutottak, Tapolca az ő kezükön van. :( Mi lesz itt 2018-ban, te jó ég."


Kedves Liberális rettegő!

A helyedben nem attól félnék mi lesz 2018-ig , hanem hogy mi lesz azután. Rettegj csak tőlünk!

2015. máj. 11. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!