Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok miért hiszik azt...

Liberálisok miért hiszik azt hogy a rasszisták azért rasszisták mert valakinek más a bőrszíne?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
A rasszizmus a félelemből fakad, amit nem ismerünk, attól félünk, ennyi. A rasszizmusnak nincs köze a bőrszínhez, a vidéki ember fenntartásokkal kezeli a pesti bunkót, a pesti meg lenézi a falusi parasztot, ez még csak előítélet, de innen indul ki a rasszizmus is. A rasszizmus is pont ugyanezen alapszik, ő más, máshol élt, más szokások szerint, akkor félünk tőle.
2015. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert ha mondjuk utálod a négereket, mert viselkedés terén rossz tapasztalatod van velük, és szembejön egy néger, te kapásból idegenkedni fogsz tőle, pedig még semmit nem láttál belőle, csak a bőrszínét.

Az egy más kérdés, hogy ez nem rasszizmus, hanem általánosítás. A rasszizmus olyan ideológia vagy világnézet, ami az embereket genetikai csoportok alapján alacsonyabb- vagy magasabbrendűnek tekinti.

2015. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
en liberalis vagyok de nem ertem a kerdest.
2015. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Mert világbajnok szajkaratés a 99%-uk és fogalmuk sincs, hogy mi zajlik a való világban.

A Hős utcában már másfél millióért kapni lakást, mégse nagyon látom, hogy a liberálisok ott vásárolnának.

Pedig közel a Metro 2, az Aréna Pláza, a Népliget, a Tesco, a Penny, a Stadionok, a belváros egy nagyobb ugrás. és még rasszisták sincsenek.

Ki érti ezt??? :)

2015. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A rasszizmus a rasszok közti különbségeken alapul és ennek nyilvánvaló külső jegyei is vannak, hogy ki melyik rasszba tartozik, ami alapján a rasszista be tudja azonosítani. Természetesen az etnikumok, más rasszú népcsoportok nem csak külsejükben térnek el, hanem viselkedésükben, kultúrájukban is, mely olykor ellenszenvet vált ki más csoportokban. A liberalizmus viszont a tolerancia pártján áll, mely szerint minden ember, nép, kultúra teljesen egyenlő és boldogan együtt tudnak élni.

Az ellenszenv, utálat egyébként kialakulhat a saját rasszba tartozó csoportokkal szemben is (pl. zsidók, oroszok, szlovákok, románok, magyarok, németek, szerbek utálata vagy éppen Burundiban a hutu-tuszi szembenállás), de ez nem rasszizmus.

Viszont ha valaki például az aboriginokkal, szanokkal, bantu népcsoportokkal, afroamerikaiakkal, romákkal, pakisztániakkal, bengáliakkal, kínaiakkal ellenszenves, távolságtartó vagy akár gyűlölködő is, arra könnyebben rámondják, hogy rasszista, mivel ott az eltéréseknek külső jegyei is vannak, más rasszba tartoznak.

2015. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

"Mert világbajnok szajkaratés a 99%-uk és fogalmuk sincs, hogy mi zajlik a való világban.

A Hős utcában már másfél millióért kapni lakást, mégse nagyon látom, hogy a liberálisok ott vásárolnának."


Liberális vagyok és laktam a VIII. kerületben eleget ahhoz, hogy tudjam, a helyi magyarság is pontosan ugyanazokkal a szociokulturális jegyekkel rendelkezik, mint amit ti kizárólag a romákra próbáltok meg ráhúzni.


De amúgy nyilván a Bagázs és a Kontúr egyesület is szájkaratés, mi? Azt megkérdezhetem, te speciel hol élsz?

2015. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 tetro ***** válasza:
59%

13.52

én azt nem értem, hogy te honnan tudod ránézésre az ott lakókról, hogy ki liberális és ki nem. légyszi írd már le, hogy néz ki egy liberális.

2015. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Jaj hát szinte gondoltam, hogy te ott laktál évekig és azt is sikerült megállapítanod, hogy a magyarok bezzeg:D

Meg a Kontúr, ők aztán tudják, hogy mitől döglik a légy.

Egyébként szendrői vagyok és a halandzsa, amit összehordtál még ha igaz is(bár kétlem), sokat nem változtat, ugyanis 99%-ot írtam.

2015. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Hogy néz ki egy liberális?

Nem olyan nehéz belőni.

Először is nem cigány, mert itt az oldalon állandóan hangoztatják, hogy ők nem cigányok, nem azért védik őket, mert onnan származnak.

Innentől kezdve meg nincs miről beszélni, mert voltam már a Hős utcában, fehér embert nem nagyon látsz, de máshol se, ahol cigányok laknak.

De ha szerinted ez nem így van mutass nekem olyan cigánytelepet, ahová tömegesen költöztek liberálisok vagy olyat, ahová szeretnének költözni a liberális ismerőseid.

2015. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 ConnectCare ***** válasza:
65%

Nem értem azt a logikát, hogy ha valaki nem gondolja, hogy lennének a cigánysághoz általánosan köthető negatív tulajdonságok, annak nyomortelepre kellene költöznie.


Én Miskolcon 5 perc sétára lakom azoktól a számozott utcáktól, amiktől pár hónapja zengett a sajtó. Valóban nem jártam arra vagy 10 éve és nem költöznék oda, ha nem muszáj. De ettől nem gondolom, hogy minden cigány feltétlenül problémás, hanem úgy gondolom, hogy vannak problémás emberek, színtől függetlenül és vannak olyan csoportok, amiknél szükségszerűen alakul ki magasabb bűnözés és nyomor azért, amilyen szerepet a társadalomban hagyunk nekik elfoglalni.


Ha nem adok perspektívát a cigányoknak, a cigánygyereknek nincs miért tanulnia, akkor nem keres majd pénzt, a környezete lezüllik, magasabb lesz a bűnözés stb.. De nem azért, mert genetikailag kódoltan problémásabb lenne, hanem mert ha valakit kiszorítok a társadalomból, azzal ez lesz. Ezért van hasonlóság a mi cigányságunk és az amerikai feketék között is.

2015. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!