Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy felhajtás az...

Mi ez a nagy felhajtás az ózdi közmunkáskamerázás körül?

Figyelt kérdés
Én egyetemista vagyok, az egyetemen ahol járok több tanteremben is megfigyeltem (valamint folyosón is) hogy van kamera (ahol nem ott nem nincs, hanem nem figyeltem van-e). És nem zavar. Egy valamire való irodaház is be van kamerázva. Ők is "megfigyelik a munkásaikat", de amiatt senki nem hőbörög. Emiatt miért?
2015. máj. 17. 09:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Ami azt illeti a munkatársak megfigyelése is komoly jogi és személyiségi jogokat sért! Van aki odáig megy, hogy a közintézmények bekamerázása egy lépés az orwelli világ felé.

Az ózdi helyzet azért jóval problémásabb még ennél is, mert ott megőrzik a felvételeket! Tehát nem pusztán megfigyelésre használják, ami önmagában is már zűrös-de ebbe most kár belemenni- hanem később zsarolható is lesz vele valaki.

Ráadásul itt nem lehet azt mondani, hogy "majd keres egy másik munkát" ha nem tetszik neki. Tehát a kiszolgáltatottságukat is elég durván kihasználják.


Innen már tényleg csak egy ugrás, hogy mindenki be legyen kamerázva. Valahol szórakoztató, hogy egyesek még a "bechipezéstől" félnek, miközben a probléma már rég túllépett azon, hogy tudják merre vagy...

2015. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"És nem zavar."


De van, akit igen.

2015. máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon helyes, kamerázzák be csak a suttyókat.
2015. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Felháborítónak tartom az eljárást!Minek nézik a szegény embereket?Bűnözőnek?Minek megalázni őket?

A polgármester úr mit szólna ha az Ő munkáját is megfigyelnék kamerákkal?

2015. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Egy kis szelet a jövő Magyarországából, amikor a Jobbik lesz majd kormányon.
2015. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Csak azért zavar sokmindenkit, mert ezt a Jobbik vezette be.

A munkahelyek, utcák, szórakozóhelyek, közekedési járművek is be vannak kamerázva,de érdekes módon ez meg nem zavar senkit...

Szóval azért kell a nagy felhajtás, hogy tudjanak már valamivel belekötni a Jobbikba.

2015. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

,,Ami azt illeti a munkatársak megfigyelése is komoly jogi és személyiségi jogokat sért!"


Hát akkor ezt a jogot elég sokan megsértik rajta kívül is.


,,Arról nem mi tehetünk, hogy akkora birka vagy, hogy nem zavar, ha megfigyelnek mások."


Megnézném hány olyan diákot láttál már aki emiatt nyafogni ment a rektorhoz... Egyszerűen tudom hogy engem abba a kamerába senki nem figyel, mivel csak egy járókelő vagyok benne a napi 2000-ből, nem csinálok feltűnő dolgot, észre se vesz aki nézi azt a kamerát.


,,Minek nézik a szegény embereket?Bűnözőnek?"


nem ok nélkül.


,,A polgármester úr mit szólna ha az Ő munkáját is megfigyelnék kamerákkal?"


Szerintem az ő irodája is be van kamerázva. Ha az apám 20fős cégének irodája be van, akkor az ózdi polgármester biztos.


,,Aztán bezárnám egy ketrecbe és megszurkálnám egy kihegyezett karóval mondjuk pusztán azért, mert nem tetszik a ripacs feje, de ráfognám, hogy nem dolgozott olyan keményen, ahogy elvárom tőle.

Kíváncsi vagyok, hogy mit szólna hozzá."


A kamerázás nem erre van, hanem hogy a közmunkások ne késeljék meg a munkakoordinátorokat.

2015. máj. 17. 10:35
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Nálad is komoly problémák vannak, "kedves" kérdező.

Ha így gondolkodsz, akkor ajánlom neked Észak-Koreát, ott nagyon jól éreznéd magadat. Ott is mindenki megfigyel mindenki mást és még meg is büntetik, aki nem tetszik nekik. És elég sok ember nem tetszik a másiknak.

2015. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Hát "kedves" kérdező te elég debil vagy, de azért ne haragudj meg, csak az igazat mondom!
2015. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Londonban is be van kamerázva a belvárosban minden utcasarok.

Ellentétben észak koreában nem ez a jellemző , hanem az hogy ha kim jong un beszéde közben elalszol, akkor kivégeznek.

Egészen más kategóriák ezek.

2015. máj. 17. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!