Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az országban mekkora lehet a...

Az országban mekkora lehet a becsületes ember-bűnöző aránya?

Figyelt kérdés

Tehát vannak a tisztességes, becsületes emberek és azok akik már ártottak valakinek, loptak, csaltak, öltek, balesetet okoztak szándékosan, stb. A lopásnál 10 ezer Ft feletti értékben gondolkodom és nem számolnám bele a BKV bliccelést vagy a munkahelyről hazahordott tollakat pl.

Én az arányt most 90:10 -re tippelném a becsületesek javára.


2015. máj. 19. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked a bliccelés, a munakhelyreöl hazahordott cuccok, meg a hasonló csalások nem számítanak, akkor lehet, hogy 60% is lehet, de ettöl függetlenül ezek is büntettek és ezekkel együtt szerintem nincs 10%, aki becsületes.
2015. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet az adóelkerüléssel? Mindenkinek van háza vagy lakása, mindenki lakik valahol. Létezik vajon egyetlen olyan személy is, aki mondjuk lakást felújít, villanyt, vízvezetéket szereltet és minden ilyen munka esetén számlát kér a mestertől? Mert legfeljebb a Szomszédok c. sorozatból ismer Vágási Feri lehet ilyen lúzer, de ő nem valós személy.
2015. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, kellene egy határt húzni, hogy honnan számít valaki bűnözőnek. Mert ha egy vidéki fodrász nem ad számlát, mert amúgyis az éhhalál szélén lebeg, az nem akkora bűn, mint amikor cégek milliárdos üzletekkel csalnak. Én meg mondjuk még sosem gondoltam arra, hogy nekem kéne a számlát/blokkot kérnem ha vásárolok, ha nem adnak, hát nem adnak, de hogy azzal is bűnöznék, hogy nem kérek? Meg sem fordult a fejemben.
2015. máj. 19. 13:28
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha adózás szempontjából nézzük, akkor szerintem 95% bűnöző.
2015. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért nem lehet 95%, mert az alkalmazottak nem nagyon tudnak így csalni. Nálunk a családban mindenki alkalmazottként vagy közalkalmazottként dolgozik, nálunk semmiféle adócsalás nem lehetséges. Sőt a nyugdíjasok sem valószínű hogy csalnának bármivel.
2015. máj. 19. 14:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezért említettem az adózást. Ekkora elvonás, ami van, szinte generálja a csalást. Elkoptak a féktárcsák a kocsimon. Megyek a márkaszervizbe, árajánlatot kérek, mindjárt megugrott a vérnyomásom, csak egy tengelyre százezer forint + 27 % áfa, értsd 27 ezer forint a - gyakorlatilag - semmiért. Maszek ismerős szerelő okosban, 70 ezerért tokkal - vonóval mind a négy tárcsa + betétek + munkadíj. Most tekintsünk el attól, hogy a márkaszerviz amúgy is drágább, de ha csak az áfát nézem, már egy rakat pénzt megspóroltam. És egy percig nem tartom magam emiatt becstelennek.
2015. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
inkább az ország bűnöző adózás szempontjából nem mi,és ha neked az bűn,hogy valaki nem orbán seggét akarja még hízlalni az adóval akkor gratulálok
2015. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bűnöző kb. a vállalkozók több mint fele ! Sok Nav-os adóellenőr ! Rengeteg vizsgabiztos az autóvezető vizsgánál, rengeteg autóvezető oktató. Az egész autóvezető képzés hemzseg a korrupciótól ! Rengeteg színész, színházi rendező, autószerelő,műszaki vizsgabiztos és természetes a politikusok is !
2017. nov. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
BKV és SZKT ellenőrök stb. Dakört kft is korrupt Szegeden !!!
2017. nov. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Parkolóőrök minden városban !
2017. nov. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!