Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Téged mivel szopatott be a...

Téged mivel szopatott be a vasárnapi zárvatartás eddig?

Figyelt kérdés

Milyen kellemetlenségeid vannak/voltak miatta?


Nálunk a hétfői friss kenyér (munkába, iskolába, reggelire) kérdés nem igazán megoldott az újítások ellenére sem (ugye pár hét alatt rájöttek, hogy a dolgozó emberek rohadtul nem tudnak hol kaját venni hétfőre helyette két napos kenyeret kell vinniük a remek újítás miatt), mivel akkor is kevesebben nyitnak ki, rövidebb időre, a családtag szabály miatt, így általában felesleges is kenyérért menni vasárnap, mert úgy sincs. Előtte mindig volt. Esetleg, ha átautózok a városon valami eldugottabb boltba, akkor tudok venni egy rohadt kenyret, ha még ott van, de ez vicc.


A másik ami sokkal kellemetlenebb volt, az az volt, mikor ellopták szombaton este a telefonomat, letiltatni le tudtam mondjuk, viszont mivel vasárnap minden zárva, ezért nem tudtam új kártyát stb. intézni magamnak, de hétfőn hajnalban meg meg már mentem külföldre, telefon nélkül. Elég ideges voltam. Azelőtt ugye a bevásárló központok nyitva voltak, vagy a plázák ahol volt üzlete a szolgáltatómnak és mindent tudtam volna intézni.


Másik, hogy a folyamatos ingázás stb. miatt alig van idő otthon lenni, így pl. a hétvégi kerti munkákra, barkácsolásra egyértelmű, hogy hétköznap nem tudunk vásárolni, helyette szombatra kell hagyni az egészet, (mint mások is így óriási a tömeg) és ha valaminek csak vasárnap kezdenék neki, akkor ha esetleg egy-egy dolog hiányzik, akkor ülhetek a seggemen és malmozhatok, mert jövő hétvégéig nem tudom pótolni, ugyanis semmi nincs nyitva.


Mondjuk én általában hülyeségnek tartom, mert igaz, hogy nyugat-európában is van ilyen, de igazából ott, ahol így van, így alakult alapból, nem az volt, hogy 10-15-20 (országrésztől függ) éve beállt az ország lakossága arra, hogy mindennap lehet vásárolni, majd egy tolvonással felforgatták az emberek életét.


2015. máj. 17. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mindjart Orban a MOL-lal kozosen felepiti a benzinkutak melletti bevasarlozkopontokat amik vasarnap is nyitva lesznek es akkor visszaall a rend. Had follyon a sok penz az allamkasszaba, mert mar tobb adot kivetni nem mernek rank mert felrobbanna a gepezet.
2015. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Így jó!
2015. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én egy héten, kb 2 alkalommal megyek bevásárolni, szóval nem nagyon zavar, ellenben hatalmas társadalmi visszaesésnek látom, hogy az állam korlátozza bizonyos javak beszerzését bizonyos időkben, ugyanis vannak azok a bizony "derült égből villám" helyzetek, amikor hirtelen kell valami, ami nélkülözhetetlen, az ilyen véletlenek meg nem csak a hét első 6 napján történnek, bizony vasárnap is be tud ütni a szar, velem is előfordulhat, hogy vasárnap kell valami, amit simán be tudnék szerezni egy bevásárlóközpontban, de hát így jártam, a "családok érdekében" szívom meg, arról nem is beszélve, hogy rengeteg embertől vesznek el 4 napi fizetést, ami egy átlag hipermarket dolgozónál olyan 18-20 ropi, egyes háztatások pedig ennyit nem tudnak nélkülözni, persze a kormány ígérgeti, hogy a havi négyszer 6 napi bér majd visszahozza ezt, eddig nem sokat láttak ebből az emberek, mellesleg, ha a kormány annyira törődne a családok jólétével, akkor egyéb szociális intézkedésekkel javítana a helyzetükön, de ez a "vasárnap legyen együtt a család" nonszensz nem segít senkit, egy diszfunkcionális családot nem ez fog megmenteni, egy stabil család pedig megvolt a vasárnapi nyitva tartás mellett is.
2015. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Én hétfő-szombat dolgozok, csak vasárnap tudok nagybevásárolni. Most Ausztriába járok át vasárnaponként, pluszköltség de nem tudok mit csinálni.
2015. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a Balatonra leszek kíváncsi, amúgy is haldoklik a déli part.
2015. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem semmivel, áttettem a pizzanapot szombatról vasárnapra, és kész. De én támogatnám a megszüntetését
2015. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem perpillanat nem befolyásol, mert falunk lakom, ahol hetente 3x van csak nyitva a bolt, reggel 7-től 12-ig. A nagy bevásárlás meg eddig is munka után, délutánonként volt megtartva.


Az viszont tény, hogy amíg városban laktam, addig rendszeresen mentem vasárnaponként is az Árkádba, vagy más bevásárlóközpontba.


Reggeli kajavásárlást sem befolyásolja, mert 8-ra járok dolgozni, úgyhogy előtte nyugodtan tudok vásárolni.

2015. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Eddig semmiben. De tesóm kevesebbet keres így, ő egy boltban eladó.
2015. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem szívatott meg, de azért többet kell sakkozni. Van a közelünkben egy kisebb bolt, az nyitva vasárnap is, kicsit ugyan drágább, de van minden.


Egyébként nyugaton is sok helyütt nyitva vannak a boltok vasárnap, pl. Svédországban.

2015. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem annyira durva a helyzetem mint a kérdezőé, de engem is bosszant.


Mivel diák vagyok, így nincs családom, de ha lenne, akkor sem hiszem hogy egy vasárnapi bevásárlás miatt ne tudjunk mást csinálni egész nap... Illetve szerintem sok diáktársam (akinek szintén nincs még családja) boldogan vállalna munkát vasárnap pénztárosnak.


Engem annyiban zavar, hogy hétfőtől szombatig 0 szabadidőm van, így vasárnapra illetve hétfő reggelre nem tudok akkor bevásárolni amikor alkalmas lenne...

2015. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!