Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a jobbikos...

Mi a véleményed a jobbikos polgármester irányította Devecserről?

Figyelt kérdés

Na a kérdésem bővebben az lenne, hogy van-e valaki helyi lakos, odavalósi vagy bárki más aki korrekt infóval rendelkezik arról, hogy milyen lett Devecser azóta, hogy Jobbikos lett a polgármester? Történt valami pozitív változás a falu életében?

Arra is kíváncsi lennék, hogy a lakosok, hogy viszonyulnak a polgármesterhez? Mert ha jól tudom Devecserben nagyon sok a roma származású ember él mégis jobbikos lett a falu.



2015. máj. 15. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ott már lehet, hogy árokba lövöldözték tömegesen a kisebbségeket a lakosság szeme előtt egy jobbikos ünnepségen, így a többiek nem mernek nyilatkozni.
2015. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
4000fő lakik ott, kétlem, hogy bármelyik látogatná a gyakorikérdések, politika kategóriáját
2015. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát sose lehet tudni, hátha idetalál valaki aki ott lakik vagy valamelyik közeli településen városban és van róla infója.
2015. máj. 16. 11:37
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Pont Devecseri vagyok. Amúgy nem szoktam ezt a kategóriát látogatni, tényleg véletlenül tévedtem ide :D


Devecserben elkezdődött valami. A mostani polgármester több dolgot tett eddig, mint az előző 8 év alatt. Persze sok mindenre nincs pénz, de a kis dolgokkal is foglalkoznak, amit a polgármester mindig meg is oszt a facebook oldalán és az újságban is. Tudunk mindenről ami történik.

És tényleg mindent közöl. Azt is ugyanúgy megosztja, hogy rendbehoztak egy patkát a főúton, mint azt, hogy napelemes rendszerre nyertek pénzt, aminek felszerelése már zajlik 3 épületre. (óvoda, iskola, műv.ház)


Pozitív még, hogy próbálják a városba csalni a vállalkozókat (nagyon kedvező feltételekkel). A Hajtómű kft. mostanában írta alá a szerződést az új telephelyre, lassan elkezdődik az építkezés...a cég 120 új munkahelyet tud biztosítani majd.


Nyáron elkezdődnek az útfelújítások is.

Nemrég papírgyűjtést szerveztek az általános iskolának

De sorolhatnám még a dolgokat, sokminden van.


Amúgy a kisebbség mostanában nem mozgolódik annyira, ami külön pozitív :D

Tartottak nemrég köztisztasági bejárást (nem tudom mi volt pontosan a neve). A cél az volt, hogy a (főleg) roma családokat "kényszerítsék" a portájuk rendben tartására (hiszen ált. ott van gond). Akinél problémát találtak felszólították a rendbetételre, de amúgy segítséget is adtak. Volt olyan cigány család, aki arra hivatkozott, hogy azért szemetes az udvara, mert nem viszik el tőle a kukát. Azt persze nem tudta, hogy szerződésben kell lenni a szemétszállítókkal.


Szóval Devecser határozottan épül, szépül, minden hétre jut egy pozitív hír :)

2015. máj. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ, főleg arra voltam kíváncsi, hogy a romák, hogy jönnek ki Ferenczivel.

Mert ugye a médiában azért szokott hír lenni arról, hogy a cigányok féltik az életüket a fasisztának titulált jobbiktól de akkor ez Devecserben nem igaz? Nincs meg efféle rettegés és ellenszenv?

2015. máj. 16. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Rettegés nem hiszem, hogy lenne, hiszen nincs erőszakos fellépés ellenük. Mondjuk többször látok "járőröző" rendőröket, de ennyi. Nem hallottam olyat, hogy bárkit bántottak volna.


Ellenszenv lehet hogy van, hiszen mindig húzzák a szájukat, ha be akarják őket szabályozni. Írtam a köztisztasági bejárásról. Azt találták ki, hogy akinek köztisztasági vagy közrenddel kapcsolatos kihágása van/lesz vagy az elmúlt 1 évben volt (vagy tartozik a városnak), az nem kap tűzifa segélyt. Azért ez nagy ösztönző erő annak érdekében, hogy nyugton maradjanak.


Amit én tapasztalok, az az, hogy nyugodt a város. Sőt a hírekből az derül ki, hogy sokat nőtt a közbiztonság.

Hétvégén meg aztán tényleg síri csend van, mert mindenki kivonul a lomis piacra. Ilyenkor csak fehéreket látni az utcákon :D

2015. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Persze ezek a korlátozások mindenkire vonatkoznak, nem csak a romákra.
2015. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És tényleg mi a helyzet a lomis piaccal? Ahogy láttam hihetetlen nagyra nőt azóta mióta először kinyitottak a katonaság volt telepén. Abból a piacból van pénze a falunak amúgy?
2015. máj. 16. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az árusok fizetnek a piac vezetőjének bérleti díjat, ő meg fizet az önkormányzatnak, viszont fogalmam sincs, hogy mennyit.


Mostanra nagyon kinőtte magát a piac.

Kell parkolójegyet venni, de van wc, büfé is.

Van, hogy szombat reggel kocsisor áll a kapu előtt, mert lassú a beléptetés.

Az árusok meg úgy néz ki egyre csak többen lesznek.

2015. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!