Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás időszakában...

A rendszerváltás időszakában miért volt szinte az egész ország liberális?

Figyelt kérdés
Gondolom azért, mert az emberek örültek mint majom a farkának, hogy végre megszabadultunk a kommunizmustól és az oroszoktól.
2015. jún. 4. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Senki sem volt liberális. A magyar ember úgy utálta a liberalizmust mint te a hígfost reggelire.
2015. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Tehát aki nem kommunista, az liberális?
2015. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Az MDF nyert a váalsztáson és az nem liberális párt volt. CSak a következő választásra libbant meg az ország. De az SZDSZnek sem volt sokkal több 20%nál sosem


de aztán már éppen hogy csak bejutott a parlamentbe és úgy volt kormánypárt. Ennyit a liberális Magyarokról

2015. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Nana, a liberalizmus sosem volt népszerű Magyarország modernkori történetében.

Az SZDSZ azért ért el relatíve jó eredményt (20% körül) 1990-ben és 1994-ben, mert ők hangoztatták legerőteljesebben a kommunistaellenességüket. Miután összeálltak az MSZP-vel, a támogatottságuk 2010-ig 5-7% körül ingadozott, tehát maximum ennyi lehetett közülük a magát liberálisnak mondó ember.

2015. jún. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A liberalizmus minden korban kicsit más jelentett. Az irodalomtörténet 20. századi fejezete szinte csak lib. szemléletű alkotókból áll. És Petőfi nem az volt? Dehogynem. És Ady? De még mennyire. Az egész Budapesti kulturvilág a zsidó liberalizmusból táplálkozott. Viszont Petőfi nem volt zsidó. És hogy ma mit jelent, arról jobb nem beszélni. Olyan ez mint a szabadosság és szabatosság közötti fogalmi különbség. Nem csekély. Míg Petőfi nemzeti liberalista volt (Széchenyi is!), addig a maiak hazaárulók, és elvnélküli lilaködös katyvaszt gerjesztenek a liberalizmus égisze alatt. Szóval nem egyszerű. De tény: az előrelépést mindig az adott korban megjelenő liberalista gondolkodás gerjesztette. De ez a mai? Mintha a liberalizmus, amely jó értelemben hasznos is lehet, megzabálná saját magát. Igen, mert anarchiát generál.
2016. okt. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja, és a Fidesz is a liberalizmus zászlaja alól bújt elő. Csak közben kicsit igazított magán középre, és konzervatív irányba (Isten, Haza, Család fogalmát próbálják újraértelmezni!) A helyét ott találta meg a nemzeti kersztény polgáriság színeiben. Testvére, az Szdsz és utódpártja igyekezett az maradni, aminek indult, csak eltorzult, arcát vesztette. Bp-en kívül nem tud lényeges bázist maga köré szervezni. Nem véletlen. Úgyhogy a a kérdésre adott válaszom egyértelműen nem, csak a látszata az.Mert akkor nagyszabású változás kellett.(volna, de nem tetszettünk forradalmat csinálni!) Érdekes, de a komcsiság mint baloldaliság azámított liberális szellemiségnek a század elején az akkori viszonyokban. A 70-es években, pedig ugyanazok bevitték a fül alá nőtt hajú fiatalokat a rendőrségre, hogy huligánok, és erőszakkal levágták a hajukat. Ez nem maradiság? Na? Ezt rakd össze!
2016. okt. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!