Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon leginkább...

Magyarországon leginkább nagyarányú kiadás és adócsökkentésre lenne szükség állami téren?

Figyelt kérdés
Ha több pénz maradna a lakosságnál, akkor felpörögne a gazdaság.
2015. máj. 27. 07:27
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

#40


A többkulcsos Szja csökkentette a társadalmi különbségeket, de mivel ilyen semmitérő formában volt bevezetve nem volt olyan erős a hatása, de mérhető a különbség.


"Avagy az a cél, hogy a jelenlegi kizsákmányoló kapitalista rendszert magasztosítsuk fel még jobban??"


Ezt ki állította? Amúgy ilyen megállapítások populisták.

2015. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
83%
Tehát a kapitalizmus és a társadalmi különbségek rosszak, de a progresszív adózás (ami pont a kapitalizmust szelídíti és csökkenti a társadalmi különbségeket) szintén rossz? Most akkor hogy is van ez, kérem?
2015. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
56%
42-es! Az USA-ban az 1950-60-as években a progresszív adókulcs legfelső határa 90 % volt! Na az valóban szelídítette a kapitalizmust, és ennek ellenére is a felső tízezer mégis jól élt, és nem panaszkodott! Szerinted itt ugyanezt be lehetne vezetni????? Mert ez lenne a megoldás valójában! Ha az USA-ban működött, akkor itt is működnie kellene! Vagy ez már kiakasztana? Hogy is van ez? Progresszív, de mennyire? Nagyon, vagy csak kicsit?? Ugyanmár!
2015. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
USA-ban ez az adójóváírás intézményével működött. Senki sem fizette be a jövedelme 90%-át, elszámolták a költségeiket. Azt, hogy Magyarországon konkrétan milyen kulcsokat kéne bevezetni, nem az én tisztem eldönteni, meghagyom a szakértőknek. Tedd ezt te is, láthatólag nem sok lövésed van a dologhoz.
2015. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

#43


Forintra átszámolva 700 Milliós jövedelem felett.

Ha nálunk 26 kulcsos szja lenne arányaiban úgy, akkor majdhogynem minden más adót ki lehetne vezetni.


Amúgy nem szabad kiragadni kontextusából az esetet, mivel a világháborús adósságok miatt kellett nekik a pénz.

2015. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
51%
44-es! "Magyarországon konkrétan milyen kulcsokat kéne bevezetni, nem az én tisztem eldönteni, meghagyom a szakértőknek." Akkor láthatólag neked sincs lövésed a dologhoz! De azért osztani észt már tudsz! :D
2015. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Én tanultam egyetemi szinten közgazdaságtant, pénzügyet, adózást és számvitelt, tudom, mi hogyan működik. Azt is tudom, hogy a fenti négy területből csak eggyel legalább 5 évet kéne foglalkozni ahhoz, hogy érdemben hozzá tudjak szólni. Attól még, hogy nem gondolom úgy, hogy csak én válthatom meg a világot és a magyar gazdaságot, azt képes vagyok kikövetkeztetni, hogy te biztos nem fogod.
2015. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
56%
47-es! Hát igazad van, én nem fogom megváltani a világot! :) Mindenesetre lehet véleményem róla, márpedig a véleményem az, hogy amit ránk erőszakoltak rendszert, az a végletekig elfuserált és degenerált! Persze vannak, kik ebből élnek, nekik viszont ez a rendszer a csúcsminőség! Kiknek a pap, kinek a papné.
2015. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Nekem is lehet véleményem az aerodinamikáról és a repülőgépek építéséről, csak ha ezt elmondom a mérnököknek, akkor valószínűleg kiröhögnek és elküldenek a szobából, ahogy veled is tették a gazdasági alapismeretekkel rendelkező válaszolók ennél a kérdésnél.
2015. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
56%
49-es! Emlékszel még a 2010-től 2014-ig tartó unortodox gazdaságpolitika leköpködésére, lefikázására? Nos, a leköpködött unortodox gazdaságpolitikával rakta rendbe Magyarország gazdaságát a Fidesz kormány! Ezt ma már az EU is elismeri, és azon filóznak, hogy más országok is követni fogják! De te csak maradj az ortodox gazdaságpolitikánál, ha az jelenti számodra a tutit! :D ebből csak azt akartam kihozni, hogy a gazdaságot lehet működtetni más módszerekkel is, amit ma lefikáznak, holnap mindenki követheti!
2015. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!